ویکی ناروتو / بوروتو

ناگاتو

اشتراک‌گذاری

ناگاتو

Nagato

ناگاتو - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۱۹ سپتامبر

جنسیت

مذکر

سن

بخش دوم: ۳۵

ککی گنکای

طبقه بندی

پیشه

  • رهبر آکاتسوکی
  • رئیس دهکده

تیم

یتمیان آمه

شریک

کونان

خانواده

  • فوسو (مادر)
  • ایسه (پدر)

گونه طبیعت

  • رهاسازی باد
  • رهاسازی برق
  • رهاسازی خاک
  • رهاسازی آب
  • رهاسازی آتش
  • رهاسازی یانگ

ناگاتو (Nagato) یک شینوبی از آمگاکوره و از نسل قبیله اوزوماکی است. او به همراه دوستانش گروه آکاتسوکی را با اهداف صلح‌آمیز تشکیل داد اما با مرگ رهبر این گروه، ناگاتو افکار متعصبانه‌تری برای رسیدن به صلح را در پیش گرفت و لقب پین (Pain – به معنای: درد) را برای خود برگزید.

بیوگرافی ناگاتو

ناگاتو پس از مرگ یاهیکو، رهبر پیشین گروه آکاتسوکی خودش به رهبر گروه تبدیل شد. او از رینگان بهره می‌برد و بر همین اساس قبلا دارای شارینگان بوده است. این به او اجازه می‌دهد تا از هر شش عنصر طبیعت بهره ببرد و توانایی یادگیری هر جوتسویی را داشته باشد.

ناگاتو و دو تن از دوستان او یعنی یاهیکو و کونان در جنگ داخلی سرزمین باران یتیم شدند. جیرایا فردی بود که اقدام به پرورش دادن ناگاتو و دوستانش کرد و باور داشت که ناگاتو فردی برگزیده است. اتفاقات مربوط به جنگ باعث شد تا این سه دوست به سمت افکار صلح‌آمیز سوق پیدا کنند و گروهی تحت عنوان آکاتسوکی را ایجاد کنند.

در مقطعی یاهیکو طی تله‌ای که توسط رهبر دهکده پنهان باران یعنی هانزو، و دانزو ایجاد شده بود کشته شد. این موضوع باعث خشم فراوان ناگاتو و متعاقبا احضار مجسمه شیطانی مسیر بیرونی شد، فرآیندی که منجر به فلج شدن او شد. ناگاتو باور داشت که این رنج اندیشه‌ی او را روشن‌تر کرده و قدرتش نیز او را به یک خدا تبدیل کرده است. از این رو او نام مستعار پین را به خود داد و شش جسد از جمله جسد یاهیکو را به خود تجهیز کرد. او با چاکرای به دست آورده بر دهکده پنهان باران تسلط پیدا کرد. هدف او بهره بردن از جانوران دم-دار به منظور سلاحی برای پایان دادن به جنگ بود. هر یک از شش بدن او (در واقع هفت بدن) حامل یک مهارت متفاوت بود و برای شکست دادن پین می‌بایست تمام این بدن‌ها یک جا از بین می‌رفتند.

اولین حضور فیزیکی پین در دهکده پنهان باران و طی نبردی با استاد سابقش یعنی جیرایا صورت گرفت، جایی که جیرایا موفق به کشتن یکی از بدن‌های پین شد و آن بدن را به همراه نامه‌ای به کونوها فرستاد، اما در نهایت او مغلوب پین شد و کشته شد.

پین به سرعت بدن از دست رفته خود را با بدنی دیگر جایگزین کرد و به امید اسیر کردن ناروتو اوزوماکی و دستیابی به جانور دم-دار او به کونوها رفت. بعد از این که بدن‌های او وارد درگیری با اهالی کونوها شدند، و در مقاطعی شکست خوردند پین رو به استفاده از شینرا تنسی آورد، قابلیتی که همانند یک بمب هسته‌ای عمل می‌کرد و دهکده را به کل نابود می‌کرد. ناروتو در حالت تقویت یافته و جدید خود نبردی طولانی و شگفت‌انگیز را با پین انجام داد. پین در نهایت شکست خورد و ایده‌های ناروتو در مورد صلح را پذیرفت. او سپس با استفاده از یک جوتسو تمام نینجاهای کشته در این جنگ را احیا کرد و خودش نیز در این فرآیند مرد.

با این حال او مدتی بعد توسط کابوتو و به وسیله یک جوتسو احیا شد و با ایتاچی که به همین روش احیا شده بود همراه شد. این دو در ادامه با ناروتو و کیلر بی روبرو شدند و نبردی میان آن‌ها شکل گرفت. در این مقطع مشخص شد که پین بدون داشتن بدن‌هایش نیز قادر به استفاده از جوتسوهای شش طریقت است. او تقریبا موفق به کشتن ناروتو و بی شده بود اما با رهایی یافتن ایتاچی و برگشتن اختیار به او، ناگاتو توسط سوسانوی ایتاچی مهر و موم شد. در انتها او افشا کرد که همانند ناروتو فردی از قبیله اوزوماکی بوده است.