ویکی ناروتو / بوروتو

دلتا

اشتراک‌گذاری

دلتا

Delta

دلتا - ناروتو / بوروتو

جنسیت

مونث

پیشه

عضو درونی کارا (قبلا)

وابسته به

کونوهاگاکوره (فقط در مانگا)

گونه طبیعت

اولین نمایش

جلد ۴، چپتر ۱۵ بوروتو (مانگا)
قسمت ۱۵۷ بوروتو (انیمه)
Naruto x Boruto: Ninja Voltage (بازی)

دلتا (Delta) یک کلون از دختر آمادو یعنی آکبی سانزو و عضو درونی سابق سازمان کارا است. بعد از غیرفعال شدن اولیه او و پناهندگی آمادو به کونوهاگاکوره، او توسط آمادو دوباره برنامه‌ریزی شد تا به عنوان یک دارایی در خدمت محافظت از این دهکده باشد.

پیش‌زمینه

دلتا
ایجاد شدن دلتا

زمانی که آکبی به یک بیماری لاعلاج با منشأ ناشناخته مبتلا شد، پدرش آمادو تصمیم گرفت او را کلون‌سازی کند. آمادو مغز او را حفظ کرد و یک نسخه پشتیبان از خاطراتش ایجاد کرد و در این کلون کاشت. با وجود اینکه کلون تمام خاطرات آکبی را داشت، اما شخصیت او کاملا متفاوت بود. آمادو چندین بار این روند را تکرار کرد، اما هرگز موفق به بازسازی شخصیت اکبی نشد. کلون‌های آکبی به دلتا معروف شدند و به همراه آمادو به کارا پیوستند. جیگن به آمادو وعده داده بود که اگر در رسیدن به هدفش کمک کند آکبی را احیا خواهد کرد.

شخصیت

دلتا فردی تند مزاج است که همین موضوع باعث می‌شود تا او گاهی مخرب باشد، مانند زمانی که او برای تخلیه کردن خودش لگدی زیر میز غذای رئیس خودش زد. او روی ماموریت‌هایش بسیار متمرکز است و زمانی که ماموریت در چارچوب زمانی پیش‌بینی شده تمام نشود، کاملا آزرده خاطر می‌شود. جیگن در مقطعی اشاره کرده است که او قبلا نگران وزن خود بوده است، از این رو ممکن است دلتا به ظاهر خود اهمیت بدهد. او در مورد دیدگاه‌های خود نسبت به دیگران بسیار صریح است، و اساسا با همه‌ی اعضای درونی کارا (شاید به غیر از جیگن) ناسازگار است.

او ظاهرا فردی بی‌حوصله است و زمانی که کوجی بیش از حد در یافتن کاواکی زمان صرف کرد، دلتا هر روز بیشتر آشفته می‌شد. او همچنین از توانایی‌های خود بسیار مطمئن است، به طوری که در هنگام رویارویی با هوکاگه هفتم که یک قهرمان افسانه‌ای در جهان است، بی‌تفاوت بود.

توانایی‌ها

تغییرات بدن

دلتا
استفاده از پرتوی تخریب‌کننده توسط دلتا

بدن دلتا توسط آمادو با شینوبی-افزارهای بسیار پیشرفته ارتقا یافته است تا جایی که او را تبدیل به سایبورگ کامل کرده است. او می‌تواند پاهای خود را برای سفرهای پرسرعت تغییر دهد. چشمان او می‌توانند نینجوتسو را جذب و آزاد کنند، همان طور که او این کار را با راسنگان ناروتو انجام داد (البته ظاهرا او در جذب تکنیک‌های پیچیده‌تر مشکل دارد).

اصلاحات بدن او قدرت خام بی‌کرانی را در اختیار او قرار داده است. او همچنین نشان داده است که توانایی پوشش خود با چاکرا را دارد که می‌تواند توانایی‌های فیزیکی او را بالا ببرد.

تایجوتسو

دلتا مهارت بالایی در تایجوتسو دارد و قادر است با ناروتو در حالت حکیم شش طریقت نیز تقابل کند. او چند ضربه محکم را به حریف خود وارد کرد و ناروتو را مجبور به دفاع کرد، و با شینوبی-افزارهای خود او را تحت فشار قرار داد.