بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ابزار علمی نینجا

اشتراک‌گذاری
ابزار علمی نینجا
آئو در حال حمل یک ابزار علمی نینجا

ابزارهای علمی نینجا (Scientific Ninja Tools) دسته‌ای از ابزارهای پیشرفته نینجا هستند که در دهه‌های پس از جنگ جهانی چهارم شینوبی و در نتیجه همکاری و شبکه‌سازی بی‌سابقه بین دهکده‌ها تولید شدند.

گروه علمی سلاح‌های نینجای کونوهاگاکوره که توسط کاتسوکه تون هدایت می‌شود، رهبران این رشته محسوب می‌شوند. انجمن مخفی کارا نیز در زمینه پیشرفت و تکثیر ابزارهای علمی نینجا فعال بوده است. رهبر این گروه یعنی جیگن و دانشمند آن یعنی آمادو به پالایش این ابزارها پرداخته‌ند و نتایج آن‌ها حتی فراتر از توانایی کونوهاگاکوره بوده است. آمادو در مقطعی از این گروه جدا شد به کونوهاگاکوره مهاجرت کرد.

انواع ابزارهای علمی نینجا

  • نوع کندانسور (Condenser Type): این ابزارها از یک کندانسور چاکرا برای جمع آوری چاکرا برای اجرای جوتسوها استفاده می‌کنند و از یک سیستم ویژه نیز برای خواندن کارتریج‌های اسکرول بهره می‌برند.
  • نوع بایونیک (Bionic Type): ابزارهای علمی نینجا اندام‌های مصنوعی هستند که بر اساس مهندسی عروسک‌های سنتی و تحقیق در مورد خصوصیات منحصر به فرد سلول‌های هاشیراما سنجو توسعه یافته‌اند. این ابزارها از یک گردش چاکرای مصنوعی برای وصل شدن با بدن گیرنده استفاده می‌کنند.
  • نوع تقویت‌کننده (Amplification Type): ابزارهایی که توسط چاکرای کاربر تامین می‌شوند یا با فعال کردن یک جوتسو شروع به کار می‌کنند. این ابزارها باعث تقویت توانایی‌های طبیعی کاربر یا فعال شدن اثراتی خاص می‌شوند.
  • نوع تکنولوژی پیشرفته (Advanced Technology Type): ابزارهای علمی نینجا ابزارهای سنتی نینجا هستند که با کمک علم و تکنولوژی بهبود یافته‌اند.

شینوبی-افزار

ابزارهای مکانیکی یکپارچه نینجا به طور خلاصه با نام شینوبی-افزار یا شینوبی-ور (Shinobi-Ware) شناخته می‌شوند، ابزارهای از نوع بایونیک هستند که به عنوان پروتز یا کاشت عضو برای هر نظامیان و غیرنظامیان استفاده می‌شود.

این ابزار در ابتدا توسط کاتاسوکه تونو ابداع و توسعه یافت، اما اعضای کارا تحقیقات کاتاسوکه را ربودند، به کمک آمادو به گسترش طراحی‌ها پرداختند به شینوبی-افزارهای پیشرفته‌تری دست یافتند.

صفحات دیگر