بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آکاتسوکی (Akatsuki)

اشتراک‌گذاری

آکاتسوکی

Akatsuki

آکاتسوکی (Akatsuki) - ناروتو / بوروتو

رهبران

یاهیکو
ناگاتو
توبی
شین اوچیها

اولین نمایش

جلد ۱۶، فصل ۱۴۱ ناروتو (مانگا)
قسمت ۸۱ ناروتو (انیمه)

آکاتسوکی (Akatsuki - به معنای: سپیده‌دم) یک سازمان جنایی است که حاوی ده نینجای سطح S  شناخته شده است. اوروچیمارو نیز زمانی عضو این گروه بود اما پیش از شروع مجموعه از آن جدا شد و کسی جایگزین او نشد. به این ترتیب این سازمان با نُه عضو به فعالیت خود ادامه داد. اعضای ناشناخته دیگری هم در عضویت این گروه بوده‌اند اما بیشتر آن‌ها در گذشته کشته شده‌اند.

هر کدام از اعضای این گروه ظاهرا اهدافی برای خود داشتند اما هدف اصلی گروه آکاتسوکی به دست آوردن جانوران دم-دار و تسلط بر دنیا بوده است. اعضای این گروه ماموریت‌های خود را به صورت دو نفره انجام می‌دادند. هر یک از این زوج‌ها باید قابلیت‌ها و خلق و خوی فرد دیگر را تکمیل می‌کردند. ویژگی مشترک اعضا مربوط به پوشش آن‌ها بود که شامل یک لباس مشکی بلند با ابرهای قرمزرنگ بود. آن‌ها برای مخفی نگه داشتن هویت خود از یک نوع کلاه استفاده می‌کردند که پس از افشای هویت‌شان آن را کنار گذاشتند. اعضای آکاتسوکی همچنین هدبندهای اصلی شینوبی خود را به سر داشتند با این تفاوت که به نشانه‌ی ترک کردن دهکده‌ی خود یک خراش روی علامت آن ایجاد کرده بودند.

حضور پر رنگ آن‌ها در بخش دوم مجموعه (شیپودن) صورت گرفت و تنها سه عضو این گروه یعنی ایتاچی، کیسامه و زتسو در بخش اول نمایش داده شدند. اقدام آن‌ها برای جذب جانوران دم-دار از گارا شروع شد و با موفقیت طی شد اما دو فرد آخر یعنی کیلر بی و ناروتو اوزوماکی برای آن‌ها مشکل‌آفرین شدند.

این گروه در ابتدا توسط یاهیکو، ناگاتو، و کونان و با افکاری صلح‌آمیز شکل گرفت. یاهیکو رهبری گروه را بر عهده داشت، اما با مرگ یاهیکو افکار متعصبانه بر این گروه تسلط پیدا کرد. پس از آن به نظر می‌رسید که رهبری آکاتسوکی بر عهده پین است اما بعدها مشخص شد که توبی رهبر حقیقی این گروه است و تا مدت‌ها از پشت پرده این گروه را هدایت می‌کرده است.

اعضای آکاتسوکی

اعضای اصلی

اعضای نئو آکاتسوکی

  • شین اوچیها
  • کلون‌های شین اوچیها
صفحات دیگر