مورتال کمبت

میلینا (Mileena)

اشتراک‌گذاری

میلینا

Mileena

میلینا (Mileena) - مورتال کمبت

خاستگاه

گونه

نمونه‌ی ژنتیکی (نیمه-تارکاتایی، نیمه-عدنایی)

سلاح‌ها

  • سای
  • شمشیر بلند

شیوه‌های مبارزه

  • ینگ یئونگ
  • میان چوان

میلینا (Mileena) شخصیتی در مجموعه بازی مورتال کمبت است که اولین بار در مورتال کمبت ۲ نمایش داده شد. او طی یک آزمایش ژنتیکی توسط شنگ سونگ جادوگر ساخته شد و به یکی از دخترخوانده‌های امپراتور اوت‌ورلد یعنی شائو کان تبدیل شد. او در سرار مجموعه یک آنتاگونیست قلمداد می‌شود.

میلینا در Mortal Kombat X به عنوان یک آنتاگونیست محوری ایفای نقش می‌کند. همچنین او در قالب محتوای دانلودی Kombat Pack 2 به بازی مورتال کمبت ۱۱ اضافه شد.

درباره میلینا

میلینا یک کلون از کیتانا است که به وسیله جادوی شنگ سونگ با استفاده از فیزیولوژی تارکاتان ساخته شد تا به شائو کان اهدا شود، چرا که شائو کان باور داشت که کیتانا روزی به او خیانت خواهد کرد.

میلینا فردی شرور و بد ذات است که از کیتانا تنفر دارد. او احساس می‌کند حق خودش است تا به جای کیتانا و به عنوان پرنسس بر قلمروی عدنیا حکمرانی کند. در واقع مهم‌ترین خواسته‌ی او کشتن «خواهر» خود و گرفتن جایگاه او است. او تا حدود زیادی فردی جاه‌طلب است و از هر فرصتی برای به رسیدن قدرت استفاده می‌کند.

او در مقاطعی از «زیبایی» خود برای فریب دادن افراد استفاده کرده است، اگرچه بیشتر افرادی مورد هدف او به خصوص ریکو او را زننده پنداشته‌اند. باراکا که یک جنگجویی تارکاتان است گاهی به عنوان معشوقه‌ی او ظاهر شده است.

او پس از مرگ پدرخوانده‌اش یعنی شائو کان به واسطه فرمان او تاج و تخت اوت‌ورلد را به دست آورد. با این حال او طی کودتایی توسط ژنرال ارتش شائو کان یعنی کوتال کان از سلطنت کنار رفت. او در این مقطع سعی کرد با به کار گرفتن کینو، تانیا و رین در این جنگ داخلی پیروز شود اما در نهایت شکست خورد و توسط دی وورا کشته شد.