ویکی دنیای سینمایی مارول

پپر پاتز (Pepper Potts)

اشتراک‌گذاری

پپر پاتز

Pepper Potts

پپر پاتز (Pepper Potts) - دنیای سینمایی مارول

نام واقعی

ورجینیا پاتز

نام مستعار

پپر پاتز
پپ

نژاد

انسان

تابعیت

آمریکایی

جنسیت

مونث

ماه تولد

فوریه

وابسته به

صنایع استارک
انتقام‌جویان

حضور در

مرد آهنی
مرد آهنی ۲
انتقام‌جویان
مرد آهنی ۳
انتقام‌جویان: عصر اولترون
کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی
مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه
انتقام‌جویان: جنگ ابدیت
انتقام‌جویان: پایان جنگ

بازیگر

گوئینت پالترو

ورجینیا پپر پاتز (Pepper Potts) مدیر اجرایی صنایع استارک و معشوقه تونی استارک است. در اصل به عنوان دستیار شخصی تونی استارک فعالیت می‌کرد و به برنامه‌ها و خواسته‌های او رسیدگی می‌کرد. در این زمان او و استارک دوستان خوبی شدند و هر دو نسبت به هم حس عاشقانه پیدا کردند اما هیچ یک حس خود را بروز نمی‌داد چرا که هد کدام فکر می‌کرد طرف مقابل آن را رد می‌کند.

زمانی که استارک از اسارت در افغانستان بازگشت، پاتز برای استارک به اندازه‌ای قابل اعتماد بود تا زره‌های مرد آهنی و اتاق کارش را به او نشان دهد. پپر پاتز به استارک کمک کرد تا عوبدیا استین، کسی که قصد جان استارک را داشت، شکست دهد. او به وسیله بارگیری پیش از اندازه راکتور آرک استین را کشت. بعد از مرگ استین، استارک به جای او پاتز را به عنوان شریک تجاری جدید خود انتخاب کرد.

استارک با این باور که مرگ او نزدیک است از مقام مدیر عاملی کنار رفت و پاتز را جای خود نشاند. بعد از این که استارک ویپلش را در نمایشگاه استارک شکست داد، هر دوی استارک و پاتز رابطه‌ی عاشقانه خود را به یکدیگر نشان دادند.

در زمان بحران حمله‌های تروریستی ماندارین، پاتز توسط آلدریچ کیلین ربوده شد و به او Extremis تزریق شد. او در هنگام نبرد نورکو توسط استارک رهایی پیدا کرد و خودش رفت تا کیلین را بکشد. استارک به طور موقت مرد آهنی را رها کرد و پاتز را از اثرات ناشی از تزریق Extremis درمان کرد.

مدتی بعد از هجوم اولترون، رابطه‌ی او و استارک شکراب شد و این موضوع باعث شد که استارک او را ترک کند و به این فکر کند که چرا نتواند مثل پدرش کارش دنبال کند. با این حال بعد از این که جنگ داخلی انتقام‌جویان پایان یافت، پاتز و استارک دوباره رابطه‌شان را از سر گرفتند. بعد از بشکن تانوس، این دو با هم ازدواج کردند و دخترشان مورگان استارک به دنیا آمد. این سه مدتی را در اقامت‌گاه استارک ساکن بودند تا این که استارک برای سفر در زمان از آن‌ها جدا شد. بعدها در هنگام نبرد زمین و هجوم نیروهای تاتوس، پاتز به انتقام‌جویان پیوست و زره Mark XLIX را به تن کرد. بعد از مرگ تونی استارک، پاتز در مراسم خاکسپاری او حاضر شد.

صفحات دیگر