بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

یلینا بلووا

اشتراک‌گذاری

یلینا بلووا

Yelena Belova

یلینا بلووا - دنیای سینمایی مارول

نام مستعار

بیوه سیاه

نژاد

انسان

تابعیت

شوروی (قبلا)
روسی

جنسیت

مونث

تاریخ تولد

۱۹۸۸-۱۹۸۹

وابسته به

اتاق سرخ (قبلا)

بازیگر

فلورنس پیوگ

یلینا بلووا (Yelena Belova) یک جاسوس و آدمکش خبره است که در اتاق سرخ آموزش‌های خود را دریافت کرده است، همان موسسه‌ای که خواهرخوانده او یعنی ناتاشا رومانوف نیز در آن جا آموزش دیده است. بلووا قبلا با عنوان بیوه سیاه شناخته می‌شد.

یلینا بلووا در سال‌های ۱۹۸۸-۱۹۸۹ در اتحاد جماهیر شوروی متولد شد. پس از فوت پدر و مادرش، او با والدین جدیدش الکسی شوستاکوف و ملینا وستوکوف، همراه با خواهرخوانده بزرگترش ناتاشا رومانوف زندگی کرد. طی ماموریت مخفی که پدر و مادر او داشتند، آن‌ها به ایالات متحده آمریکا و اوهایو نقل مکان کردند.

پس از چند سال بلووا به اتاق سرخ فرستاده شد و با طی کردن آموزش‌هایی به یک بیوه سیاه تبدیل شد. در سال ۲۰۱۶ او به ماموریتی در مراکش فرستاده شد تا ماده‌ای به نام گرده سرخ را دریافت کند. فردی که حامل این ماده بود اوکسانا نام داشت که بلووا قادر به یافتن و گرفتن او شد، اما اوکسانا با استفاده از این ماده اراده‌ی بلووا را آزاد کرد و او از کنترل اتاق سرخ خارج شد.

در مقطعی دیگر در بوداپست، او با ناتاشا رومانوف روبرو شد و در مورد اتاق سرخ برای او توضیح داد. به منظور تحقیق در مورد این پروژه، آن‌ها طی ماموریتی قادر به فراری دادن پدرخوانده خود یعنی الکسی شوستاکوف از زندان شدند و هر سه به دیدار ملینا وستوکوف رفتند. با این حال پس از مکان‌یابی آن‌ها توسط بیوه‌های سیاه، هر سه‌ی آن‌ها اسیر شدند. پس از انتقال دادن آن‌ها به اتاق سرخ، بلووا به اجبار برای یک عمل جراحی مغز آماده شد تا تاثیر گاز روی مغز او مورد بررسی قرار بگیرد. با این حال طبق نقشه‌ای از پیش برنامه‌ریزی شده توسط رومانوف و وستوکوف، او موفق به فرار شد. سپس او خود را به اتاق اصلی تمرینات بیوه‌های سیاه رساند و با استفاده از گاز اراده‌ی آن‌ها را آزاد کرد. او که شاهد فرار کردن دریکوف با یک هلیکوپتر بود، جان خود را به خطر انداخت تا دریکوف را از بین ببرد. او پس از شکستن پروانه‌ی این هلیکوپتر و کشتن دریکوف، خودش سقوط کرد اما رومانوف قادر به نجات دادن او شد.

در مقطعی بعد از رویداد بلیپ در ۲۰۲۳، بلووا به بازدید از قبر ناتاشا رومانوف رفت. در آنجا والنتینا آلگرا د فونتین به دیدار او آمد و به دروغ تصویری از مسئول مرگ ناتاشا را به او نشان داد که این تصویر مربوط به کلینت بارتون بود و از این رو بارتون هدف بعدی بلووا قرار گرفت. در دسامبر ۲۰۲۴، بلووا با بارتون و شاگرد او کیت بیشاپ وارد درگیری شد. بلووا قادر به عقب راندن بیشاپ شد، و اگرچه به کشتن بارتون نزدیک شده بود اما بارتون قادر شد تا برای او توضیح دهد که مرگ رومانوف به انتخاب خودش برای نجات بلووا و جهان صورت گرفته است. بلووا پس از توجیه شدن و پذیرفتن مرگ بارتون ماموریت خود را ترک کرد.

توانایی‌ها

  • تخصص در جاسوسی
  • استاد رزمی‌کار
  • تخصص در کار با چاقو و چوب‌دستی
  • تخصص در نشانه‌گیری
  • آکروبات حرفه‌ای
  • آدمکش حرفه‌ای
  • خلبان
  • چند زبانه
صفحات دیگر