ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

میشل جونز

اشتراک‌گذاری

میشل جونز

Michelle Jones

میشل جونز - دنیای سینمایی مارول

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

تولد

۱۰ ژوئن ۲۰۰۱

مرگ

بهار ۲۰۱۸ (احیا در ۲۰۲۳)

وابسته به

مدرسه علم و تکنولوژی میدتاون (قبلا)
MIT

بازیگر

زندایا

میشل جونز واتسون (Michelle Jones-Watson) که معمولا با نام ام‌جی شناخته می‌شود، دانش‌آموز موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) و دانش‌آموخته مدرسه علم و تکنولوژی میدتاون است. او از دست انداختن هم‌کلاسی‌های خود از جمله پیتر پارکر لذت می‌برد. با وجود فاصله‌ی اجتماعی که جونز داشت اما پس از جدا شدن لیز تومس، سرانجام او به کاپیتان تیم وزرشی آکادمیک تبدیل شد و با هم‌تیمی‌های خود از جمله ند لیدز و پارکر صمیمی‌تر شد.

جونز از قربانیان رویداد بشکن ۲۰۱۸ بود اما پنج سال بعد طی رویداد بلیپ دوباره احیا شد. در هنگام سفری علمی میدتاون به اروپا، احساسات جونز توسط پارکر و برد دیویس درگیر شد. زمانی که او متوجه هویت پارکر به عنوان مرد عنکبوتی شد، به او کمک کرد تا فریب‌های میستریو را آشکار کند. مدت کوتاهی بعد از سفر به اروپا رابطه‌ی او و پارکر شروع شد. بعد از اولین ملاقات آن‌ها، جونز با دیدن یک ویدیوی دستکاری‌شده از میستریو و اسپایدرمن وحشت‌زده شد، چرا که این ویدیو پارکر را مسئول تلفات جنگ لندن می‌دانست.

پس از افشا شدن هویت پارکر برای عموم، او و جونز سعی کردند تا زندگی عادی خود را بازیابی کنند، اما وقتی پارکر برای کمک به سراغ دکتر استرنج رفت، اوضاع پیچیده‌تر شد؛ او از استرنج خواست تا کاری کند که هویت مرد عنکبوتی در دنیا فراموش شود و استرنج نیز جادویی را اجرا کرد اما شرایط این جادو باعث شد تا افرادی از جهان‌های دیگر به جهان جونز بیایند. از این رو جونز و ند لیدز با پارکر همکاری کردند تا شروران وارد شده به این دنیا اسیر شوند. با این حال زمانی که استرنج قصد داشت این شروران را به دنیای خودشان بازگرداند، مرد عنکبوتی به خاطر مرگی که آن‌ها در دنیای خود داشتند مانع این کار شد. این شروران ابتدا با پارکر و جونز همکاری کردند اما در نهایت به آن‌ها خیانت کردند و با نسخه‌های دیگر پارکر از دنیاهای دیگر مقالبه کردند. جونز و متحدان او موفق شدند تا تمام این افراد را به دنیای خاستگاه خودشان بازگرداند اما بی‌ثباتی در فضازمین باعث می‌شد تا جادوی دکتر استرنج کاری کند تا جونز به شکلی غم‌انگیز تمام زمان‌های سپری شده با پارکر را به طور کامل فراموش کند. پس از این ماجرا جونز به عنوان پذیرفته‌ی جدید MIT زندگی خود را ادامه داد. 

صفحات دیگر