ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

زنبورک

اشتراک‌گذاری

زنبورک

Wasp

زنبورک - دنیای سینمایی مارول

نام واقعی

هوپ ون داین

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

تاریخ تولد

۱۹۷۹ - ۱۹۸۰

تاریخ مرگ

بهار ۲۰۱۸ (قربانی بشکن؛ بازیابی در ۲۰۲۳)

عنوان

رئیس پیم تکنولوجیس (قبلا)

وابسته به

پیم تکنولوجیس (قبلا)
پیم ون داین فاندیشن

نمایش‌ها

بازیگر

اوانجلین لیلی
مادلین مک‌گرو (جوانی)

هوپ ون داین (Hope van Dyne) دختر هنک پیم و جانت ون داین و رئیس سابق هیئت مدیره پیم تکنولوجیس است. وقتی دارن کراس تلاش کرد تا سلاح جدیدی را بر اساس لباس مرد مورچه‌ای پدر او بسازد و بفروشد، ون داین با پدرش متحد شد و به همراه اسکات لانگ که جانشین هنک در نقش مرد مورچه‌ای شده بود، قادر به شکست کراس شد. پس از این اتفاقات، پیم از طریق اولین تجربه‌ی لانگ در قلمروی کوانتومی پی برد که امکان نجات همسرش وجود دارد. در این مقطع ون داین سرانجام لباسی را که متعلق به مادرش بود را از پدرش دریافت کرد و از آن پس با عنوان زنبورک (Wasp) شناخته شد.

در طول یک سال بعدی، ون داین در کنار لانگ تمرین کرد و رابطه‌ای عاشقانه بین آن‌ها شکل گرفت. با این حال این دو از هم جدا شدند چرا که اقدامات لانگ در جریان برخورد انتقام‌جویان باعث شد تا او و پدرش توسط اف‌بی‌آی تحت تعقیب قرار گیرند. دو سال بعد، ون داین، پیم و لانگ با موفقیت توانستند مادرش را از قلمروی کوانتومی بازگردانند. سپس ون داین با لانگ آشتی کرد و رابطه خود را از سر گرفت.

ون داین و پدر و مادرش از جمله افرادی بودند در با بشکن تانوس محو شدند. پنج سال بعد، در طول نبرد زمین، ون داین احیا شد و به انتقام جویان کمک کرد تا تانوس و ارتش او را شکست دهند. پس از متلاشی شدن ارتش تانوس، ون داین به همراه لانگ و والدینش در خاسکپاری تونی استارک شرکت کرد و بعدا به خانه خود در سانفرانسیسکو بازگشت تا پیروزی خود را با کسی لانگ جشن بگیرد.

صفحات دیگر