بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تهاجم مخفی

اشتراک‌گذاری

تهاجم مخفی

Secret Invasion

تهاجم مخفی - دنیای سینمایی مارول

خالق

کایل برادستریت

تهیه‌کننده

کوین فایگی
برایان تاکر
کایل برادستریت
علی سلیم
ساموئل ال جکسون
برد ویندربام
ویکتوریا آلونسو
لوئیس دیسپوزیتو
جاناتان شوارتز

آهنگساز

کریس باورز

شبکه پخش

دیزنی پلاس

تاریخ پخش

۲۱ ژوئن - ۲۶ جولای ۲۰۲۳

قسمت‌ها

۶

دنیای سینمایی مارول

تهاجم مخفی (Secret Invasion) یک مینی سریال تلویزیونی آمریکایی است که توسط کایل برادستریت برای سرویس استریم دیزنی پلاس ساخته شده است و بر اساس یک خط داستانی به همین نام در مارول کامیکس است. این نهمین سریال تلویزیونی در دنیای سینمایی مارول (MCU) است که توسط مارول استودیوز تولید شده است. داستان تهاجم مخفی رویدادهای مربوط نیک فیوری و تالوس را دنبال می‌کند و آن‌ها توطئه‌ای را که توسط گروهی از اسکرول‌ها برای تسخیر زمین صورت گرفته را کشف می‌کنند. برادستریت نویسنده اصلی سریال است و کارگردانی آن نیز بر عهده علی سلیم بوده است.

سریال تهاجم مخفی در ۲۱ ژوئن ۲۰۲۳ به نمایش درآمد و شامل شش قسمت است. این اولین سریال از فاز پنج MCU است.

خلاصه

نیک فیوری به همراه یک بیگانه تغییرشکل‌دهنده‌ی اسکرول به نام تالوس کار می‌کند تا توطئه گروهی از اسکرول‌های مرتد به رهبری گراویک کشف کنند، گروهی که به عنوان انسان‌های مختلف در سراسر جهان ظاهر می‌شوند و هدفشان تسخیر کردن زمین است.

بازیگران و شخصیت‌ها

 • ساموئل ال جکسون در نقش نیک فیوری: مدیر سابق شیلد که سال‌ها قبل از بازگشت به زمین در فضا با اسکرول‌ها  کار می‌کرد. فیوری مدت زیادی از زمین دور بوده است تا حدی که از جایگاه خود در جهان نامطمئن است.
 • کینگزلی بن آدیر در نقش گراویک: رهبر گروهی از اسکرول‌های شورشی که از تالوس جدا شده‌اند و معتقدند بهترین راه برای کمک به هم‌نوعانشان نفوذ به زمین برای منابع مورد نیازشان است. او عملیات خود را در یک سایت رادیواکتیو از-کار-افتاده در روسیه راه‌اندازی می‌کند، و از اکثر اسکرول‌هایی که برای او کار می‌کنند متنفر است و معتقد است که آن‌ها احمق هستند.
 • کیلیان اسکات در نقش پاگون: اسکرول شورشی و دست راست گراویک
 • ساموئل آدوونمی در نقش بتو: سرباز شورشی اسکرول
 • درموت مولرونی در نقش ریتسون: رئیس جمهور ایالات متحده
 • ریچارد دورمر در نقش پرسکود: یک عضو سابق شیلد، عاملی که نقشه اسکرول‌ها برای حمله به زمین را کشف کرد.
 • امیلیا کلارک در نقش گایاه: دختر تالوس. او از فیوری خشمگین است، زیرا او نتوانسته به وعده‌های خود در یافتن خانه‌ای جدید برای اسکرول‌ها عمل کند.
 • اولیویا کولمن در نقش سونیا فالسورث: یک مامور عالی-رتبه MI6 و متحد قدیمی فیوری که به دنبال محافظت از منافع امنیت ملی بریتانیا در طول تهاجم است.
 • دان چیدل در نقش راواجیمز رودی رودز: یک افسر در نیروی هوایی ایالات متحده و یک انتقام‌جو که زره وار ماشین را کنترل می‌کند.
 • شارلین وودارد در نقش وارا / پریسیلا فیوری: اسکرولی که همسر نیک فیوری است و سابقه‌ای با گراویک دارد.
 • کریستوفر مک‌دونالد در نقش کریس استرنز: یک اسکرول که به عنوان مجری اخبار FXN و عضو شورای اسکرول ظاهر می‌شود.
 • کیتی فینران در نقش رزا دالتون: دانشمندی که برای اسکرول‌ها کار می‌کند و در حال تحقیق بر روی نمونه‌های مختلف DNA برای پروژه Harvest است.

قسمت‌ها

شماره
عنوان
کارگردان
نویسنده
تاریخ انتشار
۱
رستاخیز
علی سلیم
کایل برادستریت و بریایان تاکر
۲۱ ژوئن ۲۰۲۳
۲
وعده‌ها
علی سلیم
فیلم‌نامه: برایان تاکر
داستان: برانت انگشتاین و برایان تاکر
۲۸ ژوئن ۲۰۲۳
۳
خیانت
علی سلیم
روکسان پاردس و بریایان تاکر
۵ جولای ۲۰۲۳
۴
محبوب
علی سلیم
برایان تاکر
۱۲ جولای ۲۰۲۳
۵
هاروست
علی سلیم
مایکل بیم و برایان تاکر
۱۹ جولای ۲۰۲۳
۶
خانه
علی سلیم
کایل برادستریت و بریایان تاکر
۲۶ جولای ۲۰۲۳

داستان

قسمت ۱

تالوس در مسکو اورت کی راس را به خاطر کشتن یک مامور سیا به نام پرسکود تعقیب می‌کند. او این نظریه را مطرح کرد که شورشیان اسکرول در حال تغییر شکل هستند که از آنجایی که از وعده‌ی نیک فیوری برای پیدا کردن خانه‌ی جدیدی برایشان ناامید شده‌اند، تصمیم گرفته‌اند تا جنگی بین روسیه و ایالات متحده را برای تصرف زمین برانگیزند. . ماریا هیل که برای کمک به راس آمده بود، پی برد که او یک اسکرول است. او با فیوری تماس گرفت، کسی که سال‌ها پس از بلیپ در فضا کار می‌کرد. فیوری پس بازگشت به زمین متوجه شد که تالوس از شورای اسکرول تبعید شده است و متحد سابق او یعنی گراویک تبدیل به جایگزین او و رهبر شورشیان شده است. فیوری و تالوس با استفاده از یک حشره برای استراق سمع استفاده کردند و مردی را یافتند که بمب‌های کثیفی را در اختیار شورشیان قرار داده بود. دختر تالوس یعنی گایاه یکی از شورشیان بود که از کشته شدن مادرش سورن توسط شورشیان بی‌خبر بود. گایاه نقشه شورشیان برای حمله به میدان ووسویدینیه (Vossoyedineniye) در روز وحدت را فاش کرد. فیوری، هیل و تالوس در رهگیری بمب‌ها شکست خورند و گراویک آن‌ها را منفجر کرد. در هرج و مرج ایجاد شده، گراویک خود را به صورت فیوری در درآورد و هیل را کشت.

قسمت ۲

در سال ۱۹۹۷، فیوری چندین پناهنده‌ی اسکرول از جمله گراویک جوان و یتیم را استخدام کرد و در ازای آن وعده داد که یک سیاره را به عنوان خانه‌ی جدیدشان فراهم کند. در زمان حال، تالوس به فیوری نشان داد که یک میلیون اسکرول روی زمین زندگی می‌کنند. از آنجایی که ایالات متحده در بمباران نقش داشت، گراویک با شورای اسکرول ملاقات کرد و رای اکثریت افراد شامل کریس استرنز، مجری اخبار FXN و پاملا لاوتون، نخست وزیر بریتانیا را برای رهبری اسکرول‌ها در یک جنگ جدید دریافت کرد. شرلی ساگار، عضو شورای مخالف با تالوس تماس گرفت تا دیداری را بین او و گراویک ترتیب دهد. فیوری در لندن با سرهنگ جیمز رودز ملاقات کرد تا وضعیت را برای او توضیح دهد، اما رودز فیوری را عزل کرد و او را مقصر بمب‌گذاری و مرگ هیل می‌دانست. فالسورث یک شورشی زندانی به نام بروگان را بازجویی کرد که فاش کرد گراویک با کمک یک زوج دانشمند به نام دالتون‌ها در حال ساخت ماشینی است که قادر به تقویت اسکرول‌ها است. گایاه متوجه شد که شورشیان در حال آزمایش DNA خارجی هستند و سپس گراویک را همراهی کرد تا بروگان را بکشد. فیوری به خانه باز گشت و با همسرش پریسیلا ملاقات کرد که در واقع اسکرولی به نام وارا بود که هویت انسانی پریسیلا را به خود گرفته بود.

قسمت ۳

گراویک برای شورای اسکرول فاش کرد که قصد دارد با استفاده از DNA خارجی، ابر اسکرول‌هایی را ایجاد کند و شورشیان را برای نفوذ به نیروی دریایی سلطنتی بفرستد با این هدف که موشکی را به هواپیمای سازمان ملل پرتاب کند. گراویک بعدا برای مذاکره با تالوس ملاقات کرد، اما وقتی او تهدید مرگ گایاه را پیش کشید، این بحث از بین رفت. گایاه به طور مخفیانه اطلاعاتی را در مورد این حمله به تالوس ارسال کرد و فیوری دوباره با تالوس دیدار کرد و درخواست دوباره همکاری کرد. فیوری با فالسورث تماس گرفت و نام افسر فرمانده ستاد فرماندهی نیروی دریایی یعنی کمودور رابرت فیربنکس را پیدا کرد. فیوری و تالوس به مقر رسیدند و از فیربنکس بازجویی کردند، اما فیربنکس تالوس را تحریک کرد تا او را بکشد. تالوس با گایاه تماس گرفت تا کد مجوز فیربنکس را به دست آورد، چیزی که و به آن‌ها اجازه می‌داد پرتاب را به موقع متوقف کنند. گایاه سعی کرد فرار کند، اما گراویک که به او و خیانتش مشکوک شده بود، به گایاه شلیک کرد و او را رها کرد تا بمیرد. در همین حین، پریسیلا مخفیانه با یک فرد ناشناس تماس گرفت و درخواست صحبت با گراویک را داشت، اما درخواست او رد شد.

قسمت ۴

گایاه قبل از اینکه بخواهد از شورشیان فرار کند، از دستگاه گراویک استفاده کرد تا بتواند خود را با توانایی‌های اکستریمس تقویت کند. این به او اجازه داد تا پس از دریافت شلیک گلوله‌ی گراویک بهبود یابد و با تالوس ملاقات کند. او به گایاه توضیح داد که پس از موفقیت در متوقف کردن شورشیان قصد دارد از ریتسون، رئیس‌جمهور ایالات متحده برای رسیدگی به اسکرول‌ها درخواست کمک کند. پریسیلا با رودز - که در واقع یک اسکرول مبدل‌شده به نام راوا بود - ملاقات کرد و رودز به او دستور داد که فیوری را بکشد. با این حال هیچ از این دو نمی‌دانستند که فیوری به مکالمه آن‌ها گوش می‌دهد. فیوری بعدا با پریسیلا روبرو شد، اما از آنجا که پریسیلا اعلام کرد که سوگند خورده است تا هرگز به معشوقه‌اش آسیب نرساند، مسئله رفع شد. فیوری با رودز دیدار کرد و با او نوعی نوشیدنی خوراند تا از طریق آن بتواند مخفیانه او را ردیابی کند. فیوری و تالوس پس از آن رودز را دنبال کردند تا مشاهده کردند که او به سراغ ریتسون رفته است تا در مورد روسیه با او صحبت کند. گراویک و شورشیان که به شکل تروریست‌های روسی ظاهر شده بودند به کاروان ریتسون حمله کردند. فیوری و تالوس با کمک ارتش بریتانیا ریتسون بیهوش‌شده را بیرون آورند، اما تالوس در این روند زخمی شد. گراویک با مبدل شدن به یک سرباز بریتانیایی، تالوس را در مقابل فیوری چاقو زد.

قسمت ۵

شورشیان پس از حمله ناموفق خود به ریتسون، ایمان خود را به گراویک به دلیل نکشتن فیوری از دست دادند. یک سرباز جدید به نام بتو، گروه کوچکی را راه‌اندازی کرد و شورشی را رهبری کرد، اما گراویک همه آن‌ها را کشت. در همین حین، فیوری ریتسون را به بیمارستان رساند و با راوا روبرو شد، کسی که فیلمی از مرگ هیل را به بیرون درز داد و فیوری را در فهرست نظارت جهانی قرار داد. فیوری بعدا با گایاه ملاقات کرد، که نشان داد گرافیک به دنبال «هاروست» (Harvest) است. فالسورث پس از اینکه مافوق خود دریک ودربی را به عنوان یک اسکرول افشا کرد، دکتر رزا دالتون، یکی دیگر از اسکرول‌های مبدل را پیدا کرد و از او در مورد ماشین DNA گراویک پرس و جو کرد. راوا تصاویری از پایگاه روسی نیو اسکرولوس متعلق به گراویک را به ریتسون نشان داد تا روسیه را به عنوان یک حامی اسکرول معرفی کند و همچنین توصیه به حمله به این محوطه کرد. گراویک با فیوری تماس گرفت و به او پیشنهاد داد که اگر «هاروست» را شخصا برای او بیاورد، این حمله را لغو می‌کند. گایاه و وارا برای تالوس یک مراسم خاکسپاری گرفتند و از حمله افراد گراویک جلوگیری کردند. در فنلاند، فیوری فالسورث را به قبری که با نام او مشخص شده است هدایت کرد، قبری که حاوی «هاروست» بود. هاروست مجموعه‌ای DNA از ابرقهرمانانی بود که در طول نبرد زمین جنگیده بودند.

قسمت ۶

فیوری در نیو اسکرولوس با گراویک روبرو شد و هاروست را به او داد و از او خواست که زمین را نجات دهد و سیارات دیگر را تسخیر کند. با این حال گراویک نپذیرفت و سعی کرد از هاروست به منظور افزایش قدرت استفاده کند و فیوری را بکشد، اما او متوجه شد فرد مقابل او گایاه است که مبدل شده است و او از از هاروست استفاده کرده است. این دو با هم درگیر شدند و در نهایت گایاه گراویک را کشت. در همین حین، راوا با موفقیت ریتسون را متقاعد کرد تا مجوز حمله هسته‌ای به نیو اسکرولوس را صادر کند، اما توسط فالسورث فریب خورد تا ترتیب تخلیه کردن ریتسون را بدهد. راوا سعی کرد انتقام بگیرد، اما او توسط فیوری کشته شد. ریتسون این حمله را لغو کرد و به گایاه اجازه داد تا زندانیان گراویک مانند راس و رودز را آزاد کند. پس از آن، ریتسون لایحه جدیدی را ارائه کرد که طی آن همه گونه‌های خارجی را نیروهای متخاصم اعلام می‌کرد و تهدید می‌کرد که اسکرول‌های باقی مانده روی زمین شکار شوند. این باعث ناآرامی‌هایی شد زیرا شهروندان با ترس از اینکه اسکرول‌ها به مقامات مبدل شده‌اند، تعداد یاز مقامات بالارده را به قتل رسانند. کمی بعد فالسورث با گایاه ملاقات کرد و برای محافظت از اسکرول‌ها در برابر لایحه ریتسون پیشنهاد همکاری داد. فیوری پس از هشدار به ریتسون در مورد ناآرامی‌های ایجاد شده، از وارا خواست تا به S.A.B.E.R بیاید تا در زمینه یک مذاکره‌ی صلح‌آمیز با کری کمک کند. وارا نیز موافقت کرد و آن‌ها با این هدف زمین را ترک کردند.

صفحات دیگر