بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آسگاردی‌ها

اشتراک‌گذاری

آسگاردی‌ها

Asgardians

آسگاردی‌ها - دنیای سینمایی مارول

نام مستعار

ایسیر
خدایان نورس

سیاره خانه

آسگارد (نابود شده)
زمین (آسگارد جدید)

نمایش‌ها

Thor
The Avengers
Thor: The Dark World
Avengers: Age of Ultron
Doctor Strange (صحنه‌ی پایان فیلم)
Thor: Ragnarok
Avengers: Infinity War
Avengers: Endgame
Agents of S.H.I.E.L.D
Loki

آسگاردی‌ها (Asgardians) یا ایسیر (Æsir)، ساکنان آسگارد هستند و بر اساس اسطوره‌شناسی خدایان نورس هستند. آن‌ها نژادی فرازمینی شبیه به انسان‌ها هستند که از تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای شبیه به جادو استفاده می‌کنند و تمدن‌شان نیز بر اساس همین جادو بنا شده است. این نژاد توسط اودین حکمرانی می‌شد و آن‌ها برای هزاران سال به عنوان محافظان صلح در نه قلمرو شناخته می‌شدند.

آسگاردی‌ها یک نژاد جنگجو شجاع و قدرتمند هستند که شور ماجراجویی جزئی از دین آن‌ها است. شهرت آن‌ها به عنوان یکی از قدرتمندترین نژادها در جهان باعث احترام و ترس سایر نژادها شده است. روابط متقابل آن‌ها با انسان‌ها بیش از ۱۰۰۰ سال پیش تأثیر شدیدی بر فرهنگ اسكاندیناوی داشت، و آسگاردیان الگوی اساطیر نورس در این منطقه شدند.

جمعیت آسگاردی‌ها اکنون به طور قابل توجهی کمتر از گذشته شده است، زیرا بیشتر آن‌ها پس از رویدادهای راگناروک، حمله به فضاپیمای استیتسمن، و بشکن از بین رفته‌اند. با این حال، قربانیان بشکن توسط هالک و به کمک سنگ‌های ابدیت در سال ۲۰۲۳ احیا شدند.

تاریخچه

جنگ در برابر الف‌های تاریکی

بیش از ۵۰۰۰ سال پیش، در زمان همگرایی نه قلمرو، پادشاه الف‌های تاریکی یعنی مالکیث کارزاری را برای بازگشت جهان به حالت تاریکی اولیه خود با استفاده از سنگ بی‌نهایت ایتر آغاز کرد. این اقدام او با تقابل آسگاردی‌ها به فرماندهی پادشاه‌شان یعنی بور روبرو شد.

آسگاردیان با موفقیت به تهدیدهای الف‌های تاریکی پایان دادند و قبل از این که مالکیث بتواند از ایتر استفاده کند، آن را مال خود کردند. آن‌ها باور داشتند که الف‌های تاریکی به طور کامل از بین رفته‌اند و نمی‌دانستند که مالکیث و گروهی از جنگجویان الف تاریک از نبرد نهایی فرار کرده‌اند و وارد یک حالت خواب بلندمدت شده‌اند تا در زمان همگرایی بعدی دوباره بیدار شوند.

بور که می‌دانست قدرت ویرانگری ایتر چقدر است، از ترس این که آن در اختیار فرد شرور دیگری قرار نگیرد، اقدام به پنهان کردن آن کرد.

فتح نه قملرو

بعدها پسر بور یعنی اودین جانشین او شد. اودین در کنار دخترش هلا بر آسگارد حکمرانی کرد و در یک تصرف خشونت‌آمیز، تمام نه قلمرو را به قدرت آسگارد افزود. جاه طلبی‌های هلا فراتر از قلمروهای ایگدراسیل بود و او شروع به کشیدن نقشه‌ای گسترده‌تر و خونین‌تر برای فتح سایر جهان‌ها کرد.

اودین سرانجام متوجه خطرات ناشی از فلسفه جنگی خود شد و چون نتوانست با دخترش کنار آید، او را به هل تبعید کرد. اودین برای اطمینان از فراموش شدن دخترش ظالماش، تمام سوابق مرتبط به او را پاک کرد.

او همچنین برای اطمینان از عدم بازگشت هلا، والکری‌های خود را برای کشتن او به هل فرستاد. با این حال هلا بر این جنگجویان چیره شد و همه را به استثنای والکری کشت.

آسگاردیان برجسته

  • بور
  • اودین
  • فریگا
  • هلا
  • والکری
  • ثور
  • هیمدال
  • سیف
  • تیر
صفحات دیگر