Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance Kingdom Come Deliverance

توسعه دهنده

Warhorse Studios

ناشر

Warhorse Studios
Deep Silver

نویسنده

دنیل واورا (Daniel Vávra)

پلتفرم ها

ویندوز، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان

موتور

کرای انجین ۳

تاریخ عرضه

۱۳ فوریه ۲۰۱۸

سبک

نقش آفرینی (RPG)

بازی Kingdom Come: Deliverance یک عنوان نقش آفرینی است که توسط استودیو وارهورس (Warhorse) توسعه داده شده و با همکاری دیپ سیلور (Deep Silver) در تاریخ ۱۳ فوریه ۲۰۱۸ و برای سه پلتفرم PC, PS4 و XBO منتشر شد. پیش از همکاری با کمپانی Deep Silver به عنوان ناشر، بازی Kingdom Come: Deliverance موفق شد از طریق کمپین کیک استارتر مبلغ یک میلیون دلار کمک مردمی دریافت کند.

نگاه کلی

Kingdom Come: Deliverance یک بازی با تمرکز بر قرون وسطی و رویدادهای تاریخی است که قرن پانزدهم اروپا را به تصویر می‌کشد. داستان بازی Kingdom Come: Deliverance در سال ۱۴۰۳ میلادی و در بخشی از سرزمین‌های بوهمی و در قلمرو بوهم واقع در جمهوری چک امروزی جریان دارد. بوهم زمان قرون وسطی در بازی با دقت و براساس منابع تاریخی بازسازی شده است. بازی دارای محیط جهان-باز است و از یک سیستم کلاس‌بندی بهره می‌برد. بازیکنان بر اساس شیوه‌ی گیم پلی مورد نظر می‌توانند به شخصی‌سازی توانایی‌های شخصیت اصلی بپردازند. توانایی‌ها و روند پیشروی آن‌ها به انتخاب بازیکن بستگی دارد که از میان انشعاب درخت توانایی‌ها قابل انتخاب است.

بازی شامل داستان غیر-خطی، مبارزات واقع گرایانه و پیشرفته در مقیاس‌های بزرگ، مینی گیم‌های مهارت محور، شخصی سازی پوشش و… است. استودیو وارهورس دنیای بازی را در سه بخش تقسیم کرده است که بخش ابتدایی آن شامل ۳۰ ساعت گیم پلی می‌باشد. بخش دوم قرار بود حدود ۹ ماه پس از بخش اول منتشر شود اما سرانجام این دو بخش در یک قالب قرار گرفتند. بخش سوم همچنان برای آینده برنامه ریزی شده و منتشر خواهد شد. بازی Kingdom Come: Deliverance با موتور کرای انجین ۳ توسعه داده شده است.

داستان

برای جزئیات بیشتر از داستان بازی صفحه‌ی هنری را بخوانید.

بوهم در قلب اروپا واقع شده و منطقه‌ای غنی از فرهنگ، نقره و قلعه‌های پراکنده است. با مرگ امپراتور محبوب یعنی چارلز چهارم، قلمرو وارد دوران تاریکی شد؛ جنگ، فساد و اختلافات، امپراتوری روم مقدس را از هم گسسته کرد.

واتسلاو (Wenceslaus)، یکی از پسران چارلز تاج پادشاهی را بر سر می‌گذارد. واتسلاو بر خلاف پدرش یک فرد ساده لوح و نسبتا خودخواه است. برادر ناتنی او و پادشاه مجارستان یعنی زیگیزموند (Sigismund) متوجه ضعف واتسلاو می‌شود و با سفر به بوهم برادر ناتنی خود را فریب می‌دهد و او را می‌رباید. با نبود شاه بر تخت پادشاهی زیگیزموند این فرصت را پیدا می‌کند تا ثروت بوهم را غارت کند.

در میان این آشوب بازیکن در نقش هنری، پسر یک آهنگر قرار دارد که زندگی صلح آمیز او با هجوم سربازانی مزدوری که از زیگیزموند دستور می‌گرفتند خراب شد. سربازان، روستای او را به آتش کشیدند و هنری یکی از معدود بازماندگان این اتفاق بود. بدون وجود خانه، خانواده و آینده‌ای هنری وارد گروه مقاومتی به سردستگی لرد رادزیگ کوبیلا (Radzig Kobyla) می‌شود. سرنوشت هنری را به درگیری‌های خونین در جنگی داخلی وارد می‌کند، جایی که او باید برای آینده بوهم مبارزه کند.

گیم پلی

Kingdom Come: Deliverance یک بازی اول-شخص در سبک نقش آفرینی است. در دنیای بازی انتخاب‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال می‌توانید با استفاده از جذابیت و اعتبارتان به بررسی جنایات مختلف بپردازید و به ساکنان منطقه برای رسیدن به اهدافتان نفوذ کنید. برای انجام ماموریتتان، شما می‌توانید از روش‌های سیاسی استفاده کنید و یا به روش کلاسیک جنگ تن به تن عمل کنید. بسته به تاکتیک‌هایی که به کار ببرید و چگونه با مردم برخورد کنید، اعتبار شما دستخوش تغییر شده و همچنین تغییراتی در جهان بازی به وجود خواهد آمد. اگر قرار است با یک کشاورز صحبت کنید بهتر است لباس کشاورزی یا حداقل لباس مردم عادی را بپوشید. در این صورت کنار آمدن و صحبت کردن با وی کار ساده‌ای خواهد بود و تنها چند دیالوگ ساده برای شما تمام اطلاعاتی که لازم داشتید را می‎‌خرد ولی اگر با لباس سربازان یا شوالیه‌ها بخواهید از یک روستا‌نشین ساده اطلاعات بگیرید، هیچ تضمینی وجود ندارد که به آنچه می‌خواهید برسید.

سیستم مبارزات بازی براساس نبردهای واقعی قرون وسطی طراحی شده و روش‌های متنوعی برای نبرد به علاوه سلاح‌های بسیار از جمله شمشیر، تبر، کمان و غیره و همچنین زره‌های مختلفی وجود دارد. به طور کلی ۹ کلاس مختلف اسلحه در Kingdom Come: Deliverance وجود دارد. این کلاس‌ها شامل شمشیرهای بلند، سنگین، کوتاه، تبر، گرز، کمان و سپر می‌شوند و هر کلاس برای خود حداقل ۱۸ حرکت خاص دارد. هر سلاح چهار اسلات برای شخصی سازی دارد.

علاوه بر این، امکان شرکت در محاصره قلعه‌ها و نبردهای تاریخی وجود دارد. همین طور ساخت و ساز و شکار نیز از عناصر دیگر گیم پلی Kingdom Come: Deliverance هستند. مبارزاتی تحت عنوان جوستینگ که در قرون وسطی میان دو شوالیه برای سرنگون کردن یکدیگر از روی اسب انجام می‌شد هم در بازی وجود دارند.

به طور کلی محیط بازی ۳٫۵ مایل است که شامل شهر‌های بزرگ و باشکوه، روستاها، جاده‌های مخفی و معادن می‌شود. برای پیمودن مسیرهای بلند و طولانی می‌توانید از اسب استفاده کنید. اسب‌ها در مبارزات نیز قابل استفاده هستند.

منابع