زیگیزموند (Sigismund of Hungary)

زیگیزموند

Sigismund of Hungary

زیگیزموند (Sigismund of Hungary) Kingdom Come Deliverance

رنگ مو

قرمز

نام مستعار

روباه قرمز

جنسیت

مرد

عناوین

پادشاه مجارستان
پادشاه کراواسی
پادشاه بوهم
پادشاه ایتالیا
پادشاه آلمان
امپراتور روم مقدس

خانواده

چارلز چهارم (پدر)
واتسلاو چهارم (برادر ناتنی)

خاندان

خانه لوکزامبورگ

زیگیزموند لوکزامبورگ (Sigismund of Luxemburg) پادشاه مجارستان و کرواسی، شاه آلمان، بوهم، ایتالیا و در مقطعی از زندگی‌اش امپراتوری روم مقدس بود. او ملقب به روباه قرمز بود و پدرش چارلز چهام و برادر ناتنی‌اش واتسلاو چهارم بود. زیگیزموند از ۱۵ فوریه ۱۳۶۸ تا ۹ دسامبر ۱۴۳۷ زندگی کرد.

بیوگرافی

به دلیل ناتوانی‌های پی در پی پادشاه واتسلاو چهارم که نتوانسته بود اعتبار پدرش چارلز چهارم را حفظ کند، اشراف چک به دنبال فردی پایدار بودند تا او را به تخت پادشاهی بنشانند. و اولین انتخاب آن‌ها برادر ناتنی واتسلاو یعنی زیگیزموند مجارستان بود.

روشی رادیکال در پی گرفته شد: با حمایت اشراف، پادشاه واتسلاو ربوده شد و مجبور به واگذاری تاج به زیگیزموند شد. سپس ارتشی عظیم که بیشترشان شامل کومان ها می‌شد با رهبری ژنرال مورد اعتماد یعنی مارکوارت ون آولیز به قلمرو بوهم حمله‌ور شد تا اشرافی که هنوز به واتسلاو وفادار بودند را مغلوب کند.

در دسامبر ۱۴۰۲، زیگیزموند شهر کوتنبرگ را تسخیر و غارت کرد و مقدار زیادی نقره را مال خود کرد. این به او اجازه می‌داد تا ارتش خود را بیش از پیش قوی کند. در ۱۴۰۳ زیگیزموند به زمین سیلور اسکالیس حمله کرد تا معادن نقره با ارزش را تحت کنترل خود بگیرد و همین طور سر رادزیگ کوبیلا را که هنوز لرد وفادار به واتسلاو بود را بکشد. گرچه زیگیزموند معادن را تصاحب کرد و اسکالیس را نابود کرد اما سر رادزیگ فرار کرد. آن‌ها تمام منطقه سازاوو را جستجو کردند و در ابتدا هم به تالمبرگ رفتند اما چیزی دستگیرشان نشد.

تصاویر

Sigismund

زیگیزموند

منابع

http://kingdom-come-deliverance.wikia.com/wiki/Sigismund_of_Hungary