هانوش لیپا (Hanush of Leipa)

هانوش لیپا

Hanush of Leipa

هانوش لیپا (Hanush of Leipa) Kingdom Come Deliverance

ملیت

بوهمی

رنگ مو

قهوه‌ای تیره

رنگ چشم

قهوه‌ای

عنوان

سر
لرد راتایه

جنسیت

مرد

خاندان

خانواده رونوف

صداپیشه

پیتر هاسکینگ

بازیگر

دنیل واورا

سر هانوش لیپا (Hanush of Leipa) لرد راتایه در سال ۱۴۰۳ است و دارای نسبت دور با هانس کاپن جوان، لرد قانونی راتایه است. هرچند که هانس او را با نام عمو/دایی (Uncle) صدا می‌کند که این ناشی از ساده‌سازی رابطه و وضعیت خانوادگی است.

زندگی نامه

سر هانوش، وارث خانواده رونوف رابطه‌ای دوستانه با رادزیگ، لرد سیلور اسکالیس و سر دیویش، لرد تالمبرگ داشت. به دنبال ویرانی سیلور اسکالیس در سال ۱۴۰۳ توسط پادشاه زیگیزموند، لرد هانوش به بازماندگان دهکده از جمله سر رادزیگ پناه داد و قلعه پایینی شهرش را به طور موقت در اختیار آن‌ها قرار داد. هانس کاپن جوان، لرد قانونی شهر راتایه نیز در آن زمان تحت مراقبت سر هانوش بود تا با بالا رفتن سنش به عنوان لرد حکمرانی کند.

سر هانوش بر خلاف سر رادزیگ که مردی آرام و جدی بود، فردی عیاش و بددهان بود که علاقه زیادی به نبردهای جنگی داشت. او همانند بسیاری از افراد آن دوران، خود را یک مرد مذهبی نشان می‌داد و شب‌ها در کلیسا حاضر می‌شد.

با این حال او نقش خود در حکمرانی در راتایه را بسیار جدی می‌دانست و واقعا برای مسائل مرتبط به خود اهمیت قائل بود. گرچه هانس رفتار ناشایستی از خود داشت اما هانوش مراقب رفتار وی بود و به او می‌گفت یک لرد تا زمانی لرد است که مردم او را قبول داشته باشند و مردم یک فرد و مست و ولگرد را قبول ندارند. او حتی هانس را فرستاد تا با مادرش زندگی کند اما مدتی بعد علیرغم ناشایستی‌های او اجازه‌ی اداره امور را به او داد.

منابع