ویکی هیلو

هیلو اینفینیت

اشتراک‌گذاری

هیلو اینفینیت

Halo Infinite

هیلو اینفینیت - هیلو

توسعه دهنده

۳۴۳ اینداستریز

ناشر

ایکس‌باکس استودیوز

کارگردان

جوزف استاتن
پل کروکر
تام فنرچ

طراح

جری هوک

نویسنده

دن چوسیچ
پل کروکر
جف ایسترلینگ
ارون لیند

آهنگساز

گارث کوکر
جول کورلیتز
کورتیس شواتزر
الکس بور

پلتفرم

مایکروسافت ویندوز
اکس‌باکس وان
اکس‌باکس سری اکس/اس

تاریخ انتشار

۸ دسامبر ۲۰۲۱

سبک

تیراندازی اول-شخص

حالت‌ها

تک-نفره، چند-نفره

هیلو اینفینیت (Halo Infinite) یک بازی تیراندازی اول-شخص، محصول سال ۲۰۲۱ است که توسط ۳۴۳ اینداستریز توسعه یافته و توسط اکس باکس گیم استودیوز منتشر شده است. داستان هیلو اینفینیت دنباله‌ی رویدادهای هیلو ۵: گاردینز (۲۰۱۵) است. این ششمین بازی اصلی در مجموعه هیلو و سومین بخش از «حماسه بردارنده» (Reclaimer Saga) است.

بخش داستانی بازی به مبارزه مستر چیف علیه بنیشد روی هیلوی زتا یا تاسیسات ۰۷ می‌پردازد. بر خلاف بازی‌های قبلی بخش چند-نفره بازی رایگان است.

بازی اینفینیت در ابتدا قرار بود عنوانی برای زمان عرضه اکس باکس سری اکس/اس باشد و در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ منتشر شود، اما انتشار آن تا آگوست ۲۰۲۰ به تعویق افتاد. در نهایت بخش چند-نفره بازی در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۲۱ منتشر شد و بخش کمپین آن نیز در تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۲۱ در دسترس قرار گرفت.

داستان هیلو اینفینیت

پیش‌زمینه

داستان هیلو اینفینیت در سال ۲۵۶۰ جریان دارد. در هنگام رویدادهای هیلو ۵: گاردینز، کورتانا و هوش‌های مصنوعی متحد علیه خالقان خود یعنی فرماندهی فضایی ملل متحد (UNSC) شورش کردند. پس از کنترل سلاح‌های باستانی فوررانر که با نام گاردین‌ها شناخته می‌شد، کورتانا کهشان را تسلیم کرد. همچنین یک ائتلاف از نژادهای بیگانه به نام بنیشد، تحت رهبری ایتریاکس شروع به مبارزه با کورتانا و UNSC کردند. داستان بازی در رینگ‌ورلد فوررانر یعنی تاسیسات ۰۷ (هیلو زتا) در جریان است که به طور مرموزی تخریب شده است. بازیکن در نقش مستر چیف، یک ابرسرباز «اسپارتان» از UNSC ماموریت دارد تا شریک سابق خود یعنی کورتانا را متوقف کند.

داستان کامل

در سال ۲۵۵۹، فضاپیمای اینفینیت که متعلق به UNSC بود توسط بنیشد مورد حمله قرار گرفت. ایتریاکس قادر به شکست دادن مستر چیف شد و او را به فضا انداخت. شش ماه بعد، یک خلبان UNSC، چیف را که در فضا سرگردان بود بازیابی کرد. زمانی که این خلبان قصد پرواز داشت، مستر چیف بر مبارزه با بنیشد اصرار کرد. چیف و خلبان به هیلو زتا سفر کردند، جایی که به واسطه‌ی فاجعه‌ای نامعلوم به شدت تخریب شده بود. مستر چیف روی این حلقه قادر به مکان‌یابی سلاحی شد که در واقع یک هوش مصنوعی بود که به منظور تقلید از کورتانا و حذف آن طراحی شده بود. در حالی که این سلاح توضیح می‌داد که ماموریت خود را با موفقیت انجام داده است، اما در اجرای دستور خود-تخریبی ناموفق بود. مستر چیف این سلاح را برداشت و تصاویری از خاطرات کورتانا را تجربه کرد.

هیلو زتا توسط بنیشد کنترل می‌شد که بعد از مرگ آشکار ایتریاکس حالا توسط ستوان او یعنی اشاروم هدایت می‌شد. مستر چیف، سلاح، و خلبان نیروهای UNSC را روی سطح این حلقه پراکنده کردند. در داخل تاسیسات فوررانر که با نام کنسروتری (Conservatory) شناخته می‌شد، مستر چیف با هوش مصنوعی سرپرست هیلو زتا به نام دسپاندنت پایر روبرو شد. این هوش مصنوعی به مستر چیف هشدار داد که تهدیدی روی تاسیسات وجود دارد، اما او توسط یک بیگانه به نام هاربینجر که توسط بنیشد بیدار شده بود نابود شد. هاربرینجر ادعا کرد که مردم او که اندلس (Endless) نامیده می‌شدند توسط فوررانرها روی هیلوی زتا زندانی شده‌اند. او با بنیشد متحد شده بود تا یک تاسیسات را بازسازی کند که به او اجازه می‌داد مردمش را آزاد کند.

خلبان افشا کرد که او یک شهروند مهندس روی عرشه اینفینیتی بوده است، کسی که یک فضاپیمای پلیکان را ربوده بود و با آن از نبرد فرار کرده بود. چیف به او تسلی خاطر داد و به تقصیر خود در شکست خوردن در نجات دادن کورتانا اعتراف کرد. مستر چیف و سلاح با غیرفعال کردن مجموعه‌ای از منارهای روی حلقه فرآیند تعمیر هیلو زتا را متوقف کردند. زمانی که هاربینجر اقدام به هک کردن سلاح کرد، چیف شکست-امن آن را فعال کرد که باعث حذف هوش مصنوعی می‌شد. با این حال سلاح قادر به دفع کردن هاربینجر شد و شکست-امن را غیرفعال کرد و با عصبانیت از مستر چیف پرسید که چرا به او اعتماد ندارد. بعد از مشاهده شدن یک تصویر از کورتانا که با استفاده از گاردین‌ها اقدام به نابود کردن سیاره خاستگاه بروت‌ها کرده بود، سلاح تشخیص داد که یک کپی از کورتانا است، و به مستر چیف اصرار کرد تا او را حذف کند. با این حال مستر چیف این درخواست را رد کرد و اعلام کرد که می‌خواهد به او اعتماد کند. خلبان توسط یک قاتل اسپارتان نخبه به نام جگا ردومنای اسیر شد تا به عنوان طعمه‌ای برای مستر چیف استفاده شود. ردومنای همچنین دوست صمیمی اشاروم بود. مستر چیف که نمی‌خواست خلبان بمیرد به تاسیسات بنیشد نفوذ کرد و او را نجات داد که این فرآیند با کشتن ردومنای و اشاروم همراه بود.

مستر چیف و سلاح به سراغ هاربینجر رفتند تا او را متوقف کنند. این دو پی بردند که کورتنا بعد از قفل شدن به وسیله سلاح، توسط ایتریاکس اسیر شده است؛ همچنین مشخص شد که ایتریاکس قصد داشته از این حلقه استفاده کند و کورتانا خود را نابود کرده است تا باعث تخریب هیلو زتا شود و از حذف شدن سلاح جلوگیری شده است. در یک نامه‌ی صوتی، کورتانا از چیف خداحافظی کرده بود و او را تشویق کرده بود تا با سلاح کار کند. پس از آن چیف قادر به شکست دادن هاربینجر شد اما نتوانست مانع تماس او با اندلس شود. در ادامه داستان، سلاح و چیف به خلبان پیوستند که این خلبان نام واقعی خود را فرناندو اسپارزا اعلام کرد. سلاح نیز تصمیم گرفت تا نامی برای خود انتخاب کند.

در صحنه‌ی بین-تیتراژ پایانی، ایتریاکس از کلیدی برای باز کردن یک درب مهر و موم شده استفاده کرد که او را به سمت اندلس هدایت می‌کرد. در صورتی که بازی در درجه سختی لجندری به پایان برسد، صحنه‌ای پخش خواهد شد که در آن دسپاندنت پایر و گرند ایدکت در مورد حبس اندلس صحبت می‌کنند. وقتی دیسپاندنت پایر اعلام کرد که به تنهایی نمی‌تواند بر مطالعه‌ی اندلس نظارت داشته باشد، گرند ایدکت پاسخ داد که هوش مصنوعی افنسیو بایس آماده شده است که به او کمک کند.

منبع