ویکی Control

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جسی فیدن

اشتراک‌گذاری

جسی فیدن

Jesse Faden

جسی فیدن - Control

تولد

حوالی سال ۱۹۹۱

بستگان

دیلن فیدن (برادر جوان‌تر)

ملیت

آمریکایی

سکونت

Ordinary (قبلا)

پیشه

رئیس FBC

بازیگر

کورتنی هوپ

جسی فیدن (Jesse Faden) که همچنین با عنوان نامزد اصلی ۷ (Prime Candidate 7) شناخته می‌شود، شخصیت اصلی Control و رئیس کنونی اداره کنترل فدرال است. او برای یافتن پاسخ سوالاتی که از گذشته‌ی مرموزش داشت به اداره کنترل فدرال رفت، یک آژانس سری که در مورد پدیده‌های غیرقابل توضیح تحقیق می‌کرد.

با رسیدن جسی به مقر این اداره یعنی Oldest House، یک تهاجم ناگهانی توسط یک نیروی متخاصم به نام Hiss صورت گرفت. جسی در آشوب ایجاد شده و با مرگ رئیس سابق این اداره به طور ناخواسته به رئیس جدید FBC منصوب شد و تلاش کرد تا در برابر کنترل Hiss بر Oldest House مقابله کند.

بیوگرافی جسی فیدن

پیش‌زمینه

جسی فیدن با برادر کوچکترش دیلن در شهر Ordinary بزرگ شد. وقتی جسی یازده ساله بود (حدود سال ۲۰۰۲)، به همراه برادرش یک پروژکتور اسلاید را در محل دفن زباله‌های شهر پیدا کردند. آن‌ها خیلی زود پی بردند که این یک آیتم تغییر یافته (Altered Item) است که درهایی فرا طبیعی را به سمت «بعدهای دیگر» باز می کند. در یکی از این بعدها (Slidescape-36) جسی و دیلن با طنینی از یک موجود برون بعدی روبرو شدند که جسی آن را Polaris نامید.

کمی بعد گروهی از زورگویان اقدام به ربودن پروژکتور کردند و توسط موجودی به نام Not Mother تحت نفوذ قرار گرفتند و به موجوداتی متخاصم تبدیل شدند. جسی و دیلن با کمک پولاریس پروژکتور را غیرفعال کردند.

اندکی پس از این ماجرا، اداره کنترل فدرال برای مداخله در این حوادث وارد شد و اقدام به ربودن دیلن کرد. FBC دیلن را با عنوان نامزد اصلی ۶ و به منظور مقام ریاست بعدی اداره در نظر گرفته بود. آن‌ها همچنین جسی را به عنوان نامزد اصلی شماره ۷ تحت نظارت قرار دادند. این اداره وقایع پیش آمده را لاپوشانی کرد و سایرین هم جسی را  به تصویرسازی تمام واقعه متهم کردند. جسی که به خاطر عدم نجات برادرش، خود را گناهکار می‌دانست هفده سال بعد برای جستجوی برادرش به این اداره اسرارآمیز قدم گذاشت.

صفحات دیگر