بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هیثم

اشتراک‌گذاری

هیثم

Hytham

هیثم - Assassin’s Creed

تولد

سوریه، خلافت عباسی

نژاد

انسان

وابسته به

- انجمن برادری بریتانیا

هیثم (Hytham) یک هیدن وان از خلافت عباسی بود که در قرن نهم شاخه‌ای را در انگلستان رهبری می‌کرد.

هیثم در حالی که تنها یک کارآموز بود، توسط منتور خود ریحان مأمور شد تا استاد بسیم بن اسحاق را زیر نظر داشته باشد و در سفرهایش از او پیروی کند. در سال ۸۶۷، او و بسیم قادر به متوقف کردن تلاش‌هایی برای ترور امپراتور جوان بیزانسی یعنی لئوی ششم شدند، طرحی توسط پدرش امپراتور باسیل اول و فرقه پیشینیان سازماندهی شده بود.

در سال ۸۷۲، هیثم و بسیم پس از دوستی با یک وایکینگ به نام سیگورد استیربیورن‌سون در قسطنطنیه، او را تا نروژ همراهی کردند و در آنجا با قبیله ریون متحد شدند و تلاش کردند با نفوذ فرقه مبارزه کنند. هیتم پس از یک سوء قصد نافرجام به کیوتوه ظالم، به شدت مجروح شد به طوری که دیگر قادر به انجام کار میدانی برای هیدن وان‌ها نبود.

بعدا وقتی قبیله ریون به انگلستان مهاجرت کرد و مستعمره ریونستورپ را تأسیس کرد، هیثم و بسیم نیز پیروی کردند و دفتری را در ریونستورپ تأسیس کردند که عمدتا توسط هیتم اداره می‌شد. او از آنجا حضور فرقه در انگلستان را دنبال می‌کرد و از خواهرخوانده سیگورد یعنی ایوور وارینسدوتیر برای شکار اعضای آن کمک گرفت، چیزی که هم به نفع پنهان شدگان بود و هم به نفع قبیله ریون بود. هیثم همچنین روش‌های پنهان‌شدگان را به ایوور آموزش داد و بسیاری از آداب و رسوم‌شان را به او آموخت، به این امید که او را برای هدف خود استخدام کند. اگرچه ایوور با اهداف پنهان شدگان موافق بود، اما در نهایت دعوت او را برای پیوستن به این محفل رد کرد.

پس از آنکه فرقه پیشینیان به ظاهر از انگلستان پاکسازی شدند، هیثم به دنبال خیانت و مرگ احتمالی مربی خود بسیم، شروع به ایجاد یک انجمن برادری جدید در انگلستان کرد و چندین کارآموز جدید را برای پنهان شدگان به خدمت گرفت. او سرانجام برای تلاش‌هایش به قلعه پنهان الموت دعوت شد تا ترفیع پیدا کند و همچنین درباره خیانت بسیم صحبت کند.

در سال ۸۷۸، هیثم پس از اینکه شمشیر افسانه‌ای اکسکالیبور را با کمک متحدانش یعنی نیام آرگیل و والکا از قبیله ریون به دست آورد، با یک گروه سلتی به نام زنان مه متحد شد. او با قدرت ترکیبی بقایای فرقه و نوادگان میز گرد مبارزه کرد و از اکسکالیبور کمک کرد که در نتیجه‌ی آن نوادگان میز گرد رسما منحل شد.

نمایش‌ها

  • Assassin's Creed: Rebellion
  • Assassin's Creed: Valhalla (اولین نمایش)
  • Assassin's Creed: Valhalla – Geirmund's Saga
  • Assassin's Creed: Valhalla – Sword of the White Horse
  • Assassin's Creed: Valhalla – The Converts
  • Assassin's Creed: The Golden City
  • The World of Assassin's Creed Valhalla: Journey to the North – Logs and Files of a Hidden One
  • Assassin's Creed: Mirage
صفحات دیگر