Assassin’s Creed

فیثاغورث

اشتراک‌گذاری

فیثاغورث

Pythagoras

فیثاغورث Assassin’s Creed

تولد

حدود ۵۷۰ پ.م.
ساموس، یونان

مرگ

حدود ۴۲۹ - ۴۲۲ پ.م.
دروازه‌ی شهر گمشده، تیرا، یونان

صداپیشه

آنتونی اسکوردی

فیثاغورث (Pythagoras) دانشمند، فیلسوف و ریاضیدان یونان باستان است. او از مقطعی به بعد حامل یک قطعه عدن یعنی عصای هرمس تریسمجیستوس شد، سازه‌ای که به او جاویدانی اعطا کرد تا او بعد از سال‌ها این عصا را به دخترش کاساندرا بسپارد.

بیوگرافی

ملاقات با هرمس تریسمجیستوس

فیثاغورث و شاگردش کیروس به کاوش یک کویر بزرگ پرداختند. آن‌ها در نقطه‌ای از کویر سرگردان شدند و این در حالی بود که آبی برای خوردن نداشتند. در همین لحظه آن‌ها ناگهان فردی را ایستاده روی یک تپه مشاهده کردند. وقتی آن‌ها خود را به او رساندند، آن فرد خود را هرمس تریسمجیستوس معرفی کرد. با اشاره هرمس و عصای او خستگی از فیثاغورث دور شد و کیروس نیز بی‌هوش شد.

فیثاغورث به شاگردش آبی نوشاند تا او دوباره به وضعیت مناسب خود برگردد. پس از آن در حالی که عصای هرمس در دست فیثاغورث دیده می‌شد، او به شاگردش گفت که دیگر سفرشان به پایان رسیده و در نهایت آن‌ها از هم جدا شدند.

سال‌ها بعد، فیثاغورث به کیروس جایگاه یک سیب عدن را گفت، چیزی که کیروس به واسطه‌ی آن قادر به پیروزی در مقابل شاهزاده‌ی تیزپای آرکادیا شد.

انزوا و کشف آتلانتیس

فیثاغورث با جانشین شدن هرمس و گرفتن عصای او سفری را برای پژوهش در مورد ایسو شروع کرد، موضوعی که او را به تمدن مینوسی‌ها متصل کرد. او به خاطر جاودانگی که عصا به او اعطا کرده بود تا قرن پنجم پیش از میلاد زنده بود. او در یکی از سفرهایش با میرین، دختر پادشاه لئونیداس اسپارت آشنا شد و این آشنایی منجر به پیوند آن‌ها و تولد دختری به نام کاساندرا شد. با این حال جستجوهای او برای تمدن اولیه منجر شد تا او میرین را تنها بگذارد. فیثاغورث سرانجام موفق به کشف یک محیط ایسو در زیر جزیره تیرا شد، جایی که به یک شهر ایسو در زیر آب به نام آتلانتیس متصل بود. فیثاغورث سال‌ها به تحقیق در مورد این مکان پرداخت تا راهی برای مهر و موم کردن شهر پیدا کند.

دیدار با کاساندرا و مرگ

در نقطه‌ای بین سال‌های ۴۲۹ و ۴۲۲ پ.م. دختر او یعنی کاساندرا به دنبال او آمد. او پس از پاسخ دادن به سوالات دخترش، به او ماموریت داد تا به شکار چهار سازه‌ی آتلانتیس برود، سازه‌هایی که برای مهر کردن این شهر باستانی لازم بود. بعد از دستیابی به این سازه‌ها، فیثاغورث عصای هرمس و همین طور وظیفه‌ی مهر و موم کردن شهر را به کاساندرا سپرد و سپس عمرش به پایان رسید.

حضور در