بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بازرس غول

اشتراک‌گذاری

بازرس غول

محقق یا بازرس غول (Ghoul Investigator) در مجموعه توکیو غول فردی است که به صورت حرفه‌ای آموزش دیده و به استخدام CCG درآمده است. بیشتر آن‌ها در دفتر اصلی سی‌سی‌جی در بخش یکم مستقر هستند اما بسیاری از آن‌ها برای امور بازرسی در دیگر بخش‌های توکیو انجام وظیفه می‌کنند. آن‌ها موظف به حذف غول‌ها و تامین امنیت شهروندان هستند. آن‌ها صحنه‌های جرم را مورد تحقیق و بررسی قرار می‌دهند تا غول‌های مجرم را ردیابی کنند و با شناسایی هویت آن‌ها، به خنثی‌سازی فعالیت آن‌ها اقدام کنند.

غول‌ها آن‌ها را با نام فاخته (Doves) صدا می‌کنند.

آموزش

معمولا بازرسان غول در آکادمی آموزش بازرس غول زیر نظر CCG آموزش می‌بینند و فارغ‌التحصیل می‌شوند. زمانی که وارد CCG می‌شوند، کار خود را در قالب بازرسان درجه ۲ شروع می‌کنند.

در برخی شرایط نادر بازرسان غول بدون این که از آکادمی مذکور فارغ‌التحصیل شوند به استخدام در می‌آیند. این موضوع با دستور رئیس CCG محقق می‌شود و آن‌ها با عنوان بازرس درجه ۳ ورود پیدا می‌کنند. این اسامی دارای چنین وضعیتی بوده‌اند: کیشو آریما، جوزو سوزویا، هایسه ساساکی، تورو موتسوکی، ساهکو یونبایاشی، گینشی شیرازو و توما هیگمارو.

بازرسان غول جدید معمولا با یک بازرس ارشد شریک می‌شوند یا به یک جوخه می‌پیوندند تا آموزش‌های خود را در کار ادامه دهند.

تجهیزات

از جایی که بازرسان انسان هستند و در مقابل غول‌ها فاقد توانایی فیزیکی لازم در نبرد هستند، آن‌ها با استفاده از شیوه‌هایی سلاح‌هایی ساخته‌اند. مهم‌ترین سلاح آن‌ها کوئینکه است که تنها بازرسان غول مجاز به استفاده از آن‌ها هستند. این سلاح‌ها تاثیر به سزایی در مقابل غول‌ها دارند و از کاکوهو خود غول‌ها ساخته شده‌اند. گاهی بازرسان مسلح به سلاح‌های گرم حامل گلوله‌های Q هستند.

درجه‌ها

سی‌سی‌جی مشابه یک آژانس اجرایی قانون یا نظامی عمل می‌کند و یک سیستم سخت‌گیرانه برای رتبه‌بندی بازرسان دارد که بر اساس توانایی‌ها و تخصص آن‌ها انجام می‌گیرد. این رتبه‌بندی بر حضور بازرسان در عملیات‌های با ریسک-بالا، میزان حقوق آن‌ها و مواردی دیگر اهمیت دارد.

بازرسان ارشد

بازرس کلاس ویژه: بالاترین درجه ممکن که توسط درصد کمی از بازرسان به دست آمده است. آن‌ها قدرتمندترین بازرسان هستند و معمولا فرماندهی عملیات‌ها و نظارت روزانه بر امور بخش مرتبط به خود عهده دارند.

بازرس کلاس ویژه وابسته یا معاون: از لحاظ قدرت دومین درجه بازرسان محسوب می‌شود و وظایفی تقریبا مشابه با بازرسان کلاس ویژه دارد.

بازرس کلاس اول: در بین بازرسان ارشد پایین‌ترین درجه است و بیشتر بازرسان در طول فعالیت خود به این درجه خواهند رسید. برای یک بازرس بازنشستگی در این درجه معمول است و مسئولیت آن‌ها عموما آموزش دادن یک شریک و بازرس تازه‌کار است. تعدادی خیلی کمی از بازرسان می‌توانند از این درجه عبور کنند و کسی که تا پیش از سی سالگی به این درجه می‌رسد به عنوان بازرسی استثنایی تلقی می‌شود.

بازرسان تازه‌کار

بازرس درجه ۱: بالاترین درجه در میان بازرسان تازه‌کار که تجربه کسب کرده است اما هنوز به نقطه‌ی اوج خود نرسیده است. به طور میانگین بازرسان درجه ۱ حدود ۲۷ سال سن دارند.

بازرس درجه ۲: این درجه برای بیشتر بازرسان غول بعد از فارغ‌التحصیلی شروع فعالیتشان در CCG محسوب می‌شود.

بازرس درجه ۳: بازرسان اداری فعالیت خود را در این درجه شروع می‌کنند. بازرسان غول هم ممکن است دارای این درجه باشند که موارد خاص محسوب می‌شوند و در واقع بدون گذراندن آموزش در آکادمی به CCG وارد شده‌اند.

منابع

صفحات دیگر