بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

موری باومن

اشتراک‌گذاری

موری باومن

Murray Bauman

موری باومن - استرنجر تینگز

تولد

۱۹۴۴

سن

۴۰ (فصل ۲)
۴۲ (فصل ۴)

نام مستعار

عقاب کچل (اسم رمز)

پیشه

بازرس خصوصی
خبرنگار تحقیقاتی (قبلا)

جنسیت

مذکر

بازیگر

برت گلمن

موری باومن (Murray Bauman) یک شخصیت اصلی در سریال استرنجر تینگز است که در فصل دوم معرفی شد و در فصل چهارم نقش پررنگی پیدا کرد.

موری یک روزنامه‌نگار سابق تحقیقاتی که در سال ۱۹۸۴ توسط خانواده هالند استخدام شد تا در مورد دختر ناپدید شده‌شان باربارا تحقیق کند. تحقیقات او باعث شد تا او باور کند که یا (الف) وقایع سال گذشته ناشی از فعالیت UFO بوده است، و یا (ب) یک حمله روسی در هاوکینز رخ داده است، که این موضوع ناشی از یافتن دختری مرموز با موهای سراشیده بود. اما رئیس پلیس هاوکینز یعنی جیم هاپر در این باره شک و از همین رو از او دور شد. در مقطعی بهترین دوست باربارا یعنی نانسی به بهمراه جاناتان برای پایین کشیدن آزمایشگاه هاوکینز به خانه موری رفتند و رویدادهای سال قبل را برای موری توضیح دادند. این شامل توضیحی در مورد ناپدید شدن باربارا هالند نیز است. موری به آن‌ها کمک کرد تا با پخش نوارهایی در رسانه‌ها که شامل اعترافاتی از دکتر سم اوننز بود، آزمایشگاه را تحت فشار قرار دهند. یک ماه بعد موری شاهد بسته شدن آزمایشگاه هاوکینز به خاطر کشف حقیقت در مورد مرگ بارب بود.

شش ماه بعد در ژوئیه سال ۱۹۸۵، جیم هاپر به همراه دوستش جویس بایرز و یک دانشمند روسی ربوده شده به نام الکسی به خانه موری آمدند تا موری رد زمینه ترجمه روسی به آن‌ها کمک کند. موری معتقد بود که الکسی یک تفاله از اتحاد جماهیر شوروی است. موری به همراه جویس و هاپر کشف کردند که روس‌ها در حال ساختن دروازه‌ای به آپساید داون هستند و سعی دارند از موجودات آن به عنوان اسلحه بهره ببرند. پس از مرگ الکسی، موری به کمک جویس، هاپر و بچه‌ها قادر به بستن این دروازه در زیر مرکز خرید استارکورت شدند و در این فرآیند بدن جایگزین مایند فلایر را از بین بردند.

در بهار سال ۱۹۸۶، موری به عنوان یک منبع قابل اعتماد خدمت می‌کرد و همیشه مایل به پایین کشیدن افراد پلید بود. زمانی که جویس یک بسته ناشناس را از روسیه دریافت کرد، موری به او کمک کرد تا سرنخ‌هایی پیدا کند. سرانجام او جویس را در مأموریت نجات جیم هاپر از زندان کامچاتکا همراهی کرد. در نهایت آن‌ها موفق به نجات جیم هاپر شدند و پس از شکست دادن دموگورگن روسی به هاوکینز بازگشتند.

صفحات دیگر