بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مایک ویلر

اشتراک‌گذاری

مایک ویلر

Mike Wheeler

مایک ویلر - استرنجر تینگز

تولد

۷ آوریل ۱۹۷۱

سن

۱۲ (فصل ۱)
۱۴ (فصل ۴)

نام مستعار

ارباب سیاهچال
پالادین

سکونت

خانه ویلر، خیابان مپل، هاوکینز، ایندیانا

رابطه عاشقانه

خانواده

کارن ویلر (مادر)
تد ویلر (پدر)
نانسی ویلر (خواهر)
هالی ویلر (خواهر)

وابسته به

ای‌وی کلاب
خانواده ویلر

پیشه

دانش‌آموز مدرسه راهنمایی هاوکینز

جنسیت

مذکر

بازیگر

فین ولفهارد

مایکل مایک ویلر (Michael "Mike" Wheeler) یکی از شخصیت‌های اصلی Stranger Things است. او رهبر پارتی، معشوقه یازده، و برادر کوچک نانسی ویلر است.

وقتی بهترین دوست او یعنی ویل بایرز به شکل مرموزی مفقود شد، او و دیگر دوستانش شامل لوكاس و داستین ماموریت خود برای یافتن ویل را شروع کردند. با این حال، آن‌ها در طول جستجوهای خود به جای ویل یک دختر فراری به نام یازده را یافتند. مایک خیلی زود متوجه شد که این دختر چیزهایی در مورد ناپدید شدن ویل می‌داند و از او برای یافتن ویل کمک گرفت. در زمانی حضور یازده در کنار آن‌ها، پیوند محکمی بین مایک و یازده ایجاد کردند و این دو به سرعت با هم صمیمی شدند. وقتی ویل سرانجام پیدا شد، مایک از بازگشت سلامت او به خانه خوشحال شد، با این حال بازگشت ویل با فداکاری یازده در شکست دادن دمونگورگون رخ داد و یازده به شکل مرموزی ناپدید شد که مایک از این موضوع بسیار ناراحت شد.

یک سال بعد از ناپدید شدن یازده، مایک همچنان تحت تاثیر این اتفاق بود. او هر شب سعی می‌کرد تا ارتباطی با یازده برقرار کند و در همین حین به ویل کمک می‌کرد تا با مشکل جدید فرا طبیعی خود مقابله کند. سرانجام یازده که یک سال گذشته را به طور پنهانی در کنار هاپر زندگی می‌کرد، حضور خود را افشا کرد و به مایک پیوست. سپس مایک به همراه دوستانش و استیو اقدام به سوزاندن شبکه تونلی هاوکینز که یک تهدید دیگر بین-بُعدی بود کردند و با این کار باعث یک حواس‌پرتی را برای مایند فلایر ایجاد کردند تا یازده بتواند دروازه را برای همیشه ببندند. بعد از پایان یافتن این اتفاقات مایک و یازده قادر شدند در یک مراسم رقص سالانه در هاوکینز شرکت کنند.

در تابستان سال ۱۹۸۵، رابطه عاشقانه میان مایک و یازده شکوفا شد. بعد از نگرانی هاپر از این رابطه و اقدامات او برای کمرنگ کردن آن، مایک تمام تلاش خود را کرد تا این رابطه را اصلاح کند و در این راه از لوكاس نیز کمک گرفت. پس پی بردن از این موضوع که مایند فلایر همچنان زنده است و قصد گرفتن انتقام را دارد، مایک و دوستانش متحد شدند تا این موجود را شکست دهند. سه ماه پس از مرگ آشکار هاپر، مایک و دوستانش مجبور شدند با یازده و خانواده بایرز خداحافظی کنند، چرا که آن‌ها قرار بود از هاوکینز به جایی دیگر نقل مکان کنند. مایک و یازده قبل از جدا شدن برنامه‌ای را تدارک دیدند تا دوباره در روز شکرگذاری یکدیگر را ببینند.

در بهار سال ۱۹۸۶، مایک به همراه داستین و لوکاس عضو کلاب هل‌فایر بود. او به کالیفرنیا رفت تا بهار را در کنار یازده باشد. یازده به خانواده بایرز و مایک گفته بود که با زندگی در کالیفرنیا سازگار شده است. اما مایک به محض دیدار متوجه شد یازده به او دروغ گفته است و با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند. در مقطعی که دکتر اوونز یازده را دور کرد تا بتواند قدرت‌هایش را بازیابی کند، مایک به همراه ویل، جاناتان و آرگیل به جستجوی یازده پرداخت و این در حالی که بود کلنل جک سالیوان باور داشت که یازده مسئول اتفاقات هاوکینز است و قصد حذف او را داشت. با این حال مایک و همراهانش به موقع یازده را یافتند و شاهد بازگشت قدرت‌های او بودند. بعدا مایک در حین نبرد ذهنی که یازده با وکنا داشت او را ​​تشویق کرد و به او گفت که دوستش دارد. همین موضوع باعث شد تا یازده نیرو بگیرد و بر وکنا چیره شود و به طور موقت او را شکست دهد.

دو روز بعد مایک، یازده، جاناتان و آرگیل به هاوکینز بازگشتند و در آنجا مایک به خانواده و دوستانش پیوست. او به همراه یازده به بیمارستانی که مکس در آن بستری و در کما بود رفتند تا او را ملاقات کنند. مدتی بعد مایک و دوستانش شاهد شروع شدن ادغام آپساید داون با هاوکینز بودند.

صفحات دیگر