Stranger Things

مایند فلایر

اشتراک‌گذاری

مایند فلایر

The Mind Flayer

مایند فلایر - Stranger Things

نام مستعار

هیولای سایه
مغز

سکونت

آپساید داون

فرم‌ها

هیولای بیمارستان (بدن جایگزین کوچک)
هیولای عنکبوتی (بدن جایگزین)

رابطه‌ها

دموگورگن‌ها
ویل بایرز (میزبان سابق)
یازده (دشمن)

جنسیت

مذکر (بر اساس گفته ویل بایرز)

مایند فلایر (Mind Flayer) یا هیولای سایه، آنتاگونیست اصلی سریال علمی تخیلی Stranger Things است. این موجود آنتاگونیست اصلی و پنهان فصل اول، و آنتاگونیست اصلی فصل دوم و سوم سریال است.

او موجودی بدخواه است که بر یک بُعد موازی به نام آپساید داون حکومت می‌کند. مایند فلایر موجودی بسیار قدرتمند و با منشا ناشناخته است. او کنترل کاملی بر آپساید داون، و همچنین دموگورگن‌ها، واین‌ها و فلایدها دارد. او به قصد کشتار به طور مرتب در تلاش است تا هاوکینز و سایر نقاط جهان را تباه کند.

مایند فلایر برای اولین بار در سال ۱۹۸۴ طرح خود برای تصاحب جهان را آغاز کرد، مقطعی که او برای پخش سم آپساید داون از یک دروازه در زیر هاوکینز اقدام کرد، و همچنین ویل بایرز و ارتش دموداگ‌ها را برای از بین بردن آزمایشگاه هاوکینز در اختیار گرفت. سرانجام یازده با بستن این دروازه و قطع ارتباط بین دو جهان به طرح این موجود پایان داد اما بخشی از مایند فلایر در دنیای انسان باقی ماند.

بخش باقی مانده از مایند فلایر تا سال ۱۹۸۵ خاموش باقی ماند تا این که توسط کلید هاوکینز بیدار شد. این موجود شروع به تسخیر تعداد زیادی از انسان‌ها و موش‌ها کرد و با خوراندن مواد شیمیایی به آن‌ها و سپس ذوب کردنشان، یک بدن جدید جایگزین از خودش را ایجاد کرد تا دنیا را تصاحب کند. مایند فلایر تقریبا در نقشه‌ی خود موفق شده بود اما وقتی جویس و هاپر به آزمایشگاه مخفی روسیه نفوذ کردند و دروازه‌ی جدید را بستند، تجسم فیزیکی این موجود کشته شد و باری دیگر ارتباط دو دنیا با هم قطع شد.

قدرت‌ها

  • شبکه ذهنی: مورد توجه‌ترین ویژگی مایند فلایر قابلیت کنترل و فرمان دادن به موجودات آپساید داون و بعدا ویل بوده است.
  • تسخیر: مایند فلایر با کاشت بخشی از ذات خود در هر فرد، می‌تواند فرد آلوده را به ارتش خود اضافه کند. برای نمونه این موجود از ویل که آلوده شده بود استفاده کرد و تعداد زیادی از سربازان را کشت.
  • نقص فلاید: بدن بیلی تحت نفوذ مایند فلایر قادر به بازسازی جراحت‌ها نبود، به طوری که بازو و صورت بیلی بعد از حادثه‌ی سونا در سراسر سریال باقی ماند.
  • بیوکینزیس: این موجود با نیروی خالص خود قادر است بدن‌های میزبان را ذوب کند و یک بدن جایگزین (Proxy body) را شکل دهد، و حتی هیولاهای کوچکتری را تحت کنترل این بدن بسازد که بعدا دوباره قادر به جذب شدن به بدن اصلی هستند.
  • دستکاری آب و هوا
  • سلب قدرت
  • مهارت در بیوتکنولوژی: مایند فلایر مهارت بسیار بالایی در دستکاری و تحلیل ژنتیک دارد. زمانی که او برای اولین بار توسط یازده در دروازه اول شکست خورد، در طول یک سال بعدی مفهوم بدن جایگزین (Proxy body) را پیاده‌سازی کرد که از ذوب کردن حیوانات، انسان‌ها، و مواد شیمیایی ناشی می‌شد و به طور ویژه برای مقابله با یازده طراحی شده بود.