بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

مایند فلایر

اشتراک‌گذاری

مایند فلایر

The Mind Flayer

مایند فلایر - استرنجر تینگز

نام مستعار

هیولای سایه
ذره‌ها

فرم‌ها

هیولای بیمارستان (بدن جایگزین کوچک)
هیولای عنکبوتی (بدن جایگزین)

رابطه‌ها

مایند فلایر (Mind Flayer) یک موجود نشات گرفته از بُعد دیگری به نام آپساید داون است. این موجود غول‌پیکر دارای یک ظاهر متمایز شبیه به عنکبوت است. مایند فلایر می‌تواند با کنترلی که بر آپساید داون دارد، به وسیله یک اتصال ذهنی با دموگورگن‌ها، واین‌ها و دموبت‌ها یک شبکه ذهنی را به اشتراک بگذارد. در مقطعی از سال ۱۹۸۵ این موجود شروع به تسخیر تعدادی از انسان‌ها کرد که با نام فلاید شناخته می‌شدند و آن‌ها نیز به این شبکه ذهنی متصل می‌شدند. در واقع موجودیت آپساید داون همانند یک ارگانیسم بزرگ بود که از طریق مایند فلایر تمام رابط‌ها و عاملان را به طور فیزیکی و ذهنی به هم متصل می‌کرد.

اولین فرم از مایند فلایر در بین سال‌های ۱۹۷۹ و ۱۹۸۳ توسط هنری کریل و در پی تبعید او به آپساید داون کشف شد. این نسخه از مایند فلایر توده‌ای شبیه به طوفانی از ذرات غبار بود. مشخص نیست که آیا این غبار دارای اراده مستقل از خود بوده باشد. هنری از قدرت‌های خود برای بازسازی این غبار به فرم مورد نظر خود استفاده کرد؛ به این شکل که یک موجود غول پیکر عنکبوت-شکل با سری به شکل شعله ایجاد شد.

هنری یا وکنا برای اولین بار در سال ۱۹۸۴ طرح خود برای تصاحب جهان را آغاز کرد. او از طریق مایند فلایر اقدام به تسخیر ویل بایرز کرد و ارتشی از دموداگ‌ها را برای از بین بردن آزمایشگاه هاوکینز در اختیار گرفت. سرانجام یازده با بستن این دروازه و قطع ارتباط بین دو جهان به طرح این موجود پایان داد اما بخشی از مایند فلایر در دنیای انسان باقی ماند.

بخش باقی مانده از مایند فلایر تا سال ۱۹۸۵ خاموش باقی ماند تا این که باز شدن یک دروازه جدید باعث شد تا اتصال ذهنی آن به وکنا برقرار شود. این موجود شروع به تسخیر تعداد زیادی از انسان‌ها و موش‌ها کرد و با خوراندن مواد شیمیایی به آن‌ها و سپس ذوب کردنشان، یک بدن جدید جایگزین از خودش را ایجاد کرد تا دنیا را تصاحب کند. مایند فلایر تقریبا در نقشه‌ی خود موفق شده بود اما وقتی جویس و هاپر به آزمایشگاه مخفی روسیه نفوذ کردند و دروازه‌ی جدید را بستند، تجسم فیزیکی این موجود کشته شد و باری دیگر ارتباط دو دنیا با هم قطع شد.

در همین زمان اتحاد شوروی به شکلی قادر به اسیر کردن ذراتی از مایند فلایر شده بود و آن را در کنار تعدادی از دموگورگن‌های منجمد شده در پایگاه نظامی کامچاتکا نگهداری می‌کرد. به دنبال فرار هاپر، جویس، موری، دمیتری و یوری از این پایگاه در سال ۱۹۸۶، ذرات مایند فلایر به طور تصادفی از دست رفت. هاپر، جویس و موری به پایگاه بازگشتند تا این ذرات را نابود کنند به این امید که با ضربه زدن به شبکه ذهنی آپساید داون، متحدان خود در هاوکینز را کمک‌رسانی کنند. با این حال آن‌ها در بازگشت پی بردند که ذرات درون بدن منجمد دموگورکن‌ها قرار دارند و از این رو آن‌ها را آزاد کردند. آن‌ها مجبور به تغییر نقشه‌های خود شدند و اقدام به کشتن دموگورگن‌ها کردند و قطعات باقی مانده مایند فلایر را نابود کردند.

قدرت‌ها

  • شبکه ذهنی: مورد توجه‌ترین ویژگی مایند فلایر قابلیت کنترل و فرمان دادن به موجودات آپساید داون و بعدا ویل بوده است.
  • تسخیر: مایند فلایر با کاشت بخشی از ذات خود در هر فرد، می‌تواند فرد آلوده را به ارتش خود اضافه کند. برای نمونه این موجود از ویل که آلوده شده بود استفاده کرد و تعداد زیادی از سربازان را کشت.
  • نقص فلاید: بدن بیلی تحت نفوذ مایند فلایر قادر به بازسازی جراحت‌ها نبود، به طوری که بازو و صورت بیلی بعد از حادثه‌ی سونا در سراسر سریال باقی ماند.
  • بیوکینزیس: این موجود با نیروی خالص خود قادر است بدن‌های میزبان را ذوب کند و یک بدن جایگزین (Proxy body) را شکل دهد، و حتی هیولاهای کوچکتری را تحت کنترل این بدن بسازد که بعدا دوباره قادر به جذب شدن به بدن اصلی هستند.
  • دستکاری آب و هوا
  • سلب قدرت
  • مهارت در بیوتکنولوژی: مایند فلایر مهارت بسیار بالایی در دستکاری و تحلیل ژنتیک دارد. زمانی که او برای اولین بار توسط یازده در دروازه اول شکست خورد، در طول یک سال بعدی مفهوم بدن جایگزین (Proxy body) را پیاده‌سازی کرد که از ذوب کردن حیوانات، انسان‌ها، و مواد شیمیایی ناشی می‌شد و به طور ویژه برای مقابله با یازده طراحی شده بود.

ضعف‌ها

  • آتش 
  • حرارت 
  • مرزهای بُعدی: مرزهای میان بعدها جلوی دسترسی مایند فلایر به قدرت‌های کامل خود در بعد دیگر را می‌گیرند.
صفحات دیگر