ویکی استرنجر تینگز

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

دروازه

اشتراک‌گذاری

دروازه

Gate

دروازه - استرنجر تینگز

نوع

درگاه میان-بعدی

سازنده

دانشمندان شوروی

موقعیت

خانه بایرز
جنگل هاوکینز
مدرسه متوسطه هاوکینز
پایگاه روسی زیر مال استارکورت
چهار دروازه «نفرین»

دروازه‌ها یا گیت‌ها (Gate) شکافی در فضا-زمان هستند که دنیای معمول را به آپساید داون متصل می‌کنند. آن‌ها پلی میان ابعاد هستند که به افراد اجازه می‌دهد به طور فوری از مکانی به مکان دیگر بروند. یازده، وکنا و دموگورگن قابلیت باز کردن این دروازه‌ها را دارند. علاوه بر این دروازه‌ها به بسط آپساید داون کمک می‌کنند.

اولین دروازه‌ی شناخته شده مربوط به ۸ سپتامبر ۱۹۷۹ است که بعد از غلبه کردن یازده بر یک ایجاد شد. این دروازه موقت در دیوار یکی از اتاق‌های آزمایشگاه هاوکینز شکل گرفت که یک را به داخل آپساید داون کشاند. یک دروازه غیر-موقت هم به دنبال یک آزمایش ناموفق در نوامبر ۱۹۸۳ ایجاد شد که یازده باز هم در آن دخیل بود. او از قدرت‌های خود برای مهر و موم کردن این دروازه استفاده کرد.

جماهیر شوروی نیز در مقطعی موفق به کشف آپساید داون شد و در سال ۱۹۸۵ شروع به تحقیق در مورد اسرار آن کرد. این مسئله شامل باز کردن یک دروازه جدید با استفاده از ماشینی معروف به کلید صورت گرفت. با این حال، این طرح توسط جیم هاپر و جویس بایرز متوقف شد و قبل از این که دوباره این دروازه به طور کامل باز شود ماشین مذکور تخریب شد.

در مارس ۱۹۸۶ موجودی طغیان کرده به نام وکنا با نفرین خود شروع به عذاب دادن و کشتن ساکنان هاوکینز کرد. با هر قتل یک دروازه جدید در نزدیکی محل مرگ قربانی باز می‌شد. وکنا جان افرادی چون کریسی، فرد بنسون، باتریک مک‌کینی و مکس میفیلد را سعی کرد بگیرد و تنها مکس جان سالم به در برد. با این حال «مرگ» موقتی مکس باعث باز شدن چهارمین و آخرین دروازه در خانه کریل شد. این چهار دروازه به سرعت در هاوکینز توسعه پیدا کردند و باعث ایجاد یک زمین‌لرزه شدند.

صفحات دیگر