ویکی استرنجر تینگز

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

داستین هندرسون

اشتراک‌گذاری

داستین هندرسون

Dustin Henderson

داستین هندرسون - استرنجر تینگز

تولد

۱۹۷۱

سن

۱۲ (فصل ۱)
۱۴ (فصل ۴)

سکونت

هاوکینز، ایندیانا

رابطه عاشقانه

سوزی بینگهام

خانواده

کلادیا هندرسون (مادر)
آقای هندرسون (پدر)

وابسته به

کلاب اِی‌وی (قبلا)
اسکوپس تروپ
خانواده هندرسون

پیشه

دانش‌آموز مدرسه هاوکینز (قبلا)
دانش‌آموز دبیرستان هاوکینز

جنسیت

مذکر

بازیگر

گیتن ماتارازو

داستین هندرسون (Dustin Henderson) یکی از شخصیت‌های اصلی سریال Stranger Things است. او از بهترین دوستان مایک ویلر، لوکاس سینکلر، یازده، ویل بایرز، مکس میفیلد، ادی مانسون و استیو هرینگتون است.

در سال ۱۹۸۳ هنگامی که یکی از دوستان داستین یعنی ویل ناپدید شد، او و بقیه دوستانش شامل مایک و لوکاس شروع به جستجوی او کردند و پس از مدتی دختری مرموز به نام یازده را یافتند كه دارای قدرت جابجایی اجسام بود. داستین در ابتدا رابطه‌ای عادی با یازده داشت زیرا او به آن‌ها کمک کرد تا به دنبال ویل بگردند، اما بعد از این که یازده او و مایک را از تهدیدی که توسط قلدرهای مدرسه ایجاد شده بود نجات داد، یازده به دوست خوبی برای او تبدیل شد. داستین و دوستانش تلاش برای یافتن ویل را ادامه دادند و علیه موجودی به نام دموگورگن مبارزه کردند که در نهایت این موجود توسط یازده کشته شد. پس نجات یافتن ویل، داستین و دوستانش که ویل هم به جمع‌شان اضافه شده بود کریسمس را با هم جشن گرفتند.

یک سال بعد در سال ۱۹۸۴، داستین جانوری کوچک به نام دارتانیان را پیدا کرد و به پرورش آن پرداخت اما او نمی‌دانست که این جانور در واقع یک دموگورگن نابالغ است. پس از رشد سریع این جانور، او برای مقابله با دارتانیان به استیو متوسل شد و بعدا برای نجات ویل و سایر مردم هاوکینز با دوستانش همکاری کرد. او به همراه استیو و دوستانش در سوزاندن شبکه‌ای که از آپساید داون در حال گسترش بود کمک کرد و این اقدام باعث یک حواس‌پرتی برای مایند فلایر شد. این موضوع به یازده فرصت داد تا دروازه‌‌ای میان-بعدی را ببندد.

در تابستان ۱۹۸۵، داستین به یک اردو رفت و در آنجا با دختری به نام سوزی آشنا شد. پس از بازگشت، داستین با وجود این که توسط دوستانش مورد استقبال قرار گرفت اما احساس کرد که آن‌ها حرفش را در مورد آشنایی با سوزی باور نکرده‌اند و احساس تنهایی کرد. وقتی داستین یک پیام رادیویی مخفی روسی را به طور تصادفی دریافت کرد، آن را نزد استیو برد و از او و همکارش رابین باکلی در مورد معمای این پیام کمک گرفت. به این ترتیب آن‌ها کشف کردند که روس‌ها در هاوکینز و در مرکز خرید استارکورت مشغول باز کردن دروازه‌ی دیگری هستند. بعدا خواهر کوچکتر لوکاس یعنی اریکا نیز به آن‌ها اضافه شد و کمک کرد تا آن‌ها وارد پایگاه روسی شوند. داستین پس از فرار از پایگاه روسی دوباره به دوستان خود پیوست و کدورت‌ها را کنار گذاشت. سپس آن‌ها باری دیگر برای شکست دادن مایند فلایر تلاش کردند. در مقطعی او قادر به برقراری تماس با سوزی شد و شماره‌ای مرتبط به ثابت پلانک را از او دریافت کرد که به کمک آن جویس بایرز و جیم هاپر قادر به ادامه‌ی فرآیند بستن دروازه شدند. سه ماه بعد پس از پایان این ماجرا، داستین از ویل و یازده خداحافظی کرد چرا که آن‌ها قصد نقل مکان از هاوکینز را داشتند.

در بهار سال ۱۹۸۶ او به همراه لوکاس و مایک به بخشی از گروه یک گروه دانجنز اند دراگونز به نام کلاب هل‌فایر تبدیل شد. رهبر این کلاب ادی مانسون بود که داستین علاقه‌ی خاصی به او داشت و به نوعی الگویش بود.

صفحات دیگر