بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

وردوگو

اشتراک‌گذاری

وردوگو

Verdugo

وردوگو - رزیدنت ایول

بر پایه

انسان/حشره

قد

۲۴۴ سانتی متر

تاریخ ایجاد

۲۰۰۴

ایجاد شده از طریق

پیوند زنی

هدف

محافظان شخصی رامون سالازار

وردوگو (Verdugo) به اسپانیایی به معنی «جلاد» است، و در نسخه ریمیک رزیدنت ایول ۴ با نام U-III نیز شناخته می‌شود. این موجودات سلاح‌هایی بیو ارگانیک بودند که توسط لوس ایلومینادوس ایجاد شدند تا به عنوان محافظان شخصی رامون سالازار ایفای نقش کنند.

تاریخچه

یک وردوگو از ادغام DNA انسان و حشرات ایجاد می‌شود و کاملا توسط یک پلاگا کنترل می‌شود. آن‌ها فرم‌های جهش یافته‌ی خود را زیر شنل‌های حجیم و درخشان لوس ایلومینادوس پنهان کردند که یکی قرمز و دیگری سیاه رنگ بود. احتمالا یکی از آن‌ها نتیجه‌ی تغییر شکل دادن خدمتکار سالازار بوده است.

وقتی لیان از یک تله انفجاری در قلعه سالازار جان سالم به در برد، رامون سالازار وردوگوی قرمزپوش خود را فرستاد تا او را بکشد. این موجود از لیان در حین گذر از فاضلاب جاسوسی می‌کرد. سپس همان طور که این وردوگو برنامه ریزی کرده بود، لیان وارد یک اتاق خنک‌کننده مرموز شد. در این مقطع وردوگو پوشش خود را کنار زد و  شروع به تعقیب کردن لیان کرد که در نهایت لیان با کشتن یا فرار کردن از آن جان سالم به در برد.

در نسخه اصلی بازی وردوگوی سیاه پوش در کنار سالازار باقی می‌ماند و در نهایت با ارباب خود و ملکه پلاگا برای مبارزه با لیان ترکیب می‌شود. در نسخه ریمیک، این موجود نام «پسانتا» و U-III (جایگزینی برای باس U-3 در بازی اصلی) شناخته می‌شود و پیش‌زمینه‌ی داستانی خود را دارد، اما دیگر کنار سالازار نیست.

صفحات دیگر