ویکی رزیدنت ایول

ترایسل (TRICELL)

اشتراک‌گذاری
ترایسل (TRICELL) رزیدنت ایول

لوگوی ترایسل

شرکت ترایسل (TRICELL) یک شرکت خوشه‌ای چند-منظوره برجسته در ائتلاف شرکت‌های دارویی است. ترایسل در شیوع انگل در منطقه کیجوجو دخالت بسیاری داشت.

تاریخچه

TRICELL شامل سه بخش (سلول) است که هر یک روی بخش خاصی متمرکز هستند: حمل و نقل، داروسازی و منابع طبیعی. آنها در زمینه توسعه فناوری و محصولات پزشکی فعال بودند و یک عضو برجسته کنسرسیوم جهانی داروسازی محسوب می‌شدند. به دنبال محکوم شدن شرکت آمبرلا در حوادث تخریب شهر راکون، ترایسل به اتحاد ارزیابی امنیت بیو-تروریسم (BSAA) کمک مالی کرد. افراد کمی از این موضوع خبر داشتند که ترایسل هم به مانند آمبرلا در زمینه تجارت توسعه سلاح‌های بیولوژیکی فعال است.

در سال ۲۰۰۴، ترایسل با بیو-تروریستی به نام آلبرت وسکر ارتباط برقرار کرد، کسی که در قبال برخورداری از منابع مالی برای پروژه‌هایش توافق کرد تا نمونه‌های ویروسی و موارد تحقیقاتی مختلفی را در اختیار آنها قرار دهد. در طی سال‌های آینده، وسکر برنامه‌های خود را برای متحول کردن بشریت و جهان تدوین کرد، و ایده‌های خود را با رئیس بخش دارویی ترایسل یعنی اکسلا جیونه در میان گذاشت. وسکر نمونه‌ای از لاس پلاگاس را که از اسپانیا کشف شده بود، به TRICELL ارائه کرد و آن را به تکامل رساند. وسکر با افتتاح مجدد یک مرکز تحقیقاتی قدیمی که از آمبرلا به جا مانده بود، و با استفاده از منابع ترایسل، آزمایش‌های گسترده ای را روی ویروس پروژنیتور انجام داد. او در نهایت موفق به ایجاد یک عامل ویروسی قدرتمند تحت عنوان اوروبروس شد که این عامل، ابزاری بود برای این که وسکر بتواند به وسیله آن نظم جهانی جدید خود را پیاده‌سازی کند.

در سال ۲۰۰۹، ترایسل سویه جدید خود از پلاگا را در منطقه خودمختار کیجوجو آزمایش کرد و بسیاری از ساکنان این منطقه را به ماجینی تبدیل کرد. با گسترش لاس پلاگاس در سراسر كیجوجو و ایجاد ناآرامی‌های بسار، BSAA ماموران خود را برای رسیدگی به اوضاع به این منطقه اعزام کرد. جمعیت انبوهی از ماجینی در مقابل BSAA قرار داشت و این در حالی بود که وسکر و اکسللا به اروبروس دست یافته بودند و آماده می‌شدند تا ویروس را در سرتاسر جهان گسترش دهند. با این حال، طرح وسکر در نهایت با تلاش‌های کریس ردفیلد و شوا آلومار خنثی شد. در این مقطع اکسلا مورد خیانت وسکر واقع شد و با مرگ روبرو شد. پس از حادثه کیجوجو، بازوی دارویی ترایسل توسط مقامات بین‌المللی محکوم به نقض حقوق بشر، توسعه سلاح‌های بیولوژیکی و کمک به تقویت تروریسم شد. بعید است که بخش‌های دیگر این شرکت از تحقیقات BSAA در امان مانده باشند.

سلاح‌های بیولوژیکی

فهرست زیر شامل سلاح‌های بیولوژیکی مختلفی است که ترایسل در توسعه و ساخت آن‌ها دخیل بوده است:

  • لاس پلاگاس (نوع ۲ و ۳)
  • ماجینی
  • ندسو
  • ادجول
  • پوپوکاریمو
  • U-8
  • لیکر بتا