بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کوبی

اشتراک‌گذاری

کوبی

Koby

کوبی - وان پیس

وابسته به

شاخه ۱۵۳ام (قبلا)
دزدان دریایی آلویدا (ترک کرده)

پیشه

کاپیتان مارین
نگهبان کشتی دزد دریایی (قبلا)

خاستگاه

اقیانوس آبی شرقی

لقب

قهرمان

سن

۱۶
۱۸ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تاریخ تولد

۱۳ می

جایزه

پنج ستاره (۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی)

اولین نمایش

چپتر ۲
قسمت ۱

صداپیشه

میکا دوی

کوبی قهرمان یک کاپیتان مارین است که همراه با هلمپو زیر نظر دریاسالار گارپ آموزش دیده است. او در حال حاضر عضو یگان نیروی ویژه دریایی SWORD است.

او قبلا ناخواسته یک نگهبان در کشتی دزدان دریایی آلویدا بود تا اینکه توسط لوفی آزاد شد و کوبی اولین کسی بود که لوفی در سفرهایش با او دوست شد. او پس از تبدیل شدن به یک سرباز کامل در تفنگداران دریایی، در طول آرک پسا-انیس لابی دوباره با لوفی متحد شد. در طول تایم‌اسکیپ دو ساله، کوبی برای اقداماتش در طول حادثه بندر راکی به عنوان یک قهرمان ​​به شهرت رسید. پس از تلاشی ناموفق برای دستگیری بوا هانکوک، او تبدیل به زندانی دزدان دریایی ریش‌سیاه شد تا اینکه با کمک پرونا، همکارانش در SWORD و مربی‌اش، مانکی دی. گارپ فرار کرد.

با توجه به موقعیت او به عنوان یک قهرمان، کراس گیلد یک جایزه ۵ ستاره به ارزش ۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی برای شکار او اختصاص داده است.

او در طول آرک طلوع عاشقانه متحد لوفی است. همچنین او و هلمپو شخصیت‌های محوری داستان جانبی «دفتر خاطرات کوبی-مپو» هستند. کوبی یک آنتاگونیست جانبی در آرک پسا-انیس لابی و یک آنتاگونیست مختصر در آرک مارینفورد است.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

کوبی در اولین نمایش خود فاقد هر گونه مهارت مبارزه بود، و حتی توانایی فیزیکی او از حد متوسط هم بالاتر نبود. به گفته آلویدا، تنها دلیلی که او را در خدمه خود نگه داشت این بود که او در جهت‌یاب خوبی بوده است. بعدها او تحت آموزش مانکی دی گارپ و در کنار هلمپو به یادگیری روکوشیکی پرداخت و مهارت‌های جنگی به دست آورد، به طوری که لوفی و ​​زورو از میزان رشد او شگفت‌زده شدند. پس از گذشت دو سال، کوبی به درجه کاپیتانی رسید. علاوه بر این، در مقطعی او به عضویت اسکادران مخفی تفنگداران دریایی SWORD درآمد، سازمانی که آزادی عمل بیشتری نسبت به تفنگداران دریایی عادی داشت، از جمله به چالش کشیدن هر یک از چهار امپراتور.

در مقطعی دیگر او به عنوان یک «قهرمان» در نظر گرفته شد که دلیل آن حادثه بندر راکی بود که طی آن او به ریش‌سیاه در شکست دادن اوچوکو، عضو سابق دزدان دریایی راکس کمک کرد. همچنین در طول تهاجم تفنگداران دریایی به جزیره آمازون لیلی برای دستگیری جنگ‌سالار قدیمی یعنی بوا هانکوک، کوبی از معدود افرادی بود که با قدرت‌هایش دچار سنگ‌شدگی نشد.

روکوشیکی

از زمان شروع تمرین کوبی با گارپ، او آنقدر قوی شد که حداقل قادر به اجرای یکی از تکنیک‌های روکوشیکی یعنی تکنیک سورو شد. او دو بار از این تکنیک علیه لوفی استفاده کرده است: یک بار در واتر 7 و یک بار در جنگ سران مارینفورد، اگرچه این تکنیک به او کمک خاصی نکرد.

پس از گذشت زمان، کوبی بر تکنیک‌های روکوشیکی خود تسلط یافت.

هاکی

هاکی بوسوشوکو

کوبی یک کاربر بسیار ماهر بوسوشوکو هاکی است.

در حین حضور در هاچینوسو، کوبی مشت خود را سخت کرد تا دست غول‌پیکر آوالو پیزارو را بشکند و آماده شد تا کشتی جنگی فراری آن‌ها را درهم بشکند. علاوه بر این، او در کاربرد پیشرفته انتشار هاکی مهارت دارد. مشاهده چنین توانایی از بوسوشوکو هاکی در او باعث شگفتی تفنگداران دریایی، اعضای SWORD و دزدان دریایی ریش‌سیاه شد.

هاکی کنبونشوکو

در طول جنگ سران مارینفورد، کوبی کنبونشوکو هاکی را بیدار کرد.

پس از تایم‌اسکیپ، کوبی هاکی کنبونشوکو خود را به سطح بسیار پیشرفته‌ای توسعه داد، به طوری که او متوجه اژدری شد که در زیر آب از کشتی خود به سمت کشتی پادشاهی درسروزا در حرکت بود. علاوه بر این، کوبی در ملاقات با کیروس، قدرت بزرگ او را احساس کند.

تاریخچه

کوبی هجده سال پیش در دریای آبی شرق به دنیا آمد. زمانی که او ۱۴ ساله بود، قصد داشت روزی برای یک سفر ماهیگیری سوار کشتی شود، اما در کشتی اشتباهی سوار شد و در نهایت به دزدان دریایی آلویدا رسید. کوبی برای زنده ماندن به عنوان یکی از خدمه خدمت کرد. او رویای فرار و تبدیل شدن به یک تفنگدار دریایی را در سر داشت و به مدت دو سال روی ساخت یک قایق فرار کار کرد. در طول مدتی که در کشتی آلویدا بود، او اخباری را دریافت کرد که مردی به نام بارتولومیو کوما به عنوان جنگ‌سالار جدید انتخاب شده است.

صفحات دیگر