بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

SWORD

اشتراک‌گذاری

سورد

SWORD

SWORD - وان پیس

روماجی

سودو

وابسته به

اولین نمایش

چپتر ۴۹۸، چپتر ۹۵۶ (رسمی)
قسمت ۳۹۲، قسمت ۹۵۷ (رسمی)

سورد (SWORD) یک نیروی ویژه مخفی در مقر تفنگداران دریایی است که متشکل از مارین‌هایی است که به طور رسمی از ساختار فرماندهی این سازمان استعفا داده‌اند، اما هنوز به طور خودمختار فعالیت دارند.

شرح

به گفته کوزان، اعضای SWORD «هم مارین هستند و هم نیستند». روی کاغذ، آن‌ها استعفای خود را ارائه کرده‌اند و کد شناسایی خود را تحویل داده‌اند، اما در واقع همچنان وفاداری خود را حفظ کرده‌اند و می‌توانند به عنوان بخشی از نیروی دریایی فعالیت کنند.

برخلاف تفنگداران دریایی معمولی، اعضای SWORD این آزادی را دارند که هر دستوری را نادیده بگیرند و می‌توانند بدون هیچ عواقبی هر طور که می‌خواهند عمل کنند، به این معنی که می‌توانند مأموریت‌هایی را انجام دهند که معمولا ممنوع هستند یا نیاز به مجوز دارند. یکی از این ماموریت‌ها درگیر شدن با یکی از چهار امپراتور است. آن‌ها همچنین هیچ تعهدی برای کمک یا نجات پرسنل SWORD که دچار مشکل شده‌اند ندارند. برعکس این موضوع هم صادق است و آن‌ها می‌توانند برای نجات همتایان اسیر شده خود بدون مجوز اقدام کنند. SWORD به نوعی به عنوان یک بخش عملیات سیاه در میان تفنگداران دریایی قانونمند عمل می‌کند، و کوزان حتی آن‌ها را «کماندوهای وحشی» توصیف می‌کند.

به دلیل ماهیت سازمان، اعضای SWORD می‌توانند برای مشروعیت بخشیدن به اقدامات خود پوشش دزدان دریایی را انتخاب کنند، همان کاری که اکس دریک انجام داد. با این حال، اعضای SWORD در طول ماموریت مجاز هستند که در پایگاه‌های دریایی استقرار پیدا کنند یا به جوخه‌های رسمی تفنگداران دریایی بپیوندند. همچنین این امکان برای اعضای SWORD وجود دارد که به عنوان پرسنل تمام عیار به تفنگداران دریایی بازگردند، حتی اگر به عنوان مجرم تلقی شده باشند.

آن‌ها از عملیات سایفر پل و فعالیت‌های مخفیانه آن‌ها مطلع نیستند. علاوه بر این، به نظر می‌رسد که بین SWORD و CP0 نوعی خصومت وجود دارد، چرا که گرونیکا هیچ مشکلی برای کشتن دریک نداشت.

اعضای برجسته

اکس دریک
پرینس گروس
کوجاکو
کوبی
هیباری
هلمپو
صفحات دیگر