ویکی وان پیس

کایدو

اشتراک‌گذاری

کایدو

Kaido

کایدو - وان پیس

پیشه

دزد دریایی
ژنرال
یونو (قبلا)
سرباز (قبلا)

خاستگاه

اقامت

پادشاهی ودکا (قبلا)

لقب

قوی‌ترین موجود
کایدوی جانوران
پادشاه حکیم

سن

۵۹

تولد

۱ می

جایزه

۴٬۶۱۱٬۱۰۰٬۰۰۰ بلی

اولین نمایش

فصل ۷۹۵ (مانگا)
قسمت ۷۳۹ (انیمه)

میوه شیطانی

او او نو می، مدل: سیریو (ماهی، اژدهای لاجوردی)

صداپیشه

تشو گندا

کایدو (Kaido) که همین طور با عنوان «قوی‌ترین موجود» شناخته می‌شود، کاپیتان دزدان دریایی بیستز، یکی از اعضای سابق چهار یونکو که بر دنیای جدید حکمرانی می‌کرد، و پدر یاماتو است.

دهه‌ها پیش او یک سرباز کودک در خدمت پادشاهی ودکا بود. او بر خلاف میلش توسط مارین‌ها فراخوانده شد اما موفق به فرار شد و به عنوان دزدی دریایی کار خود را پیش برد. کایدو توسط ادوارد نیوگیت برای پیوستن به دزدان دریایی افسانه‌ای راکس به عنوان کارآموز پذیرفته شد و در آنجا با شارلوت لینلین دوست شد. در رویداد دره‌ی خدا، وقتی دزدان دریایی راکس متلاشی شد، لینلین یک میوه زوئن افسانه‌ای به نام «او او نو می، مدل: سیریو» را به کایدو داد که میوه‌ای نادر بود. او سپس خدمه خود را تشکیل داد و آن را تا حدی قدرتمند کرد که بتواند دولت جهانی را به چالش بکشد.

کایدو پس از حمله به کشور وانو با شوگان این کشور یعنی کوروزومی اوروچی متحد شد و اونیگاشیما را به عنوان مقر خو تصرف کرد. بعد از تلاش ناموفق کوزوکی اودن و نه متحدش برای غلبه بر کایدو، او توان نظامی خود در وانو را به مدت ۲۰ سال افزایش داد و قصد داشت تا طی طرحی اوروچی را کنار بزند و پروژه اونیگاشیمای جدید را پیاده‌سازی کند. این نقشه هرگز عملیاتی نشد، چرا که اونیگاشیما توسط اتحاد نینجا-دزد دریایی-مینک-سامورایی مورد حمله قرار گرفت و دزدان دریایی جانوران سرانجام شکست خوردند. به دنبال شکست کایدو به دست لوفی، روزنامه‌ی دولت جهانی لیست جدیدی از چهار یونکو را منتشر کرد که کایدو در آن جایی نداشت.

او اولین بار در واتر سون و توسط مانکی دی. گارپ مورد اشاره قرار گرفت و بعدا به طور مستقیم توسط گکو موریا به عنوان یکی از چهار امپراتور مورد خطاب قرار گرفت. کایدو آنتاگونیست اصلی آرک کشور وانو و یکی از ضدقهرمان‌های اصلی حماسه یونکو است.

تاریخچه

۵۹ سال قبل کایدو در گرند لاین متولد شد. او در پادشاهی ودکا بزرگ شد، جایی که او به شهرهای دیگر حمله می‌کرد و آن‌ها را غارت می‌کرد تا این که نظر دولت جهانی را به خود جلب کرد، و به عنوان قدرتمندترین سرباز ۱۰ ساله شناخته شد. سه سال بعد کایدو شروع به پرسشگری در مورد سیستم کرد و پادشاه که نمی‌دانست با او چه کند، او را به مارین‌ها تحویل داد. با این حال کایدو از کشتی جنگی آن‌ها فرار کرد و سرانجام جایزه ۷۰ میلیون بلی برایش تعیین شد.

۴۴ سال پیش، کایدو در پانزده سالگی به دعوت ادوارد نیوگیت به عنوان یک شاگرد به خدمه دزدان دریایی راکس پیوست. ۳۸ سال پیش، این گروه در دره خدا با گول دی. راجر و مانکی دی. گارپ برخورد کردند و شکست خوردند، و در نتیجه آن خدمه منحل شد. در روزی که دزدان دریایی راکس سقوط کرد، شارلوت لینلین که هم‌خدمه‌ای کایدو بود، میوه «او او نو می، مدل سیریو» را به کایدو داد و این اقدام او باعث شد تا کایدو برای همیشه به او یک بدهی داشته باشد.

کایدو
دزدان دریایی راکس

از زمانی که کایدو تبدیل به یک دزد دریایی شد، هفت مرتبه شکست خورد و هجده بار توسط مارین‌ها و دیگر اعضای یونکو دستگیر شد. در یکی از مواردی که او دستگیر شده بود، دکتر وگاپانک توانست نمونه‌ای از تبار کایدو را استخراج کند که به این دانشمند امکان داد تا میوه شیطانی او را تکثیر کند، اگرچه نتایج نامطلوب بود. تقریبا از ۳۳ سال پیش کایدو شروع به استخدام خدمه خود کرد.

کایدو تا قبل از اعدام شدن گول دی. راجر آنچنان شناخته شده نبود. او بعدا همراه با شنکس به یونکو که شامل ریش سفید و بیگ مام بود پیوست.

پس از این که کوروزومی اوروچی تبدیل به شوگان کشور وانو شد، کایدو با او همکاری کرد و از استبداد او حمایت کرد. ۲۵ سال پیش، در مقطعی، وقتی کوزوکی اودن در قلعه شوگان قصد کشتن اوروچی را داشت با کایدو روبرو شد. سپس کایدو و اوروچی با اودن معامله‌ای کردند؛ اگر اودن هفته ای یک بار برهنه در پایتخت گل می‌رقصید، شهروندان اسیر شده در امان می‌ماندند. همچنین آن‌ها پذیرفتند که پنج سال دیگر وانو را ترک کنند. پس از آن، کایدو در فرم اژدهای خود بر فراز قلعه شوگان پرواز کرد.

۲۳ سال پیش کایدو با گکو موریا در منطقه رینگو در کشور وانو مبارزه کرد و او را شکست داد. اگرچه جزئیات دقیق این نبرد ناشناخته است اما موریا تمام خدمه خود را از دست داد و تا به امروز از کایدو کینه داشته است. در همان زمان، کایدو دختری به نام یاماتو داشت که به کایدو گفته بود که می‌خواهد در کنار اودن باشد که کایدو در جواب او را مورد ضرب و شتم کرد.

کایدو
درگیری کایدو با کگو موریا

۲۰ سال پیش، هنگامی که اودن و ۹ نگهدارنده‌اش در راه اونیگاشیما بودند، کایدو و خدمه‌اش در منطقه اودون با آن‌ها مقابله کردند. در نبردی، اودن توانست کایدو را زخمی کند. با این حال هنگامی که اودن به خاطر اقدام کوروزومی هیگوراشی حواسش پرت شد، کایدو قادر به بیهوش کردن او شد. مدتی پس از این نبرد کایدو هیگوراشی را به خاطر دخالتش کشت.

در روزی که قرار بود اودن اعدام شود، کایدو به اوروچی پیوست تا شاهد اجرای حکم باشد. اودن سپس با کایدو معامله کرد تا کسانی که از این اعدام جان سالم به در برده‌اند آزاد شوند و کایدو یک ساعت به او فرصت داد. کایدو از تماشای اودن لذت می‌برد، چرا که اودن در یک دیگ با روغن داغ ایستاده بود. اگرچه اودن با موفقیت یک ساعت را در دیگ زنده ماند، اما کایدو و اوروچی تصمیم گرفتند اودن و نگهدارندگانش را بدون در نظر گرفتن قولی که داده بودند اعدام کنند. وقتی نگهبانان اودن فرار کردند، کایدو قبل از شلیک به سر اودن از او به خاطر دخالت هیگوراشی عذرخواهی کرد.

کایدو
شکست اودن توسط کایدو

پس از مرگ اودن، کایدو طی حمله‌ای قلعه اودن را به آتش کشید. او به قصد مرگ پسر اودن یعنی مومونوسوکه او را در قلعه سوزان رها کرد. کایدو همچنین موفق به تصاحب یکی از چهار پونگلیف مسیر شد که با رمزگشایی آن می‌توانست محل رافتل را آشکار کند.

ده سال پیش، حامیان خانواده کوزوکی برای قیام گسترده گرد هم آمدند. کایدو شخصا وارد عمل شد و اکثریت شورشیان را به همراه خانواده‌هایشان به طرز وحشیانه‌ای قتل عام کرد.

حدود ۳ تا ۴ سال پیش کایدو و زیردستانش طی سفری از اونیگاشیما دور شده بودند. وقتی کایدو به آنجا بازگشت، شاهد تخریب شدن مجسمه اژدهای خود شد و از این موضوع خشمگین شد.

در طول چهار سال گذشته، کایدو برای اهدافش با دن‌کیشوت دوفلامینگو و دانشمندی سرکش به نام سزار دلقک همکاری کرد تا از طریق کارخانه «اسمایل» ارتشی از کاربران میوه شیطانی زوئن مصنوعی را ایجاد کند.