بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کایدو

اشتراک‌گذاری

کایدو

Kaido

کایدو - وان پیس

پیشه

دزد دریایی
ژنرال
یونو (قبلا)
سرباز (قبلا)

خاستگاه

اقامت

پادشاهی ودکا (قبلا)

لقب

قوی‌ترین موجود
کایدوی جانوران
پادشاه حکیم

سن

۵۹

تولد

۱ می

جایزه

۴٬۶۱۱٬۱۰۰٬۰۰۰ بلی

اولین نمایش

فصل ۷۹۵ (مانگا)
قسمت ۷۳۹ (انیمه)

میوه شیطانی

او او نو می، مدل: سیریو (ماهی، اژدهای لاجوردی)

صداپیشه

تشو گندا

کایدو (Kaido) که همین طور با عنوان «قوی‌ترین موجود» شناخته می‌شود، کاپیتان دزدان دریایی بیستز، یکی از اعضای سابق چهار یونکو که بر دنیای جدید حکمرانی می‌کرد، و پدر یاماتو است.

دهه‌ها پیش او یک سرباز کودک در خدمت پادشاهی ودکا بود. او بر خلاف میلش توسط مارین‌ها فراخوانده شد اما موفق به فرار شد و به عنوان دزدی دریایی کار خود را پیش برد. کایدو توسط ادوارد نیوگیت برای پیوستن به دزدان دریایی افسانه‌ای راکس به عنوان کارآموز پذیرفته شد و در آنجا با شارلوت لینلین دوست شد. در رویداد دره‌ی خدا، وقتی دزدان دریایی راکس متلاشی شد، لینلین یک میوه زوئن افسانه‌ای به نام «او او نو می، مدل: سیریو» را به کایدو داد که میوه‌ای نادر بود. او سپس خدمه خود را تشکیل داد و آن را تا حدی قدرتمند کرد که بتواند دولت جهانی را به چالش بکشد.

کایدو پس از حمله به کشور وانو با شوگان این کشور یعنی کوروزومی اوروچی متحد شد و اونیگاشیما را به عنوان مقر خو تصرف کرد. بعد از تلاش ناموفق کوزوکی اودن و نه متحدش برای غلبه بر کایدو، او توان نظامی خود در وانو را به مدت ۲۰ سال افزایش داد و قصد داشت تا طی طرحی اوروچی را کنار بزند و پروژه اونیگاشیمای جدید را پیاده‌سازی کند. این نقشه هرگز عملیاتی نشد، چرا که اونیگاشیما توسط اتحاد نینجا-دزد دریایی-مینک-سامورایی مورد حمله قرار گرفت و دزدان دریایی جانوران سرانجام شکست خوردند. به دنبال شکست کایدو به دست لوفی، روزنامه‌ی دولت جهانی لیست جدیدی از چهار یونکو را منتشر کرد که کایدو در آن جایی نداشت.

او اولین بار در واتر سون و توسط مانکی دی. گارپ مورد اشاره قرار گرفت و بعدا به طور مستقیم توسط گکو موریا به عنوان یکی از چهار امپراتور مورد خطاب قرار گرفت. کایدو آنتاگونیست اصلی آرک کشور وانو و یکی از ضدقهرمان‌های اصلی حماسه یونکو است.

تاریخچه

۵۹ سال قبل کایدو در گرند لاین متولد شد. او در پادشاهی ودکا بزرگ شد، جایی که او به شهرهای دیگر حمله می‌کرد و آن‌ها را غارت می‌کرد تا این که نظر دولت جهانی را به خود جلب کرد، و به عنوان قدرتمندترین سرباز ۱۰ ساله شناخته شد. سه سال بعد کایدو شروع به پرسشگری در مورد سیستم کرد و پادشاه که نمی‌دانست با او چه کند، او را به مارین‌ها تحویل داد. با این حال کایدو از کشتی جنگی آن‌ها فرار کرد و سرانجام جایزه ۷۰ میلیون بلی برایش تعیین شد.

۴۴ سال پیش، کایدو در پانزده سالگی به دعوت ادوارد نیوگیت به عنوان یک شاگرد به خدمه دزدان دریایی راکس پیوست. ۳۸ سال پیش، این گروه در دره خدا با گول دی. راجر و مانکی دی. گارپ برخورد کردند و شکست خوردند، و در نتیجه آن خدمه منحل شد. در روزی که دزدان دریایی راکس سقوط کرد، شارلوت لینلین که هم‌خدمه‌ای کایدو بود، میوه «او او نو می، مدل سیریو» را به کایدو داد و این اقدام او باعث شد تا کایدو برای همیشه به او یک بدهی داشته باشد.

کایدو
دزدان دریایی راکس

از زمانی که کایدو تبدیل به یک دزد دریایی شد، هفت مرتبه شکست خورد و هجده بار توسط مارین‌ها و دیگر اعضای یونکو دستگیر شد. در یکی از مواردی که او دستگیر شده بود، دکتر وگاپانک توانست نمونه‌ای از تبار کایدو را استخراج کند که به این دانشمند امکان داد تا میوه شیطانی او را تکثیر کند، اگرچه نتایج نامطلوب بود. تقریبا از ۳۳ سال پیش کایدو شروع به استخدام خدمه خود کرد.

کایدو تا قبل از اعدام شدن گول دی. راجر آنچنان شناخته شده نبود. او بعدا همراه با شنکس به یونکو که شامل ریش سفید و بیگ مام بود پیوست.

پس از این که کوروزومی اوروچی تبدیل به شوگان کشور وانو شد، کایدو با او همکاری کرد و از استبداد او حمایت کرد. ۲۵ سال پیش، در مقطعی، وقتی کوزوکی اودن در قلعه شوگان قصد کشتن اوروچی را داشت با کایدو روبرو شد. سپس کایدو و اوروچی با اودن معامله‌ای کردند؛ اگر اودن هفته ای یک بار برهنه در پایتخت گل می‌رقصید، شهروندان اسیر شده در امان می‌ماندند. همچنین آن‌ها پذیرفتند که پنج سال دیگر وانو را ترک کنند. پس از آن، کایدو در فرم اژدهای خود بر فراز قلعه شوگان پرواز کرد.

۲۳ سال پیش کایدو با گکو موریا در منطقه رینگو در کشور وانو مبارزه کرد و او را شکست داد. اگرچه جزئیات دقیق این نبرد ناشناخته است اما موریا تمام خدمه خود را از دست داد و تا به امروز از کایدو کینه داشته است. در همان زمان، کایدو دختری به نام یاماتو داشت که به کایدو گفته بود که می‌خواهد در کنار اودن باشد که کایدو در جواب او را مورد ضرب و شتم کرد.

کایدو
درگیری کایدو با کگو موریا

۲۰ سال پیش، هنگامی که اودن و ۹ نگهدارنده‌اش در راه اونیگاشیما بودند، کایدو و خدمه‌اش در منطقه اودون با آن‌ها مقابله کردند. در نبردی، اودن توانست کایدو را زخمی کند. با این حال هنگامی که اودن به خاطر اقدام کوروزومی هیگوراشی حواسش پرت شد، کایدو قادر به بیهوش کردن او شد. مدتی پس از این نبرد کایدو هیگوراشی را به خاطر دخالتش کشت.

در روزی که قرار بود اودن اعدام شود، کایدو به اوروچی پیوست تا شاهد اجرای حکم باشد. اودن سپس با کایدو معامله کرد تا کسانی که از این اعدام جان سالم به در برده‌اند آزاد شوند و کایدو یک ساعت به او فرصت داد. کایدو از تماشای اودن لذت می‌برد، چرا که اودن در یک دیگ با روغن داغ ایستاده بود. اگرچه اودن با موفقیت یک ساعت را در دیگ زنده ماند، اما کایدو و اوروچی تصمیم گرفتند اودن و نگهدارندگانش را بدون در نظر گرفتن قولی که داده بودند اعدام کنند. وقتی نگهبانان اودن فرار کردند، کایدو قبل از شلیک به سر اودن از او به خاطر دخالت هیگوراشی عذرخواهی کرد.

کایدو
شکست اودن توسط کایدو

پس از مرگ اودن، کایدو طی حمله‌ای قلعه اودن را به آتش کشید. او به قصد مرگ پسر اودن یعنی مومونوسوکه او را در قلعه سوزان رها کرد. کایدو همچنین موفق به تصاحب یکی از چهار پونگلیف مسیر شد که با رمزگشایی آن می‌توانست محل رافتل را آشکار کند.

ده سال پیش، حامیان خانواده کوزوکی برای قیام گسترده گرد هم آمدند. کایدو شخصا وارد عمل شد و اکثریت شورشیان را به همراه خانواده‌هایشان به طرز وحشیانه‌ای قتل عام کرد.

حدود ۳ تا ۴ سال پیش کایدو و زیردستانش طی سفری از اونیگاشیما دور شده بودند. وقتی کایدو به آنجا بازگشت، شاهد تخریب شدن مجسمه اژدهای خود شد و از این موضوع خشمگین شد.

در طول چهار سال گذشته، کایدو برای اهدافش با دن‌کیشوت دوفلامینگو و دانشمندی سرکش به نام سزار دلقک همکاری کرد تا از طریق کارخانه «اسمایل» ارتشی از کاربران میوه شیطانی زوئن مصنوعی را ایجاد کند.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

کایدو به عنوان یکی از چهار امپراتور، یکی از چهار دزد دریایی قدرتمند در جهان است و به عنوان «قوی‌ترین موجود« جهان مشهور است. قابل ذکر است که او دارای جایزه‌ی شکاری به ارزش ۴٬۶۱۱٬۱۰۰٬۰۰۰ بلی است که بالاترین جایزه شناخته شده در بین دزدان دریایی زنده و سومین جایزه بزرگ در تاریخ است که تنها از ریش‌سفید و گول دی. راجر کمتر است. کایدو به عنوان فرماندار کل دزدان دریایی جانوران، بر سازمانی عظیم با ۲۰٬۰۰۰ نفر اختیار دارد و به دلیل اتحادش با کوروزومی اوروچی شوگان، او و خدمه‌اش از قدرت و همکاری با هزاران نفر از نیروهای سامورایی کشور وانو برخوردارند. کایدو حتی در دوران کودکی و در طول سال‌های نوجوانی‌اش به عنوان شاگرد دزدان دریایی راکس خدمت می‌کرد و بسیار قدرتمند بود.

کایدو تلاش کرد تا جان ریش‌سفید را بگیرد که کمتر کسی جرات آن را داشت، و متعاقبا با شنکس برخورد داشت، و دو سال بعد با بیگ مام درگیر شد. پنج ارشد کایدو را به عنوان یکی از معدود افرادی در نظر گرفته است که قادر به متوقف کردن ریش‌سیاه است. قدرت او نیز توسط همتایش بیگ مام تصدیق شده است.

طبق گفته‌ی ترافالگار کایدو به راحتی می‌توانست دن‌کیشوت دوفلامینگو، دزد دریایی مقتدر و مشهور جهان را بکشد. خود دوفلامینگو که اغلب ترسی از چیزی ندارد، از این که کایدو را عصبانی کند مضطرب بود. علاوه بر این، لا حدس می‌زد که اتحاد دزدان دریایی قلب و کلاه حصیری، تنها ۳۰ درصد شانس در سرنگونی کایدو دارند. کایدو دو عضو دیگر از بدترین نسل یعنی یوستاس کید و کیلر را همراه با خدمه‌شان، بدون هیچ زحمتی شکست داد. او در اولین رویارویی با لوفی، با یک ضربه او را شکست داد. قبل از شروع مبارزه بر روی بام جمجمه، کایدو متقاعد بود که تنها گول دی. راجر، ریش‌سفید، کوزوکی اودن، شنکس و کاپیتان فقیدش قادر به مبارزه جدی با او هستند.

میوه شیطانی

کایدو
فرم اژدهای کایدو

کایدو او او نو می، مدل: سیریو را مصرف کرده است، یک میوه شیطان افسانه‌ای از نوع زوئن که به او اجازه می‌دهد تا به میل خود به یک اژدهای لاجوردی یا یک فرم ترکیبی انسان-اژدها تبدیل شود. شکل کامل اژدهای او بسیار عظیم است و تقریبا به اندازه نصف یک شهر کوچک است. این اژدها دارای فلس‌های آبی رنگ است که به شدت مقاوم هستند. شکل انسان-جانور او باعث افزایش زیادی در سرعت، چابکی و تحرک کایدو می‌شود و انعطاف‌پذیری و قدرت بدنی او را به سطوح بالاتری افزایش می‌دهد.

کایدو به عنوان یک اژدها قادر به ایجاد ابرهای خاصی به نام «ابرهای شعله» است که از آن‌ها برای حرکت کردن در هوا استفاده می‌کند. از این ابرها می توان برای بلند کردن اجسام دیگر نیز استفاده کرد. آن‌ها حتی قادر به بلند کردن یک جزیره کامل از دریا هستند. او همچنین می‌تواند انفجارهای ویرانگر آتشی را از دهان خود آزاد کند، که می‌تواند آسیب فوری و قابل توجهی به سازه‌های بزرگ وارد کند یا به طور کامل آن‌ها را از بین ببرد. کایدو با تنفس شعله‌های آتشین خود در اطراف بدنش، می‌تواند لایه‌ای از گرما را ایجاد کند که تماس با هر چیزی باعث ذوب شدن آن می‌شود و همین طور از حملات فیزیکی جلوگیری می‌کند. علاوه بر آتش، کایدو می‌تواند حملات عنصری دیگری را نیز از دهانش آزاد کند. او می‌تواند صاعقه‌ها را با غرشی آزاد کند یا با دمیدن، تیغه‌های باد تیز و نامرئی را آزاد کند. او با چرخاندن بدن عظیم خود می‌تواند گردبادهایی را ایجاد کند که دشمنانش را منفجر می‌کند.

کایدو بر قدرت‌های میوه شیطانی خود تا حدی مسلط است که می‌تواند به برخی از توانایی‌های هولناک خود بدون نیاز به دگرگونی دسترسی پیدا کند، مانند ایجاد ابرهای شعله برای معلق کردن اونیگاشیما. او حتی توانست این کار را در حالی انجام دهد که با پنج عضو از بدترین نسل با او و بیگ مام در حال نبرد بودند.

هاکی

کایدو یکی از معدود افرادی در جهان است که قادر به استفاده از هر سه شکل هاکی است. لا اظهار کرده است که به دلیل قوی بودن هاکی کایدو، نمی‌تواند مستقیما او را در داخل تکنیک اتاق خود جابجا کند.

هاکی هائوشوکو

کایدو هاسایکای را با هائوشوکو هاکی آغشته می کند.

کایدو
کایدو سلاح هاسایکای خود را به هاکی هائوشوکو آغشته می‌کند.

کایدو در استفاده از هاکی هائوشوکو تسلط بی‌نظیری دارد، همانطور که برای اولین بار در هنگام برخورد با امپراتور بیگ مام آن را نشان داد. او با ایجاد یک اثر رعد و برق اونیگاشیما را تکان داد و آسمان را شکافت. علاوه بر این، کایدو می‌تواند انفجارهای بسیار قوی از هاکی هائوشوکو آزاد کند که می‌تواند به محیط اطراف او آسیب برساند و حریفانش را منفجر کند.

مهم‌تر از همه، او در میان تعداد انگشت شماری از کاربران است که می‌تواند هاکی هائوشوکو را به اشیا، به‌ویژه هاسایکای خود منتقل کند، به طوری که جریان‌های رعد و برق سیاه از آن ساطع می‌شود. وقتی کایدو از قدرت طبیعی خود و هاکی بوسوشوکو استفاده می‌کند، قادر است دزدان دریایی قدرتمندی مانند لوفی، زورو و لا را با یک یا دو ضربه از پای درآورد.

هاکی بوسوشوکو

کایدو یک کاربر بسیار ماهر در هاکی بوسوشوکو است که می‌تواند آن را به کانابوی خود ترزیق کند. در طول یورش به اونیگاشیما، هاکی بوسوشوکو او به اندازه کافی قوی بود که به لوفی آسیب برساند. او قادر به استفاده از کارکرد پیشرفته این نوع هاکی است و می‌تواند هاکی بوسوشوکو خود را از سلاح کانابویش شلیک کند.

در انیمه، استفاده از هاکی بوسوشوکو پیشرفته توسط کایدو به صورت هاله‌ای به رنگ بنفش نشان داده می‌شود.

هاکی کنبونشوکو

کایدو یک کاربر بسیار ماهر در استفاده از هاکی کنبونشوکو است، زیرا او قادر بود «صدای» ابرنواخترها را در زمان حمله ترکیبی خود و بیگ مام حس کند و از این رو او متوجه شد آن‌ها هنوز زنده هستند. او همچنین می‌تواند از شکل پیشرفته‌ای استفاده کند که به او اجازه می‌دهد به طور مختصر آینده را ببیند. بنابراین او قادر است تا از ضربات قدرتمند دوری کند.

سلاح‌ها

کایدو از یک کانابوی بزرگ، سیاه و میخ‌دار به نام هاسایکای استفاده می‌کند. او از دوران شاگردی خود در دزدان دریایی راکس آن را در اختیار داشت. کایدو به لطف قدرت و توانایی عظیمش برای آغشته کردن سلاحش به هاکی بوسوشوکو و هائوشوکو، می‌تواند ضربات فوق‌العاده قدرتمندی را با چرخاندن این سلاح انجام دهد.

وقتی کایدو اودن را کشت، از یک تپانچه برای شلیک کردن به سر اودن استفاده کرد.

کایدو همچنین در مقطعی شمشیر پادشاه را قرض گرفت تا کوروزومی اوروچی را سر ببرد.

شورون هاکه

کایدو با مصرف الکل وارد حالتی به نام شورون هاکه (ترجمه شده: اژدهای مست باگوا) می‌شود. در این حالت، حرکات او غیرقابل پیش‌بینی‌تر می ‌شود و او می‌تواند به سرعت بین فرم‌های زوئن خود سوئیچ کند و همچنین هاکی او قوی‌تر می‌شود. حالت شورون هاکه بر اساس نوسانات خلقی مستی او می‌تواند وضعیت‌های مختلفی داشته باشد.

صفحات دیگر