وان پیس

کایدو

اشتراک‌گذاری

کایدو

Kaido

کایدو - وان پیس

پیشه

دزد دریایی، ژنرال

اقامت

کشور وانو (اونیگاشیما)

لقب

قوی‌ترین موجود
کایدوی جانوران

تولد

۱ می

اولین نمایش

فصل ۷۹۵ (مانگا)
قسمت ۷۳۹ (انیمه)

میوه شیطانی

او او نو می، مدل سیرو (میوه ماهی-ماهی)

کایدو (Kaido) که همین طور با عنوان «قوی‌ترین موجود» شناخته می‌شود، کاپیتان دزدان دریایی بیستز و یکی از اعضای یونکو است که بر دنیای جدید حکمرانی می‌کند. او همچنین پدر یاماتو است.

کایدو از پایگاه خود در جزیره اونیگاشیما با خدمه‌ی خود اقدام به تصرف کشور وانو کرد و با شوگان وانو یعنی کوروزومی اوروچی متحد شد. کایدو چند دهه قبل از این که خدمه خود را تشکیل بدهد یکی از شاگردان دزدان دریایی افسانه‌ای راکس بود، و بیگ مام نیز هم‌خدمه‌ای او بود. در آن زمان او یک میوه کمیاب زئون افسانه‌ای به نام «او او نو می، مدل: سیریو» را خورد. در حال حاضر او با هم‌خدمه‌ای سابق خود یعنی بیگ مام متحد است.

او اولین بار در واتر سون و توسط مانکی دی. گارپ مورد اشاره قرار گرفت و بعدا به طور مستقیم توسط گکو موریا به عنوان یکی از چهار امپراتور مورد خطاب قرار گرفت.

کایدو آنتاگونیست اصلی آرک کشور وانو و یکی از ضدقهرمان‌های اصلی حماسه یونکو است.

تاریخچه

بیش از ۴۰ سال پیش، کایدو به عنوان یک شاگرد به خدمه دزدان دریایی راکس پیوست. ۳۸ سال پیش، این گروه در دره خدا با گول دی. راجر و مانکی دی. گارپ برخورد کردند و شکست خوردند، و در نتیجه این خدمه منحل شد. در روزی که دزدان دریایی راکس سقوط کرد، شارلوت لینلین که هم‌خدمه‌ای کایدو بود، میوه «او او نو می، مدل سیرو» را به کایدو داد و این اقدام او باعث شد تا کایدو برای همیشه به او یک بدهی داشته باشد.

کایدو
دزدان دریایی راکس

از زمانی که کایدو تبدیل به یک دزد دریایی شد، هفت مرتبه شکست خورد و هجده بار توسط مارین‌ها و دیگر اعضای یونکو دستگیر شد. در یکی از مواردی که او دستگیر شده بود، دکتر وگاپانک توانست نمونه‌ای از تبار کایدو را استخراج کند که به این دانشمند امکان داد تا میوه شیطانی او را تکثیر کند، اگرچه نتایج نامطلوب بود. تقریبا از ۳۳ سال پیش کایدو شروع به استخدام خدمه خود کرد.

کایدو تا قبل از اعدام شدن گول دیو راجر آنچنان به یک دزد دریایی شناخته شده نبود. او بعدا همراه با شنکس به یونکو که شامل ریش سفید و بیگ مام بود پیوست.

پس از این که کوروزومی اوروچی تبدیل به شوگان کشور وانو شد، کایدو با او همکاری کرد و از استبداد او حمایت کرد. ۲۵ سال پیش، در مقطعی، وقتی کوزوکی اودن در قلعه شوگان قصد کشتن اوروچی را داشت با کایدو روبرو شد. سپس کایدو و اوروچی با اودن معامله‌ای کردند. اگر اودن هفته ای یک بار برهنه در گلزار پایتخت می رقصید ، از شهروندان در امان می ماند. آن‌ها پذیرفتند که به مدت پنج سال وانو را ترک کنند. پس از آن، کایدو در فرم اژدهای خود بر فراز قلعه شوگان پرواز کرد.

۲۳ سال پیش کایدو با گکو موریا در منطقه رینگو در کشور وانو مبارزه کرد و او را شکست داد. اگرچه جزئیات دقیق نبرد ناشناخته است اما موریا تمام خدمه خود را از دست داد و تا به امروز از کایدو کینه داشته است. در همان زمان، کایدو دختری به نام یاماتو داشت که به کایدو گفته بود که می‌خواهد آن‌ها در کنار اودن باشند که کایدو در جواب آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار داد.

کایدو
درگیری کایدو با کگو موریا

۲۰ سال پیش، هنگامی که اودن و ۹ نگهدارنده‌اش در راه اونیگاشیما بودند، کایدو و خدمه‌اش در منطقه اودون با آن‌ها مقابله کردند. در نبردی، اودن توانست کایدو را زخمی کند. با این حال هنگامی که اودن به خاطر اقدام کوروزومی هیگوراشی حواسش پرت شد، کایدو قادر به بیهوش کردن او شد. مدتی پس از این نبرد کایدو هیگوراشی را به خاطر دخالتش کشت.

در روزی که قرار بود اودن اعدام شود، کایدو به اوروچی پیوست تا شاهد اجرای حکم باشد. اودن سپس با کایدو معامله کرد تا کسانی که از این اعدام جان سالم به در برده‌اند آزاد شوند و کایدو یک ساعت به او فرصت داد. کایدو از تماشای اودن لذت می‌برد، چرا که اودن در یک قابلمه با روغن داغ ایستاده بود. اگرچه اودن با موفقیت یک ساعت در دیگ زنده ماند، اما کایدو و اوروچی تصمیم گرفتند اودن و نگهدارندگانش را بدون در نظر گرفتن این موضوع اعدام کنند. وقتی نگهبانان اودن فرار کردند، کایدو قبل از شلیک به سر اودن از او به خاطر دخالت هیگوراشی عذرخواهی کرد.

کایدو
شکست اودن توسط کایدو

پس از مرگ اودن، کایدو طی حمله‌ای قلعه اودن را به آتش کشید. او به کشتن پسر اودن یعنی مومونوسوکه او را در قلعه سوزان رها کند. کایدو همچنین موفق به تصاحب یکی از چهار پونگلیف مسیر شد که با رمزگشایی آن می‌توانست محل رافتل را آشکار کند.

ده سال پیش، حامیان خانواده کوزوکی برای قیام گسترده گرد هم آمدند. کایدو شخصا وارد عمل شد و اکثریت شورشیان را به همراه خانواده‌هایشان به طرز وحشیانه‌ای قتل عام کرد. پس از تصاحب وانو، او شوتنمارو دزد روبرو شد.

حدود ۳ تا ۴ سال پیش کایدو و زیردستانش طی سفری از اونیگاشیما دور شده بودند. وقتی کایدو به آنجا بازگشت، شاهد تخریب شدن مجسمه اژدهای خود شد و از این موضوع خشمگین شد.

در طول چهار سال گذشته، کایدو برای اهدافش با دن‌کیشوت دوفلامینگو و دانشمندی سرکش به نام سزار دلقک همکاری کرد تا از طریق کارخانه «اسمایل» ارتشی از کاربران میوه شیطانی زوئن مصنوعی را ایجاد کند.