ویکی وان پیس

نامی

اشتراک‌گذاری

نامی

Nami

نامی - وان پیس

وابسته به

دزدان دریایی کلاه حصیری
ناوگان بزرگ کلاه حصیری
اتحاد نینجا-دزد دریایی-مینک-سامورایی
دزدان دریایی آرلونگ (جدا شده)
دزدان دریایی گانزاک (فیلم، قبلا)
دزدان دریایی شیر طلایی (فیلم، قبلا)

پیشه

مسیریاب
سارق
دزد دریایی
رئیس پرسنل دزدان دریایی آرلونگ (قبلا)

سکونت

روستای کوکویاسی (قبلا)
وتریا (قبلا، موقتی)

لقب

گربه‌ی دزد

سن

۱۸ (اولین نمایش)
۲۰ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۳ جولای

جایزه تعیین شده

۳۶۶٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

اولین نمایش

چپتر ۸
قسمت ۱

صداپیشه

آکمی اوکامورا
واکانا یامازاکی (قسمت ۷۰-۷۸)
مگومی تویوگوشی (OVA)

نامی (Nami) ملقب به گربه‌ی دزد، مسیریاب دزدان دریایی کلاه حصیری است. او عضو سوم گروه است که در زمان آرک شهر نارنجی (Orange Town) به گروه پیوست. او و نوجیکو بعد از این که یتیم شدند تحت سرپرستی بل-مر قرار گرفتند، و به این سبب نامی و نوجیکو خواهرخوانده‌ی یکدیگر هستند.

نامی قبلا عضو دزدان دریایی آرلونگ بود. او ابتدا به منظور دزدی از کلاه حصیری‌ها به نفع گروه واقعی خود به آن‌ها پیوست، اقدامی که نامی برای بازخرید دهکده‌ی خود از آرلونگ انجام داد. اما وقتی که کلاه‌حصیری‌ها اقدام به شورش علیه آرلونگ کردند و او را شکست دادند، نامی واقعا به عضویت کلاه حصیری‌ها درآمد.

رویای نامی ترسیم یک نقشه از کل جهان است. جایزه‌ی تعیین شده برای شکار او بعد از آرک درسروزا ۶۶٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی بود. به دنبال یورش به اونیگاشیما این رقم به ۳۶۶٬۰۰۰٬۰۰۰ رسید.

تاریخچه

نامی یک یتیم جنگی از پادشاهی اویکوت است. او در کودکی توسط نوجیکوی جوان، و اندکی بعد توسط یک تفنگدار دریایی مجروح شده به نام بل-میر پیدا شد. بل میر نامی و نوجیکو را با خود به روستای کوکویاسی برد و در آنجا این دو را به فرزندی پذیرفت. این سه نفر مانند یک خانواده واقعی به هم نزدیک بودند.

نامی در کودکی عاشق کشیدن نقشه‌ها و مسیریابی بود و رویای او ترسیم نقشه‌ای کامل از جهان بود. با این حال آن‌ها امکانات اندکی داشتند و درختان نارنگی بلمیر فقط کفاف نیازهای اصلی آن‌ها را می‌داد. در نتیجه نامی که نمی‌توانست از عهده خرید کتاب‌های ناوبری برآید اغلب آن‌ها را از کتابفروشی روستا می‌دزدید. یک روز، بل میر او را به خاطر این کار سرزنش کرد. با این حال، او اولین نقاشی نامی از جزیره را به عنوان اولین قدم رویای او تحسین کرد و باور داشت که نامی واقعا می‌تواند رویای خود را عملی کند.

در یک سال که قیمت نارنگی به دلیل عرضه زیاد کاهش یافته بود، بلمیر مجبور شد فقط نارنگی بخورد و بیشتر غذاها را به نامی و نوجیکو بدهد، اما او نگذاشت که اوضاع برای نوجیکو و نامی آنچنان بد باشد. به یک روز، نامی یکی از لباس‌های نوجیکو را دریافت کرد اما او که می‌خواست لباس‌های خودش را داشته باشد آزرده خاطر شد. این موضوع منجر به مشاجره‌ای بین او و نوجیکو شد. در هنگام این مشاجره، نامی گفت که او نوجیکو را خواهر واقعی خود نمی‌داند و باعث شد که بلمیر به او سیلی بزند. نامی سپس فرار کرد و گفت که ای کاش او توسط افراد ثروتمند به فرزندی پذیرفته شده بود. بلمیر بسیار تحت تاثیر این حرف قرار گرفت و تصمیم گرفت مقداری از پول پس انداز خود را صرف تهیه غذای مورد علاقه نامی کند، حتی اگر بودجه او خراب می‌شد. او نوجیکو را فرستاد تا به دنبال نامی برود و خودش به تهیه غذا پرداخت.

نامی
بل-میر در حال محافظت از دخترانش

درست در همین زمان، یک دزد دریایی بدنام یعنی آرلونگ فیش من شروع به تصاحب جزایر کونومی کرد و به روستای کوکویاسی رسید. او هزینه‌ای را برای تک تک بچه‌ها و بزرگسالان روستا برای زندگی تعیین کرد. از آنجایی که بل میر نمی‌توانست هزینه ماهانه کل خانواده خود را برای زندگی پرداخت کند، آرلونگ تصمیم گرفت با مجازات او به مردم نشان دهد که چقدر جدی است. سپس بل میر توسط آرلونگ در مقابل چشمان نامی و نوجیکو به طرز وحشیانه‌ای کشته شد.

پس از آن نامی ربوده شد و مجبور شد که به عنوان نقشه‌کش آرلونگ خدمت کند. با این حال آرلونگ با نامی معامله‌ای کرد: اگر او ۱۰۰ هزار بلی برای او می‌‌آورد، آرلونگ روستای او را آزاد می‌کرد. نامی با فکر کردن به حرف‌های بلمیر تشویق شد تا برای خرید کوکویاشی از آرلونگ سخت تلاش کند، زیرا او معتقد بود که وقتی روستا آزاد شود، او می‌تواند به دنبال رویای خود برود و خوشبختی را بیابد. نامی سپس هشت سال را صرف تهیه نقشه‌هایی برای آرلونگ و سرقت گنج از دزدان دریایی کرد تا روستای خود را پس بگیرد.

نامی
آرلونگ، نامی را مجبور می‌کند تا نقشه بکشد.

در مقطعی هنگام جمع آوری گنج، او با کارینا که او را رقیب خود می‌دانست برخورد کرد. آن‌ها هر دو در حال سرقت از یک شکارچی گنج به نام مد ترشر بودند اما هر دو گرفتار شدند. کارینا از نامی به عنوان طعمه‌ای استفاده کرد تا بتواند فرار کند و در این فرایند نامی تقریبا تا پای مرگ پیش رفت. نامی گنج را به محل مخفی گنج خود برد، اما گنج توسط کارینا به سرقت رفت. با این حال، کارینا بازگشت و دزدان دریایی ترشر را فریب داد و به نامی و خودش اجازه فرار داد و از کشته شدن هر دوی آن‌ها جلوگیری کرد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

نامی به عنوان مسیریاب دزدان دریایی کلاه حصیری، مسئول ارزیابی مسیری کشتی در دریا است. او همچنین تمایل دارد به عنوان خزانه‌دار واقعی خدمه عمل کند و پول خدمه را مدیریت کند، و هر زمان که به مکان جدیدی می‌رسند، پول خرج می‌کند.

نامی یک کاربر ماهر و چابک در استفاده از سلاح قطبی (Polearm) است. او با علم به اینکه قدرت اکثر خدمه‌اش را ندارد، از سلاح‌های حیله‌گرانه و مخصوص خود برای مبارزه با مخالفان استفاده می‌کند. در حالی که او سعی می‌کند تا حد امکان از جنگ اجتناب کند، اما هنگامی که نیاز باشد تمام تلاش خود را در نبرد به کار می‌گیرد و حتی برخی از مبارزان ترسناک را شکست داده است.

علیرغم اینکه نامی یکی از ضعیف‌ترین اعضای خدمه است، با وجود این اراده کافی برای مقاومت در برابر انفجار هاکی هائوشوکو بیگ مام از خود نشان داد.

سایر توانایی‌ها:

  • متخصص مسیریابی و نقشه‌کشی
  • مهارت در سرقت و جیب‌بری
  • متخصص مالی
  • مذاکره و متقاعدکننده

هنر آب و هوا

نامی
کلیما-تکت

سبک مبارزه نامی عمدتا متکی بر استفاده از کلیما-تکت (Clima-Tact) و به منظور دستکاری آب و هوای محیط اطرافش است. این عمل با عنوان «هنر آب و هوا» شناخته می‌شود. او با دانش بسیار زیاد از هواشناسی و سیستم‌های آب و هوایی، می‌تواند از این توانایی برای نتایج ویرانگر استفاده کرد.

کلیما-تکت (Clima-Tact)

نامی اولین وقتی که اوسوپ سلاح کلیما-تکت را به او داد قادر به دستکاری آب و هوا شد. اما نقص اختراع او این بود که صرفا برای ترفندهای بادی بود. نامی به دلیل تخصص خود قادر شد چندین کارکرد دیگر را با هم ترکیب کند تا تکنیک‌های خطرناک و مفیدی مانند ایجاد سراب برای منحرف کردن حریف یا یک ابر رعد و برق قدرتمند را ایجاد کند.

کلیما-تکت عالی

پس از آرک اسکایپیا، کلیما-تکت توسط اوسوپ بهبود یافت و تبدیل به کلیما-تکت عالی شد. این پیشرفت به نامی قدرت بسیار بیشتری بر آب و هوا داد، به طوری که به راحتی نسخه‌های قوی‌تر و جدیدتر از ترفندهای قبلی را پیاده می‌کرد، مانند ایجاد نسخه‌های تکراری از خودش با استفاده از مه. این سلاح همچنین به اندازه کافی قدرتمند بود که به او اجازه داد انبوهی از تفنگداران دریایی را با رعد و برق خود از بین ببرد و همین طور کالیفا از CP9 را شکست دهد. با این حال، هنوز یک نقص در استفاده از آن وجود داشت، زیرا نامی قادر به کنترل صحیح رعد و برق نبود و متحدان او گاهی اوقات آسیب‌های جانبی را متحمل می‌شدند.

جادوگری کلیما-تکت

پس از تایم‌اسکیپ، توانایی‌های نامی تا حد زیادی افزایش یافت و او قادر شد به راحتی یک بار و یک زیردریایی را نابود کند و انفجارهای رعد و برق را ایجاد کند که با حمله انل قابل مقایسه بود. در تقابل بین سربازان نپتون با اوسوپ و بروک، او نسخه ارتقا یافته کلیما-تکت را با ناپدید شدن توپ‌ها به نمایش گذاشت که با عنوان جادوگری کلیما-تکت شناخته می‌شود. هنگامی که کلاه حصیری‌ها به پلازای گیونوکورد رسیدند، تکنیک سراب نامی به حدی پیشرفت کرده بود که خود را کاملا نامرئی نشان می‌داد، و همچنین او قادر بود باد قدرتمندی به نام شمشیر تندباد (Gust Sword) را شلیک کند.

او اکنون می‌تواند از روش‌های خلاقانه‌تری استفاده کند و آب‌وهوا را ایجاد کند، مانند پرتاب کردن تخم‌مرغی که از از آن یک ابر رعد و برق بزرگ آزاد می‌شود و سپس می‌تواند کنترل آن را برای ضربه زدن به حریف به دست بگیرد. او می‌تواند یک گوی را از انتهای یکی از سه بخش کلیما-تکت ایجاد کند که دارای گرمای کافی برای ذوب کردن برف است. این سلاح جدید همچنین ثابت کرده است که نه تنها برای موقعیت‌های جنگی مفید است، بلکه برای استفاده‌های معمول روزانه مثل مانند دوش گرفتن و ایجاد مسیرهایی برای سفر با ابرهای دریایی نیز کاربرد دارد.

مشخص نیست که نامی چگونه از توانایی‌های سلاح جدید خود استفاده می‌کند، زیرا به ندرت اسلحه‌اش را می‌چرخاند یا تکان می‌دهد تا به اثرات مورد نظر برسد. مهم‌تر از همه، به نظر می‌رسد نامی آزادی بسیار بیشتری در کنترل پدیده‌هایی که تولید می‌کند دارد، زیرا او قادر بود رعد و برق را مانند پرتابه هدایت کند تا بر روی بیبی 5 و بوفالو اعمال کند.

مدل دوم

پس از ارتقاء بیشتر که ناشی از دانه‌های اوسوپ و نبوغ فرانکی بود، جادوگری کلیما-تکت به اوج خود رسید. این سلاح اکنون قادر بود در صورت اعمال فشارهای مختلف بلند یا کوتاه شود و از این رو چرخاندن و استفاده از ان آسان‌تر می‌شد. همچنین به نظر می‌رسد که هنگام استفاده از آن، الگوهایی در هوا باقی می‌ماند و در کل حس یک عصای جادویی را به آن می‌دهد.

نامی پس از در اختیار گرفتن ابر رعد و برقی بیگ مام به نام زئوس، قادر شد از سلاح خود به منظور ذخیره زئوس استفاده کند. در صورت لزوم، او می‌تواند از زئوس به همراه توانایی‌های کلیما-تکت برای انجام حملات رعد و برقی مخرب استفاده کند. پس از اینکه بیگ مام زئوس را پس گرفت، نامی نیز کنترل او را از دست داد. پس از ایجاد شدن یک ابر جدید به نام هرا توسط بیگ مام، زئوس رها شد تا توسط هرا خورده شود. هرا ظاهرا هم زئوس و هم ابرهای ایجاد شده توسط نامی را بلعید.

نامی پس از فرار از دست بیگ مام، شنید که کلیما-تکت او با او صحبت می‌کند و متوجه شد که صورت زئوس به آن چسبیده است. در نهایت او متوجه شد که روح زئوس اکنون در سلاح او ساکن شده است. با توجه به اینکه جادوگری کلیما-تکت اکنون به یک سلاح حساس تبدیل شده بود، توانایی‌های زئوس نیز بیشتر شد و این سلاح می‌توانست به شکل‌های جنگ محورتر تغییر پیدا کند. زئوس قادر بود آگاهی خود را به طور موقت به ابرهای احضار شه نامی منتقل کند. این نه تنها به زئوس اجازه می‌داد تا ظاهری مشابه شکل ابری سابق خود پیدا کند، بلکه او را قادر می‌ساخت تا کنترل حملات نامی را در دست بگیرد و اجتناب از آن‌ها را برای حریف دشوارتر کند. این قدرت به نامی اجازه داد تا رعد و برق چنان مخرب را تولید کند که بتواند اولتی را شکست دهد.