ویکی وان پیس

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ساکازوکی

اشتراک‌گذاری

ساکازوکی

Sakazuki

ساکازوکی - وان پیس

وابسته به

پیشه

دریابد ناوگان
دریابد (قبلا)
دریاسالار (قبلا)

نام مستعار

آکاینو (به معنی سگ قرمز)

سن

۵۳ (در ابتدا)
۵۵ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۱۶ آگوست

میوه‌ی شیطانی

ماگو ماگو نو می (به معنی گدازه)

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۳۹۷ (مانگا)
قسمت ۲۷۸ (انیمه)

صداپیشه

فومیهیکو تاچیکی

ساکازوکی (Sakazuki) که در گذشته با نام مستعار آکاینو شناخته می‌شد، دریابد ناوگان کنونی مارین‌ها است که جانشین سنگوکو شده است.

او در نیمه‌ی ابتدایی مجموعه یکی از سه دریابد بود که به عنوان آخرین نفر نمایش داده شد. ساکازوکی بعد از شکست دادن کوزان در یک دوئل ده-روزه به مقام دریابد ناوگان رسید. یکی از اولین تصمیمات او در این مقام نقل مکان مرکز فرماندهی مارین به دنیای جدید بود تا برای عصر جدید دزدان دریایی آمادگی پیدا کنند.

او در مانگا اولین بار توسط نیکو روبین و در هنگام اولین رویارویی با آئوکیجی مورد اشاره قرار گرفت. در انیمه او زودتر مورد اشاره قرار گرفت و این اشاره توسط جاناتان، معاون فرمانده و در آرک G-8 صورت گرفت.

آکاینو به خاطر اقداماتش یکی از آنتاگونیست‌های اصلی آرک مارین‌فورد است، و بعد از ترفیع پیدا کردن، به یکی از ضدقهرمان‌های محوری تبدیل شد.

سازوکی احتمالا سرسخت‌ترین فرد در اجرای «عدالت مطلق» است. این افراط‌گری او باعث شد تا همکار هم-رده‌ی او یعنی کوزان از مارین‌ها استعفا دهد. آکاینو باور داشت که میراث یا اصل و نسب هر فرد با میزان تهدیدهای آن‌ها در ارتباط است و همین موضوع باعث شد تا او پرتگاس دی. ایس و مانکی دی. لوفی را مورد هدف خود قرار دهد. او در نهایت در طی نبرد مارین‌فورد شخصا اقدام به کشتن ایس کرد و لوفی را نیز تا مرز مرگ پیش برد. سازوکی اگرچه در کشتن لوفی ناموفق بود اما یک جای زخم بزرگ را روی سینه‌ی او به جای گذاشت.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

ساکازوکی

ساکازوکی به عنوان مقام دریابد ناوگان، بر تمام سازمان مارین سلطه دارد. او قادر است در هر زمان مقام شیچیبوکای را از افراد بگیرد و همچنین اختیار دارد مقام هر مارین را ترفیع یا تنزل دهد. تنها کسانی که ناظر اعمال او هستند پنج ارشد و کانگ، فرمانده کل دولت جهانی هستند.

در حالی که دریابد ناوگان سابق یعنی سنگوکو قصد داشت که کوزان را به عنوان جانشین خود انتخاب کند اما افراد بالا-رتبه در دولت جهانی آکاینو را برای این مقام پیشنهاد کردند.

ساکازوکی از پایدرای بی‌اندازه‌ای برخوردار است به طوری دو ضربه‌ی ویرانگر ریش‌سفید او را از پای در نیاورد. استقامت ساکازوکی به اندازه‌ای بود که در آن زمان با دشمنان بیشماری جنگید و هیچ اثری از خستگی در او دیده نشد.

آکاینو یک مبارز تن به تن ماهر و قدرتمند نیز است و با قابلیت‌های میوه شیطانی لوگیای خود می‌تواند حملات مخربی را اجرا کند. او به راحتی موفق به شکست دادن اینازوما و همچنین دو استاد رزمی‌کار یعنی جینبه و ایوانکوف شد. علاوه بر این او یک نبرد ده روزه را با آئوکوجی داشت که این نبرد برای تصاحب جایگاه ادمیرال ناوگان بود، و هر دوی آن‌ها صدمات سنگینی را متحمل شدند.

میوه شیطانی

ساکازوکی از یک میوه شیطانی لوگیا به نام ماگو ماگو بهره می‌برد که به او اجازه می‌دهد تا بدنش را به مواد مذاب به شدت داغ تغییر دهد و با اراده‌ی خود این مواد را کنترل کند. از این رو سازوکی قادر است هر چیزی را در مسیر خود آتش بزند و ذوب کند و به طور کلی یکی از تهاجمی‌ترین میوه‌های شیطانی را در اختیار دارد. او به عنوان یک کاربر لوگیا قادر است حملات فیزیکی را بدون جراحت از خود عبور دهد، و تنها استفاده از هاکی می‌تواند به او صدمه بزند.

قابلیت میوه‌ی او به طور طبیعی از قابلیت‌های آتشین ایس برتر است و از حرارت بالاتری برخوردار است. برخی از قابلیت‌های ماگمای ساکازوکی به او اجازه می‌داد تا به ایس علی‌رغم بهرمندی از دفاع لوگیا صدمه بزند و همین موضوع سرانجام باعث شد تا ایس شکست بخورد.

هاکی

ساکازوکی به عنوان فرمانده ناوگان مارین‌ها یک کاربرد ماهر در استفاده از هاکی است.

هاکی بوسوشوکو

در طول جنگ اجلاس سران، ساکازوکی در کنار دریابدهای دیگر با استفاده از بوسوشوکو هاکی پیشرفته قادر به ایجاد سپری برای مقابله با موج زمین‌لرزه‌ای ایجاد شده توسط ریش‌سفید شد.

هاکی کنبونشوکو

ساکازوکی همچنین قادر به استفاده از هاکی کنبونشوکو است.

سلاح‌ها

ساکازوکی در کودکی یک خنجر را با خود حمل می‌کرد و در دوران جوانی به عنوان یک مارشین از یک کاتانا با دسته‌ی قرمزرنگ استفاده می‌کرد.

تاریخچه

ساکازوکی ۵۵ سال پیش در دریای آبی شمالی به دنیا آمد. واضح بود که او دوران کودکی سختی را گذرانده است، زیرا از همان زمان روحیه تلخی داشته است. او در ۲۳ سالگی در کنار یک بورسالینو ۲۶ ساله به تفنگداران دریایی پیوست.

او سه سال قبل از مرگ پادشاه دزدان دریایی در مارینفورد حاضر بود، زمانی که دزدان دریایی راجر و دزدان دریایی شیر طلایی در شرف نبردی بودند.

ساکازوکی یکی از پنج دریاسالاری بود که بمباران باستر کال در اوهارا را رهبری می‌کرد. او دستور انهدام یک کشتی تخلیه غیرنظامیان و سربازان را داد و مدعی بود که حتی یک دانشمند نباید به طور مخفیانه وارد این کشتی شود.

در مقطعی پس از حادثه اوهارا، ساکازوکی به مقام دریابد ارتقا یافت و نام مستعار «آکاینو» به او داده شد.

صفحات دیگر