ویکی وان پیس

ساکازوکی

اشتراک‌گذاری

ساکازوکی

Sakazuki

ساکازوکی - وان پیس

وابسته به

پیشه

ادمیرال ناوگان
ادمیرال (قبلا)
وایس ادمیرال (قبلا)

نام مستعار

آکاینو (به معنی سگ قرمز)

سن

۵۳ (در ابتدا)
۵۵ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۱۶ آگوست

میوه‌ی شیطانی

ماگو ماگو نو می (به معنی گدازه)

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۳۹۷ (مانگا)
قسمت ۲۷۸ (انیمه)

ساکازوکی (Sakazuki) که در گذشته با نام مستعار آکاینو شناخته می‌شد، فرمانده ناوگان کنونی مارین‌ها است که جانشین سنگوکو شده است.

او در نیمه‌ی ابتدایی مجموعه یکی از سه فرمانده مارین بود که به عنوان آخرین فرد آن‌ها نشان داده شد. ساکازوکی بعد از شکست دادن کوزان در یک دوئل ده-روزه به مقام فرمانده ناوگان رسید. یکی از اولین تصمیمات او در این مقام نقل مکان مرکز فرماندهی مارین به دنیای جدید بود تا برای عصر جدید دزدان دریایی آمادگی پیدا کنند.

او در مانگا اولین بار توسط نیکو روبین و در هنگام اولین رویارویی با آئوکیجی مورد اشاره قرار گرفت. در انیمه او زودتر مورد اشاره قرار گرفت و این اشاره توسط جاناتان، معاون فرمانده و در آرک G-8 صورت گرفت.

آکاینو به خاطر اقداماتش یکی از آنتاگونیست‌های اصلی آرک مارین‌فورد است، و بعد از ترفیع پیدا کردن، به یکی از ضدقهرمان‌های محوری تبدیل شد.

سازوکی احتمالا سرسخت‌ترین فرد در اجرای «عدالت مطلق» است. این افراط‌گری او باعث شد تا همکار هم-رده‌ی او یعنی کوزان از مارین‌ها استعفا دهد. آکاینو باور داشت که میراث یا اصل و نسب هر فرد با میزان تهدیدهای آن‌ها در ارتباط است و همین موضوع باعث شد تا او پرتگاس دی. ایس و مانکی دی. لوفی را مورد هدف خود قرار دهد. او در نهایت در طی نبرد مارین‌فورد شخصا اقدام به کشتن ایس کرد و لوفی را نیز تا مرز مرگ پیش برد. سازوکی اگرچه در کشتن لوفی ناموفق بود اما یک جای زخم بزرگ را روی سینه‌ی او به جای گذاشت.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

ساکازوکی به عنوان مقام ادمیرال ناوگان، بر تمام سازمان مارین سلطه دارد. او قادر است در هر زمان مقام شیچیبوکای را از افراد بگیرد و همچنین اختیار دارد مقام هر مارین را ترفیع یا تنزل دهد. تنها کسانی که ناظر اعمال او هستند پنج ارشد و کانگ، فرمانده کل دولت جهانی هستند.

در حالی که ادمیرال ناوگان سابق یعنی سنگوکو قصد داشت که کوزان را به عنوان جانشین خود انتخاب کند اما افراد بالا-رتبه در دولت جهانی آکاینو را برای این مقام پیشنهاد کردند.

ساکازوکی از پایدرای بی‌اندازه‌ای برخوردار است به طوری دو ضربه‌ی ویرانگر ریش‌سفید او را از پای در نیاورد. استقامت ساکازوکی به اندازه‌ای بود که در آن زمان با دشمنان بیشماری جنگید و هیچ اثری از خستگی در او دیده نشد.

آکاینو یک مبارز تن به تن ماهر و قدرتمند نیز است و با قابلیت‌های میوه شیطانی لوگیای خود می‌تواند حملات مخربی را اجرا کند. او به راحتی موفق به شکست دادن اینازوما و همچنین دو استاد رزمی‌کار یعنی جینبه و ایوانکوف شد. علاوه بر این او یک نبرد ده روزه را با آئوکوجی داشت که این نبرد برای تصاحب جایگاه ادمیرال ناوگان بود، و هر دوی آن‌ها صدمات سنگینی را متحمل شدند.

میوه شیطانی

ساکازوکی از یک میوه شیطانی لوگیا به نام ماگو ماگو بهره می‌برد که به او اجازه می‌دهد تا بدنش را به مواد مذاب تغییر دهد و با اراده‌ی خود این مواد را کنترل کند. او تقریبا به طور نامحدود قادر به تولید ماگما است. او به عنوان یک کاربر لوگیا قادر است حملات فیزیکی را بدون جراحت از خود عبور دهد، و تنها استفاده از هاکی می‌تواند به او صدمه بزند.

قابلیت میوه‌ی او به طور طبیعی از قابلیت‌های آتشین ایس برتر است و از حرارت بالاتری برخوردار است. برخی از قابلیت‌های ماگمای ساکازوکی به او اجازه می‌داد تا به ایس علی‌رغم بهرمندی از دفاع لوگیا صدمه بزند و همین موضوع سرانجام باعث شد تا ایس توسط او کشته شود.

هاکی

گفته شده است که تمام وایس ادمیرال‌ها قادر به استفاده از هاکی هستند، بنابراین ساکوزوکی با داشتن مقامی بالاتر قادر به استفاده از هاکی است.

هاکی بوسوشوکو

ساکوزوکی قادر به استفاده از هاکی بوسوشوکو است. او برای جلوگیری از اقدام ریش‌سفید در تخریب کردن سکوی اعدام، از یک سطح پیشرفته از هاکی بوسوشوکو استفاده کرد.

هاکی کنبونشوکو

ساکازوکی همچنین قادر به استفاده از هاکی کنبونشوکو است.