دن‌کیشوت دوفلامینگو

دن‌کیشوت دوفلامینگو

دن‌کیشوت دوفلامینگو - وان پیس

وابسته به

دزدان دریایی دن‌کیشوت
ایمپل داون
آندرورلد
دولت جهانی (مخفی)
شیچیبوکای (قبلا)
درسروزا (قبلا)

پیشه

دزد دریایی
کاپیتان
زندانی زندان بزرگ
بروکر آندرولرد
پادشاه درسروزا (قبلا)
نجیب‌زاده جهانی (قبلا)

اقامت

مری ژوا (قبلا)
اسپایدر مایلز (قبلا)
درسروزا (قبلا)

نام مستعار

جوکر

لقب

یکتای بهشتی

سن

۳۹ (در آغاز)
۴۱ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۲۳ اکتبر

جایزه

۳۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

میوه شیطانی

میوه ایتو ایتو (به معنای رشته)

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۲۳۳ (مانگا)
قسمت ۱۵۱ (انیمه)

دن‌کیهوته یا دن‌کیشوت دوفلامینگو (Donquixote Doflamingo) با لقب «یکتای بهشتی»، کاپیتان دزدان دریایی دن‌کیشوت و یک شیچیبوکای سابق است.

او با نام مستعار جوکر و جایزه ۳۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی پرنفوذترین فرد آندرورلد بود، همچنین او به عنوان فرزندی از خانواده دن‌کیشوت یکی از افراد سابق اشراف جهانی بود.

او اولین فرزند دن‌کیشوت هومینگ و برادر بزرگتر روزینانته است، کسانی که هر دو توسط دوفلامینگو با احساس خیانت کردن به او کشته شدند. دوفلامینگو هشت سال قبل از شروع مجموعه با تصاحب تخت سلطنت ریکو دالدو سوم به پادشاه درسروزا تبدیل شد. او حکمرانی ظالمانه‌ای بر این کشور داشت تا این که در اواخر آرک درسروزا توسط مانکی دی. لوفی شکست خورد و همراه با بیشتر اعضای گروهش توسط ادمیرال فوجیتورا دستگیر و به طبقه ششم ایمپل داون منتقل شد.

دوفلامینگو آنتاگونیست مهم آرک مارین‌فورد بود، جایی که او در نبرد مارین‌فورد به همراه اکثر اعضای شیچیبوکای در جبهه‌ی مارین‌ها قرار گرفت. همین طور او به واسطه‌ی اقداماتش ضدقهرمان اصلی آرک درسروزا است.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

دن‌کیشوت دوفلامینگو به عنوان کاپیتان دزدان دریایی دن‌کیشوت و عضو سابق شیچیبوکای بر خدمه‌ی خودش اختیار کامل دارد. او در قلمروی زیرزمینی دنیای جدید یک دلال پرنفوذ بود که به اموری مثل برده‌داری، تولید و توزیع سلاح‌های کشتار جمعی، و قاچاق میوه شیطانی می‌پرداخت.

علاوه بر این او پادشاه درسروزا بود و بر تمام این پادشاهی سلطه داشت. بعد از شکست او توسط لوفی این مقام پادشاهی از او سلب شد. او در سال‌های دور یک اشراف جهانی بود از امتیازات زیادی برخوردار بود اما زمانی که یک پسربچه بود پدرش او را از این زندگی تجملی دور کرد و تمام این امتیازها از او گرفته شد. با این حال او در زمان بزرگسالی نقشه داشت تا بخشی از امتیازات اشرافی خود را بازگرداند و از این رو با اطلاعاتی که از گنج ملی مری ژوا به دست آورده بود و همچنین با قدرت‌های میوه اوپه اوپه از اژدهایان آسمانی باج‌خواهی کرد، و به همین واسطه اجازه پیدا کرد تا در راستای نقشه‌هایش از CP-0 به منظور جعل کردن استعفای خود از شیچیبوکای استفاده کند.

دوفلامینگو ده سال قبل از شروع داستان موفق به ربودن ثروت‌هایی از اشراف جهانی شد و با تهدید کردن دولت جهانی مقام شیچیبوکای را به خود اختصاص داد. سابقه‌ی او کافی بود تا او بتواند پادشاه ریکو دولدو سوم را نیز برای جلوگیری از درگیری با او مجبور کند تا از شهروندان درسروزا پول جمع‌آوری کند. او به اندازه‌ای قدرتمند بود که لا در مورد او گفته بود اگر دوفلامینگو از موقعیتش استعفا دهد، مارین‌ها مبارزان برتر خود را برای تقابل او خواهند فرستاد.

نفوذ بالای دوفلامینگو در جهان باعث شده بود تا او دزدان دریایی بلامی را تحت اختیار داشته باشد و زیردستان قدرتمندی چون ورگو، مونت، و در گذشته ترافالگار لا را تحت فرمان خود داشته باشد. او ورگو را به عنوان یک جاسوس در مارین‌ها قرار داده بود و از طریق او از اطلاعات و خبرهای درون سازمان مطلع می‌شد. او همچنین با دانشمند سابق دولت جهانی یعنی سزار دلقک در ارتباط بود اما از آنجا که به او اعتماد نداشت مونت را برای نظارت بر اعمال او مامور کرده بود.

دن‌کیشوت دوفلامینگو یکی از قدرتمندترین دزدان دریایی است که تاکنون نمایش داده شده است. او از توانایی‌های فیزیکی فرا انسانی و قدرت و سرعت بالایی برخوردار است. او همچنین تجربه‌ی بالایی در نبرد تن-به-تن دارد، و به ویژه در مبارزه با پا مهارت بالایی دارد. او تا پیش از رویدادهای آرک درسروزا هرگز در نبردی توسط هیچ فردی زخمی نشده بود، و این موضوع قابل ذکر است که او در نبرد میان مارین‌ها و دزدان دریایی ریش‌سفید نیز حضور داشته است، نبردی که میزبان افراد بسیار قدرتمندی بود.

میوه شیطانی

دوفلامینگو میوه‌ی ایتو ایتو را خورده است، میوه‌ای از نوع پارامسیا که توسط تربول به او داده شد. او با قدرت این میوه قادر به ایجاد و کنترل رشته‌های نخ است. او اغلب برای کنترل این رشته‌ها از انگشتان خود استفاده می‌کند و از این رشته‌ها برای در اختیار گرفتن افراد همانند عروسک‌های خیمه‌شب بازی و یا بریدن اهدافش استفاده می‌کند. این رشته نخ‌ها بسیار باریک هستند و گاهی ممکن است قابل مشاهده نباشند.

او در بسیاری از موارد بعد از تحت اختیار گرفتن افراد، آن‌ها را مجبور می‌کرد تا در برابر آشنایان و عزیرانشان مبارزه کنند (یا حتی آن‌ها را بکشند)، و این در حالی بود که افراد تحت اختیار او هوشیار بودند و تنها قادر به کنترل حرکات خود نبودند.

دوفلامینگو همچنین با اتصال این رشته‌های به ابرها قادر به شناور شدن در هوا است. او در موارد اورژانسی می‌تواند با این رشته‌ها اعضای داخلی بدن خود را نیز ترمیم کند.

هاکی

دوفلامینگو یکی از معدود افراد دنیا است که قادر به استفاده از هر سه نوع هاکی است.

هاکی هائوشوکو

او در پانک هازارد برای شکست دادن اکثر سربازان G-5 از هاکی هائوشوکو استفاده کرد. او اولین بار این هاکی را در زمانی که تنها ده سال داشت در خود بیدار کرد و همین موضوع او را در برابر شکنجه‌های شهروندان دریای آبی شمالی حفظ کرد.

هاکی بوسوشوکو

دوفلامینگو مهارت قابل توجهی در استفاده از هاکی بوسوشوکو دارد. او از این هالی در ترکیب با قابلیت‌های میوه شیطانی برای برش دادن اسموکر استفاده کرد و جراحتی جدی را به او وارد کرد. او همچنین قادر است بدن خود را به اندازه‌ی کافی سخت کند تا در برابر جت گاتلینگ لوفی بدون هیچ آسیبی دوام آورد. هاکی بوسوشوکو او به اندازه‌ای قوی است که قادر به پاسخ‌دهی به قدرت‌های برش فضایی لا است، اگرچه او در برابر تیغه شمشیر لا موفق به دفاع کردن نشد.