ویکی وان پیس

ادوارد نیوگیت

اشتراک‌گذاری

ادوارد نیوگیت

Edward Newgate

ادوارد نیوگیت - وان پیس

پیشه

دزد دریایی، کاپیتان

اقامت

اسفینکس (قبلا)

نام مستعار

ریش‌سفید

لقب‌ها

قدرتمندترین مرد جهان
نزدیک‌ترین مرد به وان پیس

سن

۷۲

تولد

۶ آوریل

جایزه

۵٬۰۴۶٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

میوه شیطانی

میوه گورا گورا (به معنی صدای زلزله)

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۲۳۴ (مانگا)
قسمت ۱۵۱ (انیمه)

ادوارد نیوگیت (Edward Newgate) که بیشتر با نام ریش‌سفید شناخته می‌شود، کاپیتان دزدان دریایی وایت‌برد بود.

او بعد از مرگ گول دی. راجر با عنوان‌های «قدرتمندترین مرد جهان» و «نزدیک‌ترین مرد به وان پیس» شناخته می‌شد.

نیوگیت یک یتیم از جزیره اسفینکس بود. او قبل از این که خدمه خود را تشکیل دهد، یکی از اعضای دزدان دریایی راکس بود که بعدها تبدیل به یکی از چهار امپراتور شد و بر دنیای جدید حکمرانی کرد. با این حال او در هنگام نبرد مارین‌فورد توسط ریش‌سیاه کشته شد.

ریش سفید رقیبی برای گول دی. راجر بود و بعد از مرگ راجر به عنوان قدرتمندترین مرد دنیا شناخته شد. جایزه او در زمان حیاتش همیشه در بالاترین رقم بود و در تاریخ نیز دومین جایگاه را به خود اختصاص داده بود.

او در آرک مارین‌فورد یک شخصیت محوری و متحدی برای مانکی دی. لوفی است.

تاریخچه

کودکی

بعد از این که کشور خاستگاه او یعنی اسفینکس دچار فقر زیاد شد، نیوگیت یتیم شد. او در سنین پایین تبدیل به دزد دریایی شد و با پول و منابعی که به دست می‌آورد از روستای خود حمایت می‌کرد.

روزهای جوانی به عنوان دزد دریایی

قبل از تشکیل دزدان دریایی ریش سفید، او با نام واقعی خود یعنی «نیوگیت» در خدمه دیگری کار می‌کرد. او در آن زمان علاقه‌ای به گنج نداشت و در عوض دوست داشت یک خانواده داشته باشد.

مدتی بعد از آن، حداقل ۴۰ سال پیش، او به دزدان دریایی راکس پیوست اما سرانجام پس از حادثه دره خدا در ۳۸ سال پیش این گروه منحل شد.او حداقل ۳۳ سال پیش خدمه دزدان دریایی خود با نام دزدان دریایی ریش سفید را شکل داد.

۳۰ سال پیش از زمان کنونی، کشتی ریش سفید و خدمه‌اش در کشور وانو غرق شد. آن‌ها با کوزوکی اودن روبرو شدند و پس از یک درگیری کوتاه با او، اودن درخواست پیوستن به خدمه‌ی آن‌ها را داد.

ادوارد نیوگیت
درگیری اودن و ریش سفید

پس از آن ریش سفید و خدمه‌اش با اودن و نگهبانانش جشنی گرفتند. اودن مدام درخواست می‌کرد که به آن‌ها بپیوندد اما درخواست او رد می‌شد. دو هفته بعد، دزدان دریایی ریش سفید سعی کردند اودن را پشت سر بگذارند اما او خود را به آن‌ها رساند. ریش سفید آزمونی را پیش روی اودن گذاشت تا در صورت موفقیت در آن به آن‌ها بپیوندد. در نهایت ریش سفید اجازه داد تا اودن به خدمه ملحق شود.

دو سال پس از پیوستن اودن، ریش سفید تصمیم گرفت خدمه خود را به لشکرهایی تقسیم کند و اودن را به عنوان فرمانده لشکر دوم منصوب کرد. مدتی بعد، او با مارشال دی. تیچ دیدار کرد و درخواست او برای پیوستن به دزدان دریایی ریش سفید را پذیرفت. حدود دو سال بعد، دزدان دریایی ریش سفید به جزیره‌ای رسیدند و متوجه هیاهویی در آنجا شدند که حتی حیوانات را وحشت‌زده کرده بود.

بعد از روبرو شدن اودن با دزدان دریایی راجر و تحسین شدن او توسط گل دی. راجر، ریش سفید و راجر با هم درگیر شدند. دو خدمه‌ی مخالف به مدت سه روز با هم مبارزه کردند. در نهایت یک آتش بس برقرار شد و هدایایی بین دو خدمه رد و بدل شد. راجر به اودن و ریش سفید از تصمیم خود برای رفتن به جزیره نهایی در گرند لاین گفت و درخواست کرد تا اودن را به مدت یک سال قرض بگیرد. اگرچه ریش سفید آنچنان موافق نبود، اما اودن تصمیم گرفت به راجر بپیوندد.

برخورد گروه‌ها

ریش سفید، راجر و شیکی در روزهای قبل از عصر بزرگ دزدان دریایی بر دریاها حکومت می‌کردند. ریش سفید و راجر اغلب با هم رقابت داشتند و ریش سفید با برخی از اعضای خدمه‌ی راجر مانند شنکس و باگی آشنا شد. در مقطعی راجر جایی فاصله‌ی خود را با ریش سفید بیشتر کرد و موفق به رسیدن به رافتل راه شد. به مرور این دو احترام خاصی برای هم قائل شدند و ریش سفید یکی از کسانی بود که راجر قبل از مرگش برای خداحافظی با او ملاقات کرد. در طول این دیدار، راجر در مورد اراده دی. برای او توضیح داد.

ادوارد نیوگیت
آخرین مکالمه ریش‌سفید با گول دی. راجر

پس از اعدام راجر، شیکی از ایمپل داون خارج شد و روی عرشه کشتی موبی دیک با ریش سفید ملاقات کرد. شیکی سعی کرد تا اتحادی بین خودشان ایجاد کند چرا که می‌دانست قدرت ترکیبی آن‌ها باورنکردنی خواهد بود، با این حال او با تهدید ریش سفید روبرو شد.

پایان یک عصر

با اعدام راجر و منزوی شدن شیکی، ریش سفید به قدرت بی‌چون و چرای دریا تبدیل شد زیرا تنها کسی بود که می‌توانست در شرایط برابر با پادشاه دزدان دریایی نبرد کند. ریش سفید همیشه از وقایع گرند لاین که در اطراف او اتفاق می‌افتد مثل دوئل بین دراکیول میهاوک و شنکس آگاهی کامل داشت. با گذشت زمان، دولت جهانی او را را کنار بیگ مام، کایدو و شنکس به عنوان قوی‌ترین دزدان دریایی در دنیای جدید نامید و از آن‌ها با نام چهار امپراتور یاد کرد.

مدتی پس از آغاز عصر بزرگ دزدان دریایی، ریش سفید به جزیره فیش من رفت و آنجا را از حملات دزدان دریایی رهایی داد. او ادعا کرد که این جزیره قلمروی او است و با این کار آرامش را در این جزیره برقرار کرد. او به خاطر دوستی با پادشاه نپتون از جزیره فیش من دفاع کرد. از زمانی که ریش سفید جزیره فیش من را به عنوان قلمرو خود اعلام کرد، هیچ دزد دریایی جرات نکرد به آنجا آسیبی وارد کند.

توقع‌ها و قتل

سه سال قبل از شروع ماجراجویی مانکی دی. لوفی، ریش سفید از شهرت روزافزون پرتگاس دی. ایس به عنوان کاپیتان دزدان دریایی اسپید آگاه شد. بلافاصله پس از نبرد پنج روزه بین ایس و جینبه، ریش سفید به دزدان دریایی اسپید نزدیک شد و رو به خدمه خودش گفت که باید به تنهایی با ایس روبرو شود.

ریش سفید، ایس و خدمه‌اش را به راحتی شکست داد. ریش سفید با آگاهی از استعداد ایس، او را به خدمه خود دعوت کرد و سرانجام به او اجازه داد با وجود سن پایینش تبدیل به فرمانده لشکر دوم خود شود.

در همان زمان، ایس به ریش سفید در مورد پدرش گل دی. راجر گفت، اما ریش سفید ادعا کرد که این موضوع اهمیتی ندارد و همه پسر دریا هستند.

در برهه‌ای ، ایس با ریش سفید در مورد رفتن به جنگ با کایدو و آزادسازی کشور وانو صحبت کرد. ریش سفید که چند بعد از مرگ اودن از این موضوع مطلع شده بود، هرگز با این درخواست موافقت کرد چرا که نگران تلفات جانی این اقدام بود.

وقتی ریش سیاه که در آن زمان عضو لشکر ایس بود ، فرمانده لشکر چهارم یعنی تاچ را به منظور به دست آوردن میوه شیطانی به قتل رساند، ایس تصمیم گرفت خودش ریش سیاه را شکار کند. حتی با وجود این که ریش سفید نمی‌خواست او برود و نگران وضعیت بود، به هر حال ایس رفت.