ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

میناتو نامیکازه

اشتراک‌گذاری

میناتو نامیکازه

Minato Namikaze

میناتو نامیکازه - ناروتو / بوروتو

نام های مستعار

فلش زرد کونوها، هوکاگه چهارم، فرزند رسالت، ناجی دنیا

تاریخ تولد

۲۵ ژانویه

جنسیت

مذکر

پیشه

جانور دم-دار

کوراما(نیمه یین)

درجه نینجا

بخش اول:کاگه

گونه طبیعت

  • رهاسازی آتش
  • رهاسازی باد
  • رهاسازی برق
  • رهاسازی یین
  • رهاسازییانگ

میناتو نامیکازه (Minato Namikaze) هوکاگه چهارم دهکده کونوهاگاکوره است.  او پدر ناروتو اوزوماکی است و با لقب فلش زرد کونوها شناخته می‌شود.

بیوگرافی میناتو نامیکازه

میناتو پدر ناروتو و مربی کاکاشی هاتاکه است. او قهرمان جنگ جهانی شینوبی سوم و فردی است که کونوها را از تهدید روباه نه-دم حفظ کرد. او به طور وسیعی به خاطر تبحرش در اجرای فن خدای برق سریع‌السیر شناخته می‌شود، فنی که به او اجازه می‌دهد تا به طور لحظه‌ای به نقطه‌ای که قبلا علامت‌گذاری کرده تلپورت کند. او همچنین به خاطر توسعه فن راسنگان نیز شناخته می‌شود، فنی که توسعه‌ی آن سه سال به طول انجامیده و با یک ضربه‌ی آن می‌توان یک نینجای کلاس اس را شکست داد. میناتو بعدها راسنگان را به دو تا از شاگردان خود یعنی کاکاشی و جیرایا آموزش داد. جیرایا نیز مدت‌ها بعد این فن را به ناروتو انتقال داد.

هوکاگه چهارم در زمان حمله روباه نه-دم مجبور شد این هیولا را در بدن پسر نوزادش یعنی ناروتو مهر و موم کند، با این حال این اقدام او به بهای از دست رفتن جان خودش و همسرش تمام شد. در واقع به این خاطر که چاکرای درون هیولا برای یک نوزاد بسیار عظیم بود، میناتو مجبور شد چاکرای آن را به دو نیم تقسیم کند و نیمه یین (Yin) را در خودش مهر کند و نیمه یانگ (Yang) را در ناروتو مهر و موم کند. میناتو و همسرش کوشینا با این تفکر که روزی نه-دم سعی در کشتن ناروتو خواهد کرد خود را سپری کردند تا مانع شکستن مهر و موم شوند.

سال‌ها بعد و در برهه زمانی جنگ جهانی شینوبی چهارم، اوروچیمارو روح چهار هوکاگه را از شکم شینیگامی (خدای مرگ) رها کرد و به این ترتیب میناتو در کنار سایر هوکاگه‌ها در جسمی جدید احیا شدند. میناتو در جنگ پیش رو کمک به سزایی به ناروتو کرد و پس از پایان جنگ همراه با دیگر هوکاگه‌ها به دنیای پس از مرگ بازگشت.

صفحات دیگر