ویکی ناروتو / بوروتو

شیسویی اوچیها

اشتراک‌گذاری

شیسویی اوچیها

Shisui Uchiha

شیسویی اوچیها - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۱۹ اکتبر

جنسیت

مذکر

وابسته به

تیم

تیم شیسویی (در انیمه)

درجه نینجا

بخش اول: جونین
بخش دوم: آنبو

خانواده

کاگامی اوچیها (جد)

عنصر طبیعت

رهاسازی آتش
رهاسازی باد
رهاسازی برق
رهاسازی یین

اولین نمایش

جلد ۴۹، چپتر ۴۵۹ ناروتو (مانگا)
قسمت ۲۰۱ ناروتو شیپودن (انیمه)
Naruto Shippūden: Ultimate Ninja Storm Revolution (بازی)

شیسویی اوچیها (Shisui Uchiha) یک آنبو از قبیله اوچیها دهکده کونوهاگاکوره بود.

پیش‌زمینه

شیسویی در طول جنگ جهانی سوم شینوبی از آکادمی فارغ التحصیل شد و در کنار بهترین دوست خود به یک تیم گنین پیوست. یک سال بعد، شیسوی شاهد مرگ دوستش در یک ماموریت بود و در نتیجه‌ی این رویداد مانگکیو شارینگان خود را بیدار کرد. سال بعد، او با ایتاچی اوچیها ۵ ساله آشنا شد، کسی که که به بهترین دوست او تبدیل شد و پیوندی برادری میان آن‌ها شکل گرفت.

در انیمه، یک ماموریت به تیم شیسویی اختصاص یافت که وظیفه آن‌ها این بود که نیروهای کیریگاکوره به رهبری آئو را تعقیب کنند که این ماموریت به انجام رسید. وقتی اقدامات عجیب ایتاچی شروع شد، شیسویی از طرف نیروی پلیس کونوها دستور گرفت تا ایتاچی را تحت نظر داشته باشد. در آن زمان موقعیت ایتاچی در آنبو می‌توانست برای آینده قبیله اوچیها در دهکده کونوها سودمند باشد. شیسویی بدون اطلاع قبیله در واقع با ایتاچی همدردی می‌کرد و نمی‌خواست که اوچیها به جنگ با دهکده برود. این در حالی بود که قبیله اوچیها به خاطر برخی اتهامات مرتبط به حمله روباه شیطانی از دهکده خشمگین بود، و این موضوع از طریق شیسویی به هیروزن ساروتوبی اطلاع داده شد. هیروزن با اعتماد به شیسوی، به او اجازه داد تا از قبیله خود برای دهکده جاسوسی کند. شیسویی بابت کودتایی که اوچیها برنامه‌ریزی کرده بود و عواقبی داشت نگران بود. سرانجام تصمیم بر این شد تا شیسویی با استفاده از کوتوئاماتسوکامی خود روی فوگاکو اوجیها اثر بگذارد و طرح کودتا را خثنی کند.

مدتی بعد دانزو شیمورا با اعتقاد بر این که دستکاری رهبر اوچیها نمی‌تواند جلوی درگیری را بگیرد، طی اقدامی تلاش کرد تا چشمان شیسوی را برای خود بردارد تا به روش خود از دهکده محافظت کند. در حالی که ابتدا شیسویی قادر به تسلیم کردن دانزو شده بود، اما این ارشد بیرحم فن ممنوعه ایزاناگی استفاده کرد و چشم راست شیسویی را تصاحب کرد. با فرار شیسویی، دانزو قادر به گرفتن چشم دیگر او نشد.

شیسویی اوچیها
شیسویی چشم باقی‌مانده خود را به ایتاچی می‌سپارد

شیسویی با ترس از این كه حرف‌های دانزو در مورد شورش اوچیها درست بوده باشد، و این که دانزو همچنان به دنبال چشم چپ او باشد، تصمیم گرفت تا چشم چپ خود را به ایتاچی بسپارد، و از او بخواهد كه از هر دوی دهکده و قبیله اوچیها محافظت كند. شیسویی یک یادداشت خودکشی را نوشت و در آن توضیح داد نمی‌تواند از این روش کودتای قبیله خود پیروی کند. در انیمه، شیسوی همچنین امیدوار بود که با مرگ خود مانگکیو شارینگان ایتاچی را نیز بیدار کند که در این امر موفق بود.