ویکی ناروتو / بوروتو

زابوزا موموچی

اشتراک‌گذاری

زابوزا موموچی

Zabuza Momochi

زابوزا موموچی - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۱۵ آگوست

جنسیت

مذکر

وضعیت

مرده

دسته‌بندی

نینجای فراری
نینجای مزدور

وابسته به

شریک

هاکو

درجه

بخش اول: آنبو

گونه طبیعت

رهاسازی آب

زابوزا موموچی (Zabuza Momochi) که با لقب شیطان مه پنهان شناخته می‌شود، یک نینجای فراری از گروه هفت نینجای شمشیرزن مه و از دهکده کیریگاکوره بود.

پیش‌زمینه

قبل از دوره میزوکاگه چهارم، آکادمی کیریگاکوره تمریناتی را شروع کرد و به عنوان امتحان پایانی دانش‌آموزان را در یک مبارزه مرگ در برابر هم قرار داد تا افراد فوق‌العاده به عنوان نامزدهای اصلی هفت نینجای شمشیرزن مه برگزیده شوند. بعد از آنکه زابوزا بیش از صد دانش‌آموز آکادمی را کشت این تمرین منحل شد و زابوزا با عنوان «شیطان مه پنهان» شناخته شد. شهرت او در طول سال‌های بعد افزایش یافت و او تبدیل به یک آنبو شد. در این مقطع زابوزا یک نینجا از کونوهاگاکوره به نام کوماده توریچی را کشت و پس از آن به عضویت هفت شمشیرزن درآمد.

او در مقطعی متوجه بچه‌ای به نام هاکو شد که از یک ککی گنکای ویژه بهرمند بود و از این رو او را به عنوان یک سلاح فوق‌العاده آموزش داد. بعد از این که اقدام او در ترور میزوکاگه طی یک کودتا با شکست مواجه شد، زابوزا به همراه هاکو و چند تن دیگر از جمله «برادران شیطانی» فرار کرد و به یک مزدور تبدیل شد. از آنجا که شمشیر کوبیکیریبوچو در اختیار زابوزا بود، دهکده کیریگاکوره یکی از شمشیرهای مشهور خود را از دست داد.