ویکی ناروتو / بوروتو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جیرایا

اشتراک‌گذاری

جیرایا

Jiraiya

جیرایا - ناروتو / بوروتو

تاریخ تولد

۱۱ نوامبر

جنسیت

مذکر

سن

بخش اول: ۵۱-۵۰
بخش دوم: ۵۴

طبقه بندی

پیشه

نویسنده

وابسته به

کونوهاگاکوره
کوه میوبوکو

درجه‌ی نینجا

بخش اول: جونین

خانواده

ناروتو اوزوماکی (پسرخوانده)

گونه طبیعت

رهاسازی باد
رهاسازی خاک
رهاسازی آب
رهاسازی آتش
رهاسازی یین
رهاسازی یانگ

تیم‌ها

تیم هیروزن
یتیمان آمه
تیم جیرایا

جیرایا (Jiraiya) یک سانین از دهکده کونوهاگاکوره بود. او را به عنوان نینجای قدرتمند و منحرف می‌شناسند. جیرایا پدرخوانده و در مقطعی استاد ناروتو بوده است.

بیوگرافی جیرایا

جیرایا حکیم اسطوره‌ای کوهستان وزغ، فردی تنها و نسبتا بی‌تربیت است که بیشتر عمرش را به سفر گذرانده است. اولین نمایش او در آرک امتحانات چونین صورت گرفت، جایی که او برای اولین بار با ناروتو اوزوماکی ملاقات کرد. ناروتو به خاطر رفتار جیرایا او را حکیم منحرف خطاب می‌کرد، موضوعی که باعث رنجش جیرایا بود.

او با وجود مهارت‌های بالای نینجایی اما فردی تنبل و بی‌مسئولیت است. حتی بعد از مرگ هوکاگه سوم مقامات ارشد کونوها او را برای مقام هوکاگه در نظر گرفته بودند، اما جیرایا که خود را می‌شناخت این پیشنهاد را رد کرد و سوناده را به عنوان گزینه بهتر معرفی کرد. او اغلب در حال عیش و نوش و اعمال نامتعارف دیده می‌شود. بیشتر درآمد او از طریق نوشتن رمان‌های نه چندان مناسب به دست می‌آید. با این اوصاف او یک جنگجوی درنده است که در مواقع لزوم هرگز عقیب نمی‌نشیند.

وقتی که اوروچیمارو در زمان برگزاری امتحانات چونین به کونوها حمله کرد او در خنثی‌سازی این حمله کمک کرد. به طور کلی او همیشه چشم و گوش خود را نسبت به دشمنان کونوها از جمله اوروچیمارو و آکوتسوکی باز نگه می‌دارد.

پیش از شروع مجموعه، جیرایا مدتی را در اقامتگاه وزغ‌های بزرگ گذارند و این وزغ‌ها او را تمرین دادند و در مورد ملاقاتی در آینده با فردی برگزیده پیش‌گویی کردند (جیرایا ابتدا باور داشت که این فرد برگزیده پین است، اما بعدا متوجه شد که این فرد ناروتو بوده است، هر چند که بعدها مشخص شد که هر دو آن‌ها برگزیده بوده‌اند). پس از گذراندان تمرینات، جیرایا به دهکده خود بازگشت و مدتی را در کنار دو همتای سانین خود در قالب نیروی نظامی کونوها فعالیت کند (در این دوره جیرایا چند گنین را نیز مورد تعلیم قرار داد که یکی از آن‌ها بعدها به هوکاگه چهارم تبدیل شد). زمانی که اقدام اوروچیمارو برای حمله به کونوها با شکست مواجه شد، جیرایا سعی کرد تا او را دوباره به خاستگاه خود بازگرداند اما این اقدام او ناموفق بود و جیرایا پس از این جریان دهکده را ترک کرد و برای سال‌ها به تنهایی در مناطق مختلف سرگردان بود.

رابطه‌ی بین جیرایا و اوروچیمارو به نوعی یادآور رابطه میان ناروتو و ساسوکه اوچیها است. ساسوکه همانند اوروچیمارو دارای قدرت‌های ذاتی است که تنها به قدرت خود باور دارد، در حالی که ناروتو همانند جیرایا روی توانایی‌های خود کار کرده و نیروی دوستی و کار گروهی ایمان دارد. جیرایا در مقابل مسیر در پیش گرفته‌ی اوروچیمارو تسلیم شد اما ناروتو نمی‌خواست ساسوکه چنین راهی را ادامه دهد.

جیرایا نحوه اجرای جوتسوی احضار و راسنگان را در طول مجموعه به ناروتو آموخت. خود او این فنون را از شاگرد سابق هوکاگه چهارم آموخته بود. او همچنین تلاش زیادی کرد تا روشی برای کنترل حالت‌های روباه نه-دم در ناروتو را پیدا کند، اما تلاش‌های او بی‌ثمر بود چرا که او تنها به سرکوب این حالت‌ها می‌پرداخت. به خاطر حضور جیرایا در کوهستان وزغ بسیاری از فنون جیرایا دارای پیش‌زمینه وزغی بوده است؛ او این وزغ‌ها را در هنگام مبارزه برای کمک‌رسانی احضار می‌کند و همین طور قدرت آن‌ها را جذب می‌کند تا وارد حالتی بسیار قدرتمند تحت عنوان «حالت حکیم» شود. او همچنین دارای چند فنون سبک-آتش و سبک-خاک و حتی موارد بیشتر است اما در طول مجموعه مبارزات اندکی از او نمایش داده شده است.

در واقع حضور و قدرت جیرایا بود که آکاتسوکی برای مدتی از ناروتو دور نگه داشت. ایتاچی اوچیها اعتقاد داشت که جیرایا به راحتی می‌تواند بر تمام تیم‌های دو-نفره آکاتسوکی غلبه کند.

در انتهای بخش اول مجموعه، جیرایا به مدت سه سال ناروتو را برای تمرین به سفری طولانی برد، اقدامی که به منظور آماده‌سازی ناروتو برای نبرد علیه آکاتسوکی صورت گرفت.

در بخش دوم مجموعه مشخص شد که جیرایا پدرخوانده ناروتو است. او پس از پایان تمرینات، ناروتو را به کاکاشی بازگرداند و خودش برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد اوروچیمارو و آکاتسوکی دهکده را ترک کرد. او به دنبال یک سرنخ به دهکده پنهان باران رفت و در آنجا با رهبر آکاتسوکی یعنی پین روبرو شد. آن‌ها با هم درگیر شدند و جیرایا متوجه شد که پین در واقع شاگرد سابق او یعنی ناگاتو است، اگرچه تغییرات بسیاری در او به وجود آمده بود. جیرایا اطلاعات به دست آورده را به وسیله وزغی به کونوها ارسال کرد. او با تمام توان با پین جنگید و حتی وارد حالت حکیم خود نیز شد اما موفق به شکست او نشد و توسط شاگرد سابقش کشته شد.

ناروتو سرانجام با فنون آموخته از جیرایا موفق شد این شاگرد جیرایا را شکست دهد.

توانایی‌ها

آمار و ارقام

صفحات دیگر