بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کوتال کان (Kotal Kahn)

اشتراک‌گذاری

کوتال کان

Kotal Kahn

کوتال کان (Kotal Kahn) مورتال کمبت

نام واقعی

کواتال

خاستگاه

اوش-تک

سکونت

زونکاهاراه، اوت‌ورلد

گونه

اوش-تک

سلاح‌ها

  • Macuahuitl
  • Tecpatl
  • داس

کواتال (Ko'atal) که بیشتر با نام کوتال کان (Kotal Kahn) شناخته می‌شود، شخصیتی در مجموعه بازی مورتال کمبت است که اولین بار در Mortal Kombat X معرفی شد. او امپراطور کنونی اوت‌ورلد است.

کوتال در رویدادهای مورتال کمبت X پس از شیناک و کوان چی یک آنتاگونیست قابل توجه بوده است.

درباره کوتال کان

کوتال کان یک جنگجو از قلمرو اوش-تک است، قلمرویی که زمانی توسط پدر او یعنی کوتال کتز رهبری می‌شد، اما این قلمرو با حمله و تسخیر شائو کان با Outworld ادغام شد. کوتال کان آخرین بازمانده از نژاد خود است. مایان‌ها او را در میان خود یک خدا قلمداد می‌کنند و به عنوان خدای جنگ به او لقب بولوک (Buluc) را داده‌اند.

او پس از آن که علیه میلینا کودتا کرد، به فرمانروای اوت‌ورلد تبدیل شد. کوتال کان بر خلاف امپراطورهای قبلی Outworld نسبت به تسخیر قلمروهای دیگر علاقه‌ای نداشت و ترجیح می‌داد بیشتر بر امور داخلی و تثبیت قلمرواش تمرکز کند. با این حال او به شدت مخالف رهاسازی قلمروهایی است که قبلا با Outworld ادغام شده‌اند و اعتقاد دارد که همه باید تحت یک قلمرو متحد باشند و علیه دشمنان بایستند.

همان طور که در Mortal Kombat 11 نشان داده شد او دارای رابطه‌ای عاشقانه با جید است. کوتال کان زمانی ژنرال شائو کان بود اما او و پیروانش به اربابشان خیانت کردند. با این حال شائو کان احیا شده پس از پس گرفتن قدرت او را به منظور آزمایش‌های شنگ سونگ برای مدتی زنده نگه داشت. در مقطعی که شائو کان قصد اعدام کوتال را داشت، کیتانا با ارتش‌هایی به نیروهای شائو کان حمله کرد. پس از مرگ شائو کان و نجات کوتال توسط کیتانا، کوتال کان عنوان امپراطوری اوت‌ورلد را به کیتانا اهدا کرد.

صفحات دیگر