مورتال کمبت

کابال (Kabal)

اشتراک‌گذاری

کابال

Kabal

کابال (Kabal) - مورتال کمبت

خاستگاه

سکونت

تایم‌لاین اول: ارث‌رلم
تایم‌لاین دوم: ندررلم

گونه

انسان

سلاح‌ها

شمشیرهای قلابی

شیوه‌های مبارزه

  • سون بین
  • گوجو ریو

کابال (Kabal) شخصیتی در مجموعه بازی مورتال کمبت است. او اولین بار در Mortal Kombat 3 نمایش داده شد.

درباره کابال

کابال اولین بار در مورتال کمبت ۳ با موهای مشکی بلند، شمشیرهای قلاب‌مانند و یک کلاه‌خود روی سرش معرفی شد. او یک جنگجوی مرموز و برگزیده بود که از حمله‌ی یکی از جوخه‌های نابودی شائو کان زنده بیرون آمده بود. خاستگاه او نامشخص است اما این موضوع روشن شده است که او یکی از اعضای اژدهای سیاه بوده است. او در زمان معرفی‌اش یک نیروی خوب محسوب می‌شد اما به تدریج به سمت مسیرهای شر رفت و تصمیم گرفت تا به رئيس قبیله جدید اژدهای سیاه تبدیل شود.

در مورتال کمبت (۲۰۱۱) کابال باری دیگر به عنوان یک نیروی خوب ظاهر شد، اگرچه کینو اشاراتی به گذشته‌ی او به عنوان یک عضو اژدهای سیاه کرده است. او پیش از این که در آتش کینتارو بسوزد یک افسر پلیس و همکار کورتیس استرایکر بود. کلاه‌خود او نیز به سبب همین جراحات است و او برای عمل تنفس می‌بایست از این کلاه استفاده کند. کابال در انتهای این داستان کشته شد و به عنوان یکی از خدمتگذاران کوان چی از گور برخاست. او در طول رویدادهای مورتال کمبت X در خدمت این جادوگر پلید بود، و سرانجام با وجود این که همچنان یک احیا شده بود اما از کنترل کوان چی رهایی پیدا کرد.

در مورتال کمبت ۱۱، کابال از گور برخاسته در جبهه‌ی امپراطور و ملکه کنونی ندررلم یعنی لیو کانگ و کیتانا قرار گرفت. در این مقطع به دلیل اختلالات زمانی ایجاد شده توسط کرونیکا، یک کابال دیگر از زمان گذشته و پیش از سوختگی پدیدار شد. این کابال همچنان یکی از اعضای اژدهای سیاه بود. کینو در نقطه‌ای رو به کابال گفت که سونیا مسئول تخریب او در آینده است، دروغی که منجر به مبارزه میان کابال و سونیا شد.

شخصیت واقعی کابل به دلیل تغییرات مداوم وفاداری او تا حدی مبهم است. او به عنوان یک عضو از اژدهای سیاه نشان داده است که به اندازه‌ی کینو حریص، بی رحم و غیراخلاقی است. اما در یک مقطع او اژدهای سیاه را ترک کرد و برای جبران جنایات گذشته‌ی خود به نیروی پلیس پیوست، هرچند که بعدا توسط هاویک (در تایم‌لاین اولیه) به سمت پلیدی بازگشت.