بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سائورون (Sauron)

اشتراک‌گذاری

سائورون

Sauron

سائورون (Sauron) Middle-earth

نژاد

مایار

جنسیت

مرد

وضعیت

زنده

فرقه

مایار Aulë

شناخته می‌شود با

  • ارباب تاریکی
  • ارباب موردور
  • ارباب حلقه ها
  • سائورون فریبکار
  • ارباب هدیه‌ها
  • دشمن بی‌نام

حضور در

سائورون (Sauron) که همچنین با نام لرد تاریکی موردور شناخته می‌شود شخصیت منفی اصلی و ضدقهرمان سری بازی سرزمین میانی (Middle-earth) است. او در داستان Shadow of Mordor شخصیت منفی پیش زمینه و در گسترش‌دهنده داستانی The Bright Lord ضدقهرمان اصلی و حریف نهایی بازی است. سائورون همچنین به احتمال زیاد شخصیت منفی اصلی در داستان بازی Shadow of War خواهد بود. او قدرتمندترین جایگزین مورگوت (Morgoth) و مغز متفکر بسیاری از نقشه‌های او بود. او همین طور سازنده حلقه یگانه است. سائورون در طول زندگی‌اش بیمناک‌ترین شخص در تمام سرزمین میانی و حتی دورترین نقاط دنیا بود است.

تاریخچه سائورون‏‏‏‏‏

او در عصر اول با نام مایرون و در کوره آهنگری والار آئوله کار می‌کرد. او بعدها از مورگوت، لرد تاریکی پیروی کرد و در مبارزه‌ی او برای سلطه بر نژاد الف ها و انسان ها در بلریاند همراه شد.

بعد از ۵۰۰ سال مخفی و خاموش بودن سائورون در عصر دوم خودش را نمایان کرد. در سال ۱۰۰۰ عصر دوم او به اندازه‌ای قدرتمند شده بود که خودش را در موردور در شرق سرزمین میانی تثبیت کند. او در نزدیکی کوه دوم شروع به ساخت برج تاریک باراد-دور (Barad-dûr) کرد و ارتش‌هایی از اورک‌ها، گراگ‌ها و سایر موجودات ساخت. او با فریب دادن انسان‌ها با قدرت و ثروت سعی کرد قلب آن‌ها را چرک کند. در عصر دوم سائورون در ظاهری دوستانه به نام Annatar یا لرد هدیه‌ها درآمد تا الف‌ها را متعاقد به ساخت حلقه‌های قدرت کند.

او در «جنگ الف ها و سائورون» بیشتر سرزمین میانی را فتح کرد، اما در سال ۱۷۰۱ عصر دوم توسط نومنورها، الف‌های لیندون و لورین و دورف‌های موریا شکست خورد و عقب نشینی کرد.

صفحات دیگر