ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

تالوس

اشتراک‌گذاری

تالوس

Talos

تالوس - دنیای سینمایی مارول

گونه

جنسیت

مذکر

تاریخ تولد

حدود ۱۸۸۹-۱۸۹۰

تاریخ مرگ

نوامبر ۲۰۲۶

عنوان

ژنرال (قبلا)

وابسته به

شورای اسکرول (قبلا)
شیلد (قبلا)
گروه نیک فیوری (قبلا)

بازیگر

بن مندلسون (فرم اصلی)

تالوس (Talos) یک ژنرال سابق اسکرول است که با مار-ول در نجات پناهندگان اسکرول از چنگ امپراتوری کری همکاری کرد. در سال ۱۹۹۵ با پیشرفت جنگ میان اسکرول‌ها و کری، تالوس موفق شد اطلاعاتی در مورد موتور سرعت-نور از کارول دانورز استخراج کند و برای بازیابی آن به زمین رفت. در زمین، او در حالی که خود را مبدل به آر. کلر، رئیس سازمان شیلد کرده بود، با نیک فیوری دیدار کرد. تالوس به دانورز کمک کرد تا او را متوجه کند که کری در حال دستکاری کردن اوست و سپس با همکاری او، فیوری و ماریا رامبو حمله‌ی استارفورس کری را دفع کرد. تالو و اسکرول‌ها سپس زمین را ترک کردند تا سیاره دیگری برای سکونت پیدا کنند. در سال ۱۹۹۷، تالوس به همراه همسرش سورن و دخترشان گایاه پس از ناکامی در یافتن سکونتگاه جدید به زمین بازگشتند. تالوس با آوردن تعداد زیادی اسکرول با خود، برای دهه‌ها آن‌ها را هدایت کرد و اسکرول‌ها نیز با مبدل شدن به انسان‌ها در خدمت کارهای جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات فیوری بودند. فیوری در ازای این خدمات به آن‌ها وعده داده بود تا سیاره جدیدی برایشان پیدا کند.

در سال ۲۰۲۴، فیوری از تالوس و سورن خواست تا به زمین بازگردند و به ترتیب خودشان را مبدل به فیوری و ماریا هیل کنند و وظیفه‌ی تحویل عینک متعلق به تونی استارک را بر عهده بگیرند. این عینک به پیتر پارکر تحویل داده شد، در حالی که فیوری خودش در تعطیلات بود. در این مدت تالوس فرماندهی تیم تاکتیکی فیوری را بر عهده گرفت و با یک تهدید جهانی المنتال‌ها که در حال افزایش بود درگیر شد. او با پارکر و کوئنتین بک متحد شد اما بعدا به تقلب بک پی برد.

تالوس به دنبال یافتن راه حلی بود تا انسان‌ها و اسکرول‌ها بتوانند در صلح با هم زندگی کنند اما او از شورای اسکرول تبعید شد و گراویک که فردی رادیکال بود جایگزین او شد. گراویک سورن را کشت و دختر تالوس یعنی گایاه را به خدمت گرفت تا یک تهاجم مخفیانه به زمین را آغاز کند. تالوس با فراخواندن فیوری برای بازگشت از S.A.B.E.R، به نیروهای او پیوست تا با گراویک و گروه مقاومت اسکرول مقابله کند. با این حال در مقطعی تالوس در حالی که از رئیس جمهور ریتسون در برابر یک حمله محافظت می‌کرد، توسط گراویک به قتل رسید.

صفحات دیگر