ویکی دنیای سینمایی مارول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ایگو (Ego)

اشتراک‌گذاری

ایگو

Ego

ایگو (Ego) - دنیای سینمایی مارول

نژاد

سلستیال

جنسیت

مذکر

تاریخ مرگ

اکتبر ۲۰۱۴

نمایش‌ها

Guardians of the Galaxy Vol. 2

ایگو (Ego) یک سلستیال، موجودی قدرتمند و کهن، و پدر پیتر کوییل بود. ایگو یک سیاره زنده با یک افزونه انسانی از خودش بود که قصد داشت کل کیهان را از طریق یک رویداد انقراضی دگرگون کند. او می‌خواست با کمک ناخواسته‌ی کوییل تمام نهال‌های ایگو را احضار کند و تمام سیاره‌ها به همراه تمام حیات‌های درون آن را به افزونه‌های جدید خود تبدیل کند که این موضوع باعث می‌شد تنها او و کوییل زنده بمانند.

ایگو برای انجام طرح دگرگونی خود به قدرت دو سلستیال نیاز داشت و به تنهایی قدرت لازم برای اجرای آن را نداشت. بنابراین او به سراسر کیهان سفر کرد تا با ارتباط با دیگر انسان‌نماهای مونث یک فرزند سلستیال جدید را به وجود آورد. ایگو برای ربودن و انتقال این بچه‌ها اقدام به استخدام قبیله یغماگر یوندو کرد. او بچه‌هایی که DNA سلستیال را به ارث نمی‌بردند را بدون درد می‌کشت.

وقتی ایگو در مورد مردی جاودانه از زمین شنید که حامل یک سنگ ابدیت بود، پی برد که این مرد باید یکی از فرزندان او باشد، کسی که اودونتا در تحویل آن ناموفق بود. ایگو و کوییل برای اولین بار در سیاره برهرت و بعد از نجات یافتن نگهبانان کهکشان از ناوگان ساورین با هم ملاقات کردند. ایگو به همراه کوییل و نیمی از نگهبانان به سیاره‌ی او رفتند تا میراث کوییل آشکار شود. زمانی که کوییل با موفقیت ژن سلستیال را به ارث برد، ایگو سرانجام اهداف واقعی خود را نمایان کرد و توضیح داد با هیپنوتیزم کردن کوییل قصد داشته تا موافقت او برای بازسازی جهان را به دست آورد. با این حال وقتی ایگو مسئولیت مرگ مادر کوییل را بر عهده گرفت، کوییل از هیپنوتیزم خارج شد و با اتحاد با نگهابانان کهکشان از جمله مانتیس اقدام به کشتن ایگو کرد و به این ترتیب برنامه‌ی تهدیدآمیز ایگو برای جهان خنثی شد.

صفحات دیگر