ویکی Marvel's Spider Man

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کلتوس کسادی

اشتراک‌گذاری

کلتوس کسادی

Cletus Kasady

کلتوس کسادی - Marvel's Spider Man

نام مستعار

آرچی آبل
والتر واتمن

کشور

ایالات متحده

موقعیت

پیشه

رهبر پیروان شعله

جنسیت

مذکر

بازیگر

چاد دورک

کلتوس کسادی (Cletus Kasady) که همچنین به لقب شعله/فلِیم (The Flame) شناخته می‌شود، یک آنتاگونیست در Marvel's Spider-Man 2 است. او با مرد عنکبوتی پیتر پارکر و ریث برای مدتی درگیری داشت و آن‌ها در تلاش بودند تا کسادی را به دست عدالت بسپارند.

تاریخچه

به گفته یوری، زمانی که او یک پلیس بود، با فلیم تحت نام‌های مستعار متعددی روبرو شده است و او گروه کوچک‌تری از مجرمان را اداره می‌کرده است. فلیم آن‌ها را کشت تا از گزارش اقدامات خود به پلیس جلوگیری شود. یوری ماه‌ها تلاش کرد تا او را ردیابی کند، اما به دلیل وجود پرونده‌های بیشتر، نتوانست او را پیدا کند.

مدتی بعد، فلیم یک فرقه را تشکیل داد که رهبری آن را بر عهده گرفت. او اعضای این فرقه را «پیروان شعله» و به طور غیر رسمی «امبرز» (embers) می‌نامید.

Marvel's Spider-Man 2

در هرج و مرج به جا مانده از اقدام سندمن، اعضای فرقه شعله در یک مرکز مراقبت فوری در همان نزدیکی بودند، جایی که در حال سرقت لوازم بودند. مرد عنکبوتی آن‌ها را با ربات عنکبوتی خود کشف کرد و از آن برای کمک به کارکنانی که در داخل ساختمان گیر افتاده بودند استفاده کرد.

این ربات با گروهی از فرقه‌گرایان مواجه شد که در حال آماده شدن برای علامت‌گذاری یک فراری بودند. مرد عنکبوتی از بات-عنکبوتی استفاده کرد تا حواس اعضای فرقه را پرت کند، و در عین حال خودش وارد شد. در آنجا یوری نیز در پوشش ریث برای کمک‌رسانی آمد.

فلیم خود را از طریق یک پروژکتور نشان داد. او تلاش‌های ریث برای یافتن او را به تمسخر گرفت و مرد عنکبوتی را تحقیر کرد و او را یک «برج دیدبانی احمق» نامید. او سپس ادعا کرد که یک رویداد فاجعه‌بار تحت نام «ساعت زرشکی» در حال وقوع است. فلیم همچنین فاش کرد که در بیمارستان قدیمی شمال آستوریا فعال است. ریث برای رفتن عجله داشت اما مرد عنکبوتی به یک تله آشکار اشاره کرد. مرد عنکبوتی ظاهرا او را متقاعد کرد که منتظر او بماند تا آن‌ها بتوانند بیمارستان را بررسی کنند.

فلیم از بیمارستان محافظت می‌کرد و ریث قبل از مرد عنکبوتی به آنجا رسید. او که بی‌حوصله از اوضاع شده بود، به تنهایی وارد شد و چندین نگهبان را بیهوش کرد و مشتاق کشتن فلیم بود. مرد عنکبوتی متوجه شد که طرح برنامه‌ریزی شده چیزی در بروکلین است که به نوعی با اسکورت مرتبط است. ریث به زودی فلیم را یافت و او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داد و نزدیک بود او را بکشد، تا اینکه مرد عنکبوتی مداخله کرد. یک درگیری میان ریث و مرد عنکبوتی ایجاد شد که با پیروزی پیتر همراه شد. او تلاش کرد که فلیم را به پلیس تحویل دهد، تا اینکه ریث او را متوقف کرد. مرد عنکبوتی فلیم را از بیمارستان به بیرون پرتاب کرد و او را روی زمین بست و دوباره مشغول مبارزه با ریث شد. فلیم با استفاده از این فرصت خود را آزاد کرد و گریخت.

پس از آن پیروان شعله پایگاهی را در پشت بام بروکلین ایجاد کردند، جایی که آن‌ها در نزدیکی محوطه‌ای که در امتداد یک مسیر قطار بودند. او دستور می دهد چندین بمب کار گذاشته شد و نگهبانان به گشت‌زنی پرداختند. هر دوی مرد عنکبوتی و ریث به آنجا اعزام شدند. تهدیدی وجود داشت که قطار به چندین تانکر و بشکه پر از مایعات قابل احتراق برخورد کند. از این رو آن‌ها قطار را با خارج کردن از ریل متوقف کردند که در نتیجه‌ی آن مرد عنکبوتی به دام افتاد.

فلیم یک بار دیگر ظاهر شد. او برای مرد عنکبوتی فاش کرد که هدف واقعی او به دست آوردن محموله قطار بوده است که شامل یک سیمبیوت همانند سیمبیوت ونوم است. فلیم قبل از بردن محموله سیمبیوت، روی مرد عنکبوتی بنزین ریخت.

با این حال، ریث تصمیم گرفت شریک سابق خود را قبل از شعله‌ور شدن نجات دهد. ریث موافقت کرد که فلیم را زیر نظر بگیرد تا وقتی دوباره مکان او شناسایی شد، به همراه مرد عنکبوتی برای آخرین بار او را متوقف کند.

صفحات دیگر