بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آکازا

اشتراک‌گذاری

آکازا

Akaza

آکازا - شیطان کش

کانجی

猗窩座

نام مستعار

هاکوجی (انسان)
هاکوجی سویاما (آکادمی کیمتسو)

نژاد

انسان (قبلا)

جنسیت

مذکر

سن

۱۸ (فیزیکی)
بیش از ۱۳۳ (زمانی)

وابسته به

بستگان

پدری بی‌نام
کیوکی (نامزد)

اولین نمایش

فصل ۶۳ (مانگا)
قسمت ۳۲ (انیمه)

صداپیشه

آکیرا ایشیدا

آکازا (Akaza) یک شیطان و عضوی از دوازده کیزوکی است که جایگاه رتبه بالایی سوم را به خود اختصاص داده است. او یک آنتاگونیست محوری در مجموعه شیطان‌کش: کیمتسو نو یایبا است.

پیش از یک قرن پیش، قبل از این که او توسط موزان کیبوتسوجی تبدیل به یک شیطان شود، او انسانی به نام هاکوجی بود که رزمی‌کار شگفت‌انگیز تحت تعلیم کیزو بود.

تاریخچه

زندگی انسانی

هاکوجی در محله‌ای فقیر به دنیا آمد و بزرگ شد، و پدری مریض داشت که عمیقا او را دوست داشت. هاکوجی برای خرید دارو از مردم شهر جیب‌بری می‌کرد و سه بار برای این کار گرفتار شد. دادرس برای این کار او را مورد ضرب و شتم قرار داد و بدن او را با تتوهایی نشانه‌گذاری کرد، و همچنین هاکوجی را تهدید کرد که دفعه‌ی بعد دست او را خواهد برید و او را «بچه‌ی شیطان» خطاب کرد. وقتی هاکوجی بعد از سه بار کتک خوردن به خانه بازگشت، یک روستایی به او گفت که پدرش از دستگیر شدن او مطلع شده و خودش را دار زده است. در نامه‌ای که از پدرش به جا مانده بود، او می‌خواست که هاکوجی یک زندگی کامل داشته باشد و نمی‌خواست از راه‌های نادرست دارو به دست آورد.

هاکوجی که با وجود تتوهای مجرمانه‌اش جایی برای ماندن نداشت از شهر خارج شد. او با اندوه از دست دادن پدرش و خشم از جامعه‌ای که نمی‌شد در آن داروهای پدرش را به دست آورد، شروع به درگیر شدن با مردم و کتک زدن آن‌ها کرد. یک روز که او هفت مرد بالغ را در روستایی تا حد مرگ زده بود، فردی به نام کیزو که مالک یک دوجو در آن روستا بود به او نزدیک شد. هاکوجی که از رفتار این مرد بشاش اذیت می‌شد با او به مبارزه پرداخت اما به راحتی شکست خورد.

کیزو او را به خانه‌اش برد و هاکوجی برای مدتی در آنجا مشغول نگهداری از دختر مریض کیزو شد. سه سال بعد سلامتی این دختر بهبود پیدا کرد و او قادر شد کارهای عادی خود را انجام دهد. هاکوجی به عنوان شاگرد کیزو سبک سوریو را یاد گرفت. روزی کیزو به او پیشنهاد در اختیار گرفتن دوجو و همچنین عروسی با کیوکی را داد که این موضوع باعث تعجب و خجالت هاکوجی شد. او این پیشنهاد را پذیرفت و به خودش قول داد که حتی به بهای جانش هم شده از آن‌ها محافظت کند.

اما به طور غم‌انگیزی این وعده‌ی هاکوجی زیاد طول نکشید. او طی سفری به بازدید قبر پدرش رفت تا کمی در مورد شرایط زندگی‌اش با او درد و دل کند اما در مسیر بازگشت متوجه خبر بدی شد. یکی از شاگردان دوجو به او خبر داد که دوجوی رقیب آن‌ها اقدام به مسموم کردن کیوکی و کیزو کرده است و آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

هاکوجی در خشم این اتفاق با دست خالی اقدام به کشتن تمام شصت و هفت نفر از اعضای دوجوی رقیب کرد. این اتفاق توجه موزان کیبوتسوجی را به خود جلب کرد و این شیطان پیشگام تصمیم گرفت تا هاکوجی را به یکی از دوازده کیزوکی اختصاص دهد. هاکوجی که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت و اراده‌اش برای زندگی کردن را از دست داده بود، قبول کرد تا تبدیل به آکازای شیطان شود.

زندگی شیطانی

او بعد از شیطان شدن خاطرات انسانی خود را فراموش کرد و فقط تمایل داشت قوی‌تر شود با وجود این که خودش دلیل این تمایل را نمی‌دانست. با این حال همان طور که دوما اشاره کرده است، آکازا هیچ وقت اقدام به خوردن یا آسیب زدن به هیچ زنی نکرد. موزان به خاطر قدرت فوق‌العاده‌ی آکازا تنها او را به ماموریت‌های ویژه مثل یافتن سوسن عنکبوت آبی می‌فرستاد.

آکازا اشاره کرده است که او در طول صدها سال زندگی خود به عنوان یک شیطان با چندین هاشیرا از لشکر شیطان‌کش‌ها دیدار کرده و با آن‌ها مبارزه کرده است. در طی این دیدارها، آكازا به خاطر علاقه‌ای که به قدرت، نبوغ و مهارت هاشیراها داشت از هر یک از آن‌ها دعوت می‌کرد تا تبدیل به یک شیطان شوند و آرزو داشت كه برای همیشه بتواند به مبارزه با آن‌ها ادامه دهد. با این حال درخواست آکازا توسط تمام آن‌ها رد می‌شد که این موضوع باعث سردرگمی او بود، چرا که نمی‌توانست میل آن‌ها برای انسان ماندن را درک کند.

او اشاره کرده است که هیچ یک از هاشیراهایی که با آن‌ها مبارزه کرده از سبک تنفس شعله استفاده نکرده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد اولین تقابل او با یک هاشیرای شعله مربوط به کیوجورو رنگوکو بوده است.

پنجاه سال قبل از نبرد و مرگ او در برابر تانجیرو و گیو در قلعه بی‌نهایت، آکازا با یک هاشیرای آب قدرتمند و ماهر روبرو شد و با موفقیت او را کشت. پس از آن او برای نیم‌قرن با هیچ فردی با مهارت او روبرو نشد تا این که با گیو دوئل کرد.

توانایی‌ها

توانایی‌های کلی: آکازا به عنوان شیطان رتبه بالایی سوم از قدرت فوق العاده‌ای برخوردار است و بنا بر گفته خودش قادر شده است تا هاشیرای شعله یعنی کیوجورو رنگوکو و همچنین چندین هاشیرای دیگر در گذشته را شکست دهد. او قادر به جنگیدن و غلبه کردن بر هر دوی تانجیرو و گیو شده است، در حالی که هر دوی آن‌ها در سطح شمشیرزن هاشیرا بودند و از نشان‌های شیطان کش خود استفاده می‌کردند و تانجیرو نیز به دنیای شفاف دسترسی داشت. اگر آكازا اراده‌ی خود برای ادامه جنگ را از دست نمی‌داد، قطعا او قادر به کشتن هر دوی آن‌ها بود. بنا بر گفته دوما او بدون کشتن یا خوردن هیچ زنی قادر به دستیابی به این درجه شده است.

 • ادراک فراحسی:  این توانایی به آکازا اجازه می‌دهد تا اطلاعاتی از پیرامون خود و حریفانش حتی از فاصله دور به دست آورد و مقیاس دقیقی از ضعف‌های فیزیکی آن‌ها را به دست آورد.
 • پایداری بالا
 • بازسازی پیشرفته: آکازا دارای یکی از باورنکردنی‌ترین توانایی‌های بازسازی در کل مجموعه است که ناشی از جذب مقدار زیادی خون موزان است. او قادر است فورا جراحات ناشی از بریده شده، چه جزئی و چه شدید را بهبود دهد. در طول نبرد با گییو و تانجیرو، توانایی بازسازی او حتی تکامل بیشتری پیدا کرد و او حتی قادر شد پس از بریدن سرش با شمشیر نیچیرین ادامه دهد و به طور کامل یک سر جدید را رشد دهد، امری که برای تمام شیاطین به جز موزان غیرممکن تلقی می‌شد.
 • واکنش و سرعت بی‌نظیر
 • اراده تسخیرناپذیر: آکازا دارای اراده‌ای بی حد و حصر و روحیه‌ای نترس است. با وجود بریده شدن سرش توسط شمشیر نیچیرین تانجیرو، او حاضر نشد که متلاشی شود و بمیرد، و در عوض با بدن بی‌سر خود به مبارزه ادامه داد. او توانایی بازسازی خود را به حدی پیشرفت  داده بود تا جایی که بتواند سر خود را دوباره رشد دهد، و همه این‌ها از اراده‌ی او برای نباختن نشات می‌گیرد.
 • هوش تاکتیکی
 • تحمل و استقامت بی‌نهایت

سبک مبارزه

مبارز ماهر تن به تن: برجسته‌ترین توانایی آکازا به عنوان یک انسان و یک شیطان مهارت خارق‌العاده او در نبردهای غیر مسلح است. او حتی قبل از تبدیل شدن به یک شیطان توانایی‌های عجیبی را از خود در این نبردها نشان داده بود. هنگامی که او ۱۸ ساله داشت قادر به نابود کردن ۶۷ استاد بزرگسال کندو با مشتان خود بود. این مهارت پس از تبدیل شدن او به یک شیطان تا حدی افزایش یافت که او می‌توانست با سرعت مافوق صوت به طور موثر مبارزه کند. علاوه بر این، زمانی که ضربات او با هنر خون شیطان ترکیب شود، هر یک از این ضربه‌ها به طرز باورنکردنی کشنده می‌شوند، و این موضوع او را به یک مبارز تن به تن بی‌نظیر تبدیل کرده است.

آکازا
مهارت رزمی خارق‌العاده و بدون سلاح آکازا 
 • سبک سوریو: یک سبک رزمی که او زمانی که با کیزو زندگی می‌کرد آن را فرا گرفت. این سبک شامل بهره گرفتن از دستان و پاهای کاربر برای وارد کردن ضربات قدرتمند به گردن و سلاح حریف می‌شود. او با استفاده از این سبک ۶۷ استاد کندو را به راحتی کشت و همین سبک به اصلی‌ترین الهام برای سبک مرگ ویرانگر او تبدیل شد، سبکی که پس از تبدیل شدن به شیطان از او بهره گرفت.
  • زنگ‌شکن: تکنیکی که از سبک سوریو ایجاد شده است و آکازا با کمک آن می‌تواند ضربه‌ای را به کناره شمشیر وارد کند تا آن را با تلاش کمتری بشکند.

هنر خون شیطان

 • مرگ ویرانگر: هنر خون شیطان آکازا حول هنرهای رزمی متمرکز است که ترکیبی از دستکاری امواج مخرب و هنرهای رزمی سبک سوریو است. امواجی که آکازا کنترل می‌کند به رنگ آبی هستند و می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند، مانند فشار هوا که تقریبا نامرئی است، یا امواج ضربه‌ای دایره‌ای به شکل انرژی، یا میخ‌های توپی شکل. او قادر است آن‌ها را به میل خود، از هر فاصله و ظاهرا از هر بخش از بدن خود تولید کند. آکازا در نبرد، امواج خود را با مشت‌ها و لگدهایش همراه می‌کند تا قابلیت‌های مخرب خود را تقویت کند.
آکازا
تولید امواج شوک توسط آکازا برای حمله به کیوجورو
صفحات دیگر