ویکی شیطان کش

آکازا

اشتراک‌گذاری

آکازا

Akaza

آکازا - شیطان کش

کانجی

猗窩座

نام مستعار

هاکوجی (انسان)
هاکوجی سویاما (آکادمی کیمتسو)

نژاد

جنسیت

مذکر

سن

۱۸ (فیزیکی)
بیش از ۲۰۰ (زمانی)

وابسته به

بستگان

 • پدری بی‌نام
 • کیوکی (نامزد)

اولین نمایش

 • فصل ۶۳ (مانگا)

آکازا (Akaza) یک شیطان و عضوی از دوازده کیزوکی است که جایگاه ماه بالا-رده سه را به خود اختصاص داده است. او یک آنتاگونیست محوری در مجموعه شیطان‌کش: کیمتسو نو یایبا است.

پیش از این که او توسط موزان کیبوتسوجی تبدیل به یک شیطان شود، او انسانی به نام هاکوجی بود.

تاریخچه

زندگی انسانی به عنوان «هاکوجی»

هاکوجی در محله‌ای فقیر به دنیا آمد و بزرگ شد، و پدری مریض داشت که عمیقا او را دوست داشت. هاکوجی برای خرید دارو از مردم شهر جیب‌بری می‌کرد و سه بار برای این کار گرفتار شد. دادرس برای این کار او را مورد ضرب و شتم قرار داد و بدن او را با تتوهایی نشانه‌گذاری کرد، و همچنین هاکوجی را تهدید کرد که دفعه‌ی بعد دست او را خواهد برید و او را «بچه‌ی شیطان» خطاب کرد. وقتی هاکوجی بعد از سه بار کتک خوردن به خانه بازگشت، یک روستایی به او گفت که پدرش از دستگیر شدن او مطلع شده و خودش را دار زده است. در نامه‌ای که از پدرش به جا مانده بود، او می‌خواست که هاکوجی یک زندگی کامل داشته باشد و نمی‌خواست از راه‌های نادرست دارو به دست آورد.

هاکوجی که با وجود تتوهای مجرمانه‌اش جایی برای ماندن نداشت از شهر خارج شد. او با اندوه از دست دادن پدرش و خشم از جامعه‌ای که نمی‌شد در آن داروهای پدرش را به دست آورد، شروع به درگیر شدن با مردم و کتک زدن آن‌ها کرد. یک روز که او هفت مرد بالغ را در روستایی تا حد مرگ زده بود، فردی به نام کیزو که مالک یک دوجو در آن روستا بود به او نزدیک شد. هاکوجی که از رفتار این مرد بشاش اذیت می‌شد با او به مبارزه پرداخت اما به راحتی شکست خورد.

کیزو او را به خانه‌اش برد و هاکوجی برای مدتی در آنجا مشغول نگهداری از دختر مریض کیزو شد. سه سال بعد سلامتی این دختر بهبود پیدا کرد و او قادر شد کارهای عادی خود را انجام دهد. هاکوجی به عنوان شاگرد کیزو سبک سوریو را یاد گرفت. روزی کیزو به او پیشنهاد در اختیار گرفتن دوجو و همچنین عروسی با کیوکی را داد که این موضوع باعث تعجب و خجالت هاکوجی شد. او این پیشنهاد را پذیرفت و به خودش قول داد که حتی به بهای جانش هم شده از آن‌ها محافظت کند.

اما به طور غم‌انگیزی این وعده‌ی هاکوجی زیاد طول نکشید. او طی سفری به بازدید قبر پدرش رفت تا کمی در مورد شرایط زندگی‌اش با او درد و دل کند اما در مسیر بازگشت متوجه خبر بدی شد. یکی از شاگردان دوجو به او خبر داد که دوجوی رقیب آن‌ها اقدام به مسموم کردن کیوکی و کیزو کرده است و آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

هاکوجی در خشم این اتفاق با دست خالی اقدام به کشتن تمام شصت و هفت نفر از اعضای دوجوی رقیب کرد. این اتفاق توجه موزان کیبوتسوجی را به خود جلب کرد و این شیطان پیشگام تصمیم گرفت تا هاکوجی را به یکی از دوازده کیزوکی اختصاص دهد. هاکوجی که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت و اراده‌اش برای زندگی کردن را از دست داده بود، قبول کرد تا تبدیل به آکازای شیطان شود.

زندگی شیطانی به عنوان «آکازا»

او بعد از شیطان شدن خاطرات انسانی خود را فراموش کرد و فقط تمایل داشت قوی‌تر شود با وجود این که خودش دلیل این تمایل را نمی‌دانست. با این حال همان طور که دوما اشاره کرده است، آکازا هیچ وقت اقدام به خوردن یا آسیب زدن به هیچ زنی نکرد. موزان به خاطر قدرت فوق‌العاده‌ی آکازا تنها او را به ماموریت‌های ویژه مثل یافتن سوسن عنکبوت آبی می‌فرستاد.

آکازا اشاره کرده است که او در طول صدها سال زندگی خود به عنوان یک شیطان با چندین هاشیرا از لشکر شیطان‌کش‌ها دیدار کرده و با آن‌ها مبارزه کرده است. در طی این دیدارها، آكازا به خاطر علاقه‌ای که به قدرت، نبوغ و مهارت هاشیراها داشت از هر یک از آن‌ها دعوت می‌کرد تا تبدیل به یک شیطان شوند و آرزو داشت كه برای همیشه بتواند به مبارزه با آن‌ها ادامه دهد. با این حال درخواست آکازا توسط تمام آن‌ها رد می‌شد که این موضوع باعث سردرگمی او بود، چرا که نمی‌توانست میل آن‌ها برای انسان ماندن را درک کند.

او اشاره کرده است که هیچ یک از هاشیراهایی که با آن‌ها مبارزه کرده از سبک تنفس شعله استفاده نکرده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد اولین تقابل او با یک هاشیرای شعله مربوط به کیوجورو رنگوکو بوده است.

پنجاه سال قبل از نبرد و مرگ او در برابر تانجیرو و گیو در قلعه بی‌نهایت، آکازا با یک هاشیرای آب قدرتمند و ماهر روبرو شد و با موفقیت او را کشت. پس از آن او برای نیم‌قرن با هیچ فردی با مهارت او روبرو نشد تا این که با گیو دوئل کرد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

توانایی‌های کلی: آکازا به عنوان شیطان بالا-رده درجه ۳ از قدرت فوق العاده‌ای برخوردار است و بنا بر گفته خودش قادر شده است تا هاشیرای شعله یعنی کیوجورو رنگوکو و همچنین چندین هاشیرای گذشته را شکست دهد. او قادر به جنگیدن و غلبه کردن بر هر دوی تانجیرو و گیو شده است، در حالی که هر دوی آن‌ها در سطح شمشیرزن هاشیرا بودند از نشان‌های شیطان کش خود استفاده می‌کردند و تانجیرو نیز به «جهان شفاف» دسترسی پیدا کرده بود. اگر آكازا اراده‌ی خود برای ادامه جنگ را از دست نمی‌داد، قطعا او هر دوی آن‌ها را می‌کشت. او بدون کشتن یا خوردن هیچ زنی قادر به دستیابی به این درجه شده است.

توانایی‌های فیزیکی

 • قدرت بیکران
 • سرعت و واکنش‌های عالی
 • تحمل و استقامت نامحدود
 • پایداری عظیم

توانایی‌های ذهنی

 • هوش تاکتیکی

توانایی‌های فرا طبیعی

 • بازسازی عالی جراحات
 • حس‌های تقویت‌یافته
 • – ادراک فرا حسی: این توانایی به آکازا اجازه می‌دهد تا اطلاعاتی از پیرامون خود و حریفانش حتی از فاصله دور به دست آورد و مقیاس دقیقی از ضعف‌های فیزیکی آن‌ها را به دست آورد.
 • تولید امواج شوک

توانایی‌های متفرقه

 • اراده تسخیر ناپذیر

سبک مبارزه

مبارز ماهر تن به تن: برجسته‌ترین توانایی آکازا به عنوان یک انسان و یک شیطان مهارت خارق‌العاده او در نبردهای غیر مسلح است. او حتی قبل از تبدیل شدن به یک شیطان توانایی‌های عجیبی را از خود در این نبردها نشان داده بود. هنگامی که او ۱۸ ساله داشت قادر به نابود کردن ۶۷ استاد بزرگسال کندو با مشتان خود بود. این مهارت پس از تبدیل شدن او به یک شیطان تا حدی افزایش یافت که او می‌توانست با سرعت مافوق صوت به طور موثر مبارزه کند. علاوه بر این، زمانی که ضربات او با هنر خون شیطان ترکیب شود، هر یک از این ضربه‌ها به طرز باورنکردنی کشنده می‌شوند، و این موضوع او را به یک مبارز تن به تن بی‌نظیر تبدیل کرده است.

 • سبک سوریو: یک سبک رزمی که زمانی که با کیزو زندگی می‌کرد از او یاد گرفت. او با استفاده از این سبک ۶۷ استاد کندو را به راحتی کشت و همین سبک به اصلی‌ترین الهام برای سبک مرگ ویرانگر او تبدیل شد که پس از تبدیل شدنش به آکازا از آن استفاده کرد.
 • زنگ‌شکن: تکنیکی که از سبک سوریو یا با الهام از آن ساخته شده است.