بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آرک‌های داستان

اشتراک‌گذاری

شیطان کش

Demon Slayer

آرک‌های داستان - شیطان کش

نام به ژاپنی

鬼滅の刃

خالق مانگا

کویوهارو گوتوگه

تعداد آرک‌ها

۱۱

تعداد فصل‌های مانگا

۲۰۵

تعداد قسمت‌های انیمه

۲۶ (فصل اول)

داستان مانگا و انیمه شیطان کش: کیمتسو نو یایبا شامل ۱۱ آرک است. در این صفحه می‌توانید فهرست این آرک‌ها و خلاصه‌ای از داستان هر کدام را مشاهده کنید. طولانی‌ترین آرک مربوط به آرک «نبرد نهایی» است که در مانگا شامل ۶۹ فصل است.

گزینش نهایی (Final Selection Arc)

 • قسمت‌های انیمه: ۵ (۱ -۵)
 • فصل‌های مانگا: ۹ (۱ - ۹)

در دوره‌ی تایشوی ژاپن، پسر خوش قلبی به نام تانجیرو کامادو وجود داشت که با فروش زغال زندگی خود و خانواده‌اش را می‌گرداند. اما آرامش زندگی او با حمله‌ی یک شیطان و کشتار خانواده‌اش مختل شد. خواهر کوچک او یعنی نزوکو تنها فرد بازمانده از اتفاق بود اما او تبدیل به یک شیطان شد. تانجیرو پس از پی بردن به این اتفاق سفری خطرناک را آغاز کرد تا راهی برای بازیابی خواهرش پیدا کند و همچنین آن شیطانی که خانواده‌اش را ویران کرده را نابود کند.

او توسط استادی به نام ساکونجی اوروکوداکی تحت تعلیم قرار گرفت و با شرکت در گزینش نهایی، به مدت هفت شب را با شیطان‌ها مقابله کرد. او همچنین با سابیتو و ماکومو آشنا کرد و این دو در تمرینات به او کمک کردند. تانجیرو در این مقطع با یک شیطان بد ریخت مبارزه کرد و از فنونی که استادش به او آموخته بود استفاده کرد.

باتلاق آدم‌ربا (Kidnapper's Bog Arc)

 • قسمت‌های انیمه: ۲ (۶ - ۷)
 • فصل‌های مانگا: ۴  (۱۰ - ۱۳)

تانجیرو پس از راه یافتن به دسته شیطان کش‌ها اولین ماموریت خود را برای بررسی ناپدید شدن دختران جوان در یکی از شهرک‌های اطراف دریافت کرد. او در این ماموریت با شیطان باتلاق روبرو شد و برای اولین بار با هنر خون شیطان آشنا شد.

آساکوسا (Asakusa Arc)

آرک‌های داستان
 • قسمت‌های انیمه: ۳ (۸ - ۱۰)
 • فصل‌های مانگا: ۶ (۱۴ - ۱۹)

تانجیرو در ادامه‌ی جستجوهای به شهر آساکوسا رسید و در آنجا موفق شد برای اولین بار با آنتاگویست اصلی داستان یعنی موزان کیبوتسوجی رو در رو شود، با این حال موزان خیلی زود خود را از او دوری کرد. پس از آن تانجیرو با دو شیطان به نام تامایو و یوشیرو آشنا شد که مانند شیطان‌های دیگر متخاصم نبودند. آن‌ها به طوری ناگهانی توسط دو شیطان دیگر به نام سامارو و یاهابا مورد حمله قرار گرفتند و تانجیرو با کمک دوستان جدیدش با آن‌ها مقابله کردند.

عمارت تسوزومی (Tsuzumi Mansion Arc)

 • قسمت‌های انیمه: ۴ (۱۱ - ۱۴)
 • فصل‌های مانگا: ۸ (۲۰ - ۲۷)

تانجیرو به همراه یک شیطان کش دیگر به نام زنیتسو با دو بچه وحشت‌زده روبرو شدند که برادرشان توسط یک شیطان ربوده شده بود. آن‌ها برای یافتن این فرد وارد خانه‌ی مرموز شدند که اتاق‌های آن با هر ضربه‌ی درام دگرگون می‌شد. تانجیرو در این خانه با شیطانی به نام کیوگای مبارزه کرد. او همچنین در آنجا با یک شیطان کش دیگر به نام اینوسوکه آشنا شد.

کوه ناتاگومو (Natagumo Mountain Arc)

آرک‌های داستان
 • قسمت‌های انیمه: ۷ (۱۵ - ۲۱)
 • فصل‌های مانگا: ۱۷ (۲۸ - ۳۷)

در ادامه داستان انیمه شیطان کش، تانجیرو به همراه زنیتسو و اینوسوکه ماموریت گرفتند تا به کوه ناتاگومو بروند. آن‌ها در آنجا با اعضای خانواده عنکبوت روبرو شدند، خانواده‌ای جعلی که هیچ ارتباط خونی با هم نداشتند و توسط یک شیطان بچه به نام رویی تشکیل شده بود. این سه شیطان کش هر یک با اعضای مختلف این خانواده مبارزه کردند.

آموزش توانبخشی (Rehabilitation Training Arc)

 • قسمت‌های انیمه: ۵ (۲۲ - ۲۶)
 • فصل‌های مانگا: ۹ (۴۵ - ۵۳)

تانجیرو به خاطر حافظت از خواهرش که یک شیطان بود توسط دسته شیطان کش‌ها دستگیر شد. او برای اولین بار با ستون‌ها و رهبر آن‌ها یعنی کاگایا اوبویاشیکی روبرو شد. تانجیرو و گیو تحت آموزش ستون‌ها قرار گرفتند و نزوکو ثابت کرد که می‌تواند در برابر خوردن انسان‌ها مقاومت کند. تانجیرو، زنیتسو و انوسوکه تنفس‌های تمرکز کامل را فرا گرفتند.

در این مقطع موزان که از عملکرد ماه‌های شیطانی پایینی راضی نبود همه‌ی اعضای آن به جز انمو را کشت و تصمیم گرفت ماه‌های پایینی را منحل کند.

قطار موگن (Mugen Train Arc)

پس از اختصاص یافتن انمو به کشتن تانجیرو کامودو که با هدف تبدیل شدن او به یک شیطان رده بالایی و دریافت خون بیشتر از موزان صورت می‌گرفت، در مقطعی تانجیرو به همراه اینوسوکه و زنیتسو اقدام به خرید بلیط‌های قطار ابدی کردند با این امید که بتوانند کیوجورو رنگوکو، هاشیرای شعله را پیدا کنند و از او اطلاعاتی پیرامون هینوکامی کاگورا به دست آورند.

ناحیه سرگرمی (Entertainment District Arc)

آرک‌های داستان
 • قسمت‌های انیمه: ۱۱ (۳۴ - ۴۴)
 • فصل‌های مانگا: ۲۸ (۷۰ - ۹۷)

تانجیرو، اینوسوکه و زنیتسو طی ماموریتی به هاشیرای صدا یعنی تنگن کمک می‌کنند تا همسران گمشده خود را در منطقه یوشیوارا پیدا کند، منطقه‌ای که در مورد آن شایعاتی از حضور شیطان‌ها وجود داشت.

روستای شیمشیرساز (Swordsmith Village Arc)

تانجیرو به روستای شمشیرساز تا شمشیر خود را عوض کند. او در آنجا به ترتیب با دو هاشیرای عشق یعنی میتسوری کانروجی و هاشیرای مه یعنی مویچیرو توکیتو آشنا می‌شود. او چالش‌هایی را برای دستیابی به یک شمشیر قدیمی طی می‌کند و سپس دو شیطان بالا-رده به نام گیوکو و هانتنگو در روستا آشکار می‌شوند و شروع به نابودی آنجا می‌کنند.

 • قسمت‌های انیمه: ۳ (۴۵ تا ۴۷)
 • فصل‌های مانگا: ۳۰ (۹۸ - ۱۲۷)

آموزش هاشیرا (Hashira Training Arc)

 • قسمت‌های انیمه: نامشخص
 • فصل‌های مانگا: ۹ (۱۲۸ - ۱۳۶)

تانجیرو به دیدن هاشیرای سنگ، هیمجیما می‌رود، کسی که قصد دارد او را برای نبردهای آینده آماده کند. آموزش برای تبدیل شدن به هاشیرا - یکی از اعضای عالی رتبه دسته شیطان کش - شدید و سخت است. کسب تایید هیمجیما غیرممکن به نظر می رسد، اما تانجیرو تسلیم نمی‌شود! در همین حال، موزان ارباب شیطان به جستجوی موقعیت نزوکو و اوبویاشیکی ادامه می‌دهد.

نبرد نهایی (Final Battle Arc)

قلعه بی‌پایان (Infinity Castle Arc)

 • قسمت‌های انیمه: نامشخص
 • فصل‌های مانگا: ۴۷ (۱۳۷ - ۱۸۳)

دسته شیطان کش برای شکست موزان به قلعه ابدی می‌رود. شینوبو درگیر مبارزه‌ی شدیدی با دوما، شیطان رده بالایی دوم می‌شود. سم روی این شیطان کار نمی‌کند، از این رو شینوبو خود را در یک مبارزه چالش‌برانگیز می‌بیند. آیا او می‌تواند شیطانی را که خواهر بزرگترش را کشته است شکست دهد؟! در همین حین شیطان دیگری در مقابل زنیتسو ظاهر می‌شود و راه او را می بندد…

شمارش معکوس طلوع خورشید (Sunrise Countdown Arc)

 • قسمت‌های انیمه: نامشخص
 • فصل‌های مانگا: ۲۲ (۱۸۳ - ۲۰۵)

پس از قرن‌ها آماده‌سازی و آموزش، دسته شیطان کش با دشمن خود یعنی موزان کیبوتسوجی روبرو شده است. این یک نبرد ناامیدانه است و چندین شیطان‌کش تاکنون کشته شده‌اند. تانجیرو موزان را درگیر کرده است و با وجود اینکه هر چه در دست داشته گذاشته است، اما از میدان مبارزه خارج می‌شود! با اینکه او به شدت مجروح شده و نزدیک به مرگ است، اما تصویری از جد خود می‌بیند که ممکن است کلیدی برای نابودی نهایی موزان باشد! آیا تانجیرو می‌تواند توان خود را به اندازه کافی بازیابی کند تا کار موزان را تمام کند؟

منابع