ویکی بهشت جهنم: جیگوکوراکو

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

ریئن

اشتراک‌گذاری

ریئن

Rien

ریئن - بهشت جهنم: جیگوکوراکو

نام مستعار

شانگدی سامانتاب‌هادرا

نژاد

انسان
تنسن (به واسطه عروسک‌ها)

تاریخ تولد

۱۴ آوریل

محل تولد

چین

جنسیت

مونث
مذکر/مونث (به واسطه عروسک‌ها)

سن

+۱۰۰۰ (از لحاظ زمانی)

مشخصه عنصری

سنگ

بستگان

جوفوکو (شوهر)
می (آفریده)
گویی فا (آفریده)
جو فا (آفریده)
مو دان (آفریده)
ران (آفریده)
تائو فا (آفریده)
ژو جین (آفریده)

کلاس

پیشه

حاکم کوتاکو

رتبه

وابسته به

اولین نمایش

چپتر ۵۳ (مانگا)

صداپیشه

یوکو کایدا (فرم یین)
جونیچی سووابه (فرم یانگ)

ریئن (Rien) یک سنین از دسته‌ی تنسن است که به عنوان حاکم واقعی کوتاکو، خالق تنسن‌ها و رهبر لرد تنسن ایفای نقش می‌کند. ریئن در طول زندگی خود، در تلاش برای احیای همسر فقیدش جوفوکو، طرح‌ها و آزمایش‌های زیادی را به روش تائو در پیش گرفت و برای رسیدن به هدفش حاضر به از بین بردن تمام حیات ژاپن بود. او آنتاگونیست اصلی بهشت جهنم: جیگوکوراکو است.

تاریخچه

ریئن
ریئن در سوگ از دست دادن جوفوکو

در قرن سوم پیش از میلاد، ریئن با جوفوکو ازدواج کرد و همراه او به شرق سفر کرد با این هدف یک اکسیر حیات را کشف کند. سفر آن‌ها سرانجام منتهی به جزیره‌ای شد که آن‌ها در آن تصمیم گرفتند منابع و دانش خود در مورد تائوئیسم و رازهای دستیابی به جاودانگی را دنبال کنند و در نتیجه تعداد زیادی از آفرینش تجربی را ایجاد کردند. ریئن به عنوان بخشی از تحقیقاتش از تائوی خود برای ایجاد یک کلون از خودش استفاده کرد تا بتواند آن را از راه دور کنترل کند. او پس از دریافت یک بدن جدید از تائوی عروسکی خود، برای ساخت یک کلون ساختگی دیگر به نام می اقدام کرد. می به او و جوفوکو کمک کرد تا شش نوزاد دیگر را خلق کنند. سپس می و شش نوزاد خلق شده با نام تنسن شناخته شدند. چند دهه بعد، جوفوکوی سالخورده به گیاه‌زدگی مبتلا شد و در نهایت به دلیل این بیماری درگذشت، موضوعی که ریئن را تنها و دلشکسته کرد.

ریئن با امتناع از پذیرش مرگ شوهرش، متعهد شد تا او را احیا کند و برای حفظ بدن جوکوفو، آن را با طلا پوشاند. ریئن با تنسن‌هایی که ایجاد کرده بود گروهی به نام لرد تنسن را تشکیل داد تا نظم جدیدی را در این جزیره رقم بزند. او شش نوزاد را با روش‌های تائو آموزش داد. سرانجام، ریئن نیز دچار همان بیماری شوهرش شد و مجبور شد تا آخر عمر در بستر بماند. او که شاهد از دست رفتن زمان بود، روش‌های دیگری را در پیش گرفت و با قربانی کردن افراد دیگر تحقیقاتش را ادامه داد. او پس از کشف «مسیر بیرونی تان» که پله‌ای در برنامه‌ی او برای احیای جوفوکو بود، تلاش کرد تا تائوی هوکوها را استخراج تا معجونی جاودانه را از آن ایجاد کند. او به تنسن‌ها نیز اجازه داد تا همین کار را انجام دهند تا تائوی از دست رفته‌ی خود را جبران کنند. می با دیدن روش‌های ریئن سعی کرد تا او را از ادامه دادن مسیرش منصرف کند، اما می به دلیل سرپیچی کردن از دستورات مجازات شد؛ ریئن تخمک گیاهی بدن او را شکست که باعث شد بدن می به یک کودک تبدیل شود. در مقطعی، ریئن متوجه شد که می فرار کرده است، اما نگران موقعیت او نبود.

پس از گذشت چندین قرن، هوکوها به خاطر گیاه‌زدگی به سمت انقراض رفتند و شش تنسن جوان نگران شدند، چرا که دیگر منبع تائو نداشتند و این موضوع آن‌ها را در خطر مرگ قرار می‌داد. تنسن‌ها سپس ایده‌ی استفاده از انسان‌ها را به‌ عنوان جایگزین مطرح کردند. آن‌ها با موفقیت توانستند انسان‌ها را به جزیره بکشانند و در نتیجه استخراج تائوی انسانی که نفیس‌تر از هوکوها بود شروع شد. ریئن موفق شد یک نمونه‌ی اولیه از اکسیر تان را بسازد و با از این رو خواهان آن بود تا انسان‌های بیشتری را به جزیره بکشاند. مدتی بعد ریئن طرحی را برای استخراج تائو از کل جمعیت ژاپن مطرح کرد تا از این طریق بتواند اکسیر کامل تان را تهیه کند و و با آن جوفوکو را احیا کند. او در همین رابطه یک بانکو را در آزمایشگاه خود ساخت، اما تلاش برای زنده نگه داشتن این گل با شکست مواجه شد و او مجبور شد تا قرن‌ها صبر کند تا دوباره چنین گلی شکوفا شود.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

ریئن به عنوان یک تنسن دارای قدرت‌های ماورایی است که بالاتر از سایر سنین‌ها است. قدرت او همچنین از تنسن‌های دیگر بسیار قوی‌تر است و او به عنوان فرمانده‌ی آن‌ها عمل می‌کند. به این ترتیب ریئن را می‌توان بزرگترین تهدید مجموعه جیگوکوراو در نظر گرفت. او با تلاش کمی قادر شد تا آزا چوبی، یک ابرانسان که قدرت تائوی گل را به دست آورده بود را به سمت خود جذب کند و او را در یک آن شکست دهد. او در حالی که قدرتش محدود شده بود توانست در مقابل گروهی از شینوبی‌های ایواگاکوره مقاومت کند. شیجا، یکی شینوبی‌های ایوا که برای تبدیل شدن به قوی‌ترین شینوبی بعدی ایواگاکوره انتخاب شده بود، اعتراف کرده است که آن‌ها شانسی در مبارزه با ریئن نداشتند و مجبور بودند از روش ناپاکی استفاده کنند. ریئن همچنین قادر شد تا یامادا آسائمون شوگن، قوی‌ترین آسائمون در قبیله یامادا را بدون اتلاف وقت شکست دهد و بعدها حتی به راحتی قادر شد تا همزمان با او و گابیمارو، قوی‌ترین شینوبی ایواگاکوره مبارزه کند. جیکا ادعا کرده است که حتی اگر او و ۹ بازمانده‌ی دیگر ۱۰٬۰۰۰ بار هم با رین مبارزه می‌کردند، هیچ روشی برای پیروزی در برابر او وجود نداشت.

تائو

ریئن
ریئن در حال کنترل تائوی شعله‌ها

ریئن دارای عنصر سنگ تائو است که بسیار قدرتمند است و طبق گفته‌ی چوبی بسیار فراتر از تنسن‌های دیگر است. پس از گذراندن ۱۰۰۰ سال آموزش در روش‌های تائو، تائوی ریئن تا جایی پیشرفت کرده است که در نظر دیگران خداگونه است. او به عنوان یک کاربر تائو قادر است حضور، حرکات و نقاط ضعف حریفان خود را حس کند و حملات فیزیکی خود را تقویت کند. ریئن با یک ضربه‌ی تائو قادر شد به راحتی چوبی را شکست دهد. کنترل عالی ریئن بر تائو به او اجازه می‌دهد تا گلوله‌های نامرئی تائو را تنها با تلنگری از انگشتانش شلیک کند که قدرت کافی برای سوراخ کردن بدن دشمنانش دارد. همچنین او می‌تواند تائوی خود را در یک توپ بسیار متمرکز انرژی جمع کند که می‌تواند تخریب عظیمی را رقم بزند.

ریئن همچنین توانایی کنترل تائوی موجودات زنده و غیر زنده را دارد. او در طول مبارزه‌ی خود با شیجا، شعله‌های آتشین را منتشر توسط ای شینوبی را کنترل کرد. او در هنگام کنترل تائوی موجودات زنده، قادر است به سادگی با لمس کردن افراد، باعث له شدن آن‌ها شود یا زخم‌های آن‌ها را التیام بخشد.

ریئن همچنین توانایی ایجاد توهم با استفاده از تائو را نشان داده است. او از این روش علیه انسان‌های بازمانده استفاده کرد تا لحظه‌ای دروغین را برای آن‌ها رقم بزند.

عروسک‌های خیمه شب بازی

ریئن
عروسک‌های خیمه شب بازی ریئن

ریئن توانایی استفاده از تائوی خود برای ایجاد کلون‌های عروسکی مختلف دارد و می‌تواند آن‌ها را از راه دور کنترل کند. او از یک عروسک به عنوان بدن اصلی خود و برای انجام آزمایش‌ها، فرماندهی تنسن‌ها و مبارزه با دشمنان استفاده می‌کند، در حالی که از عروسک‌های دیگری برای مراقبت از او در رختخواب استفاده می‌کند. در صورتی که یکی از عروسک‌های او نابود شود، او قادر است ارتباط خود را به عروسک دیگری منتقل کند. علاوه بر این، ریئن می‌تواند عروسک‌های دیگر با شخصیت، ویژگی‌ها و اراده‌ی خود بسازد که از آن برای خلق تنسن‌ها استفاده کرده است. این نوع توانایی دستکاری تائو منحصر به فرد است زیرا گویی فا اظهار کرده است که حتی تنسن‌ها نیز قادر به انجام چنین کاری نیستند. ریئن برای حفظ ارتباط با عروسک خود مجبور بود تا از ضعیف شدن تائو و کنترل خود جلوگیری کند.

به عنوان یک تنسن، او دارای توانایی‌های احیاکننده‌ی تائوی گل است. نشان داده شده بود که ریئن انگشتان و چشم‌هایش را دوباره رشد داده است و از سوختگی و زخم‌های مرگبار نیز جان سالم به در برده است. بازسازی عروسک‌های او در صورت مواجهه با حریفی که از تائوی چوب بهره می‌برد، تضعیف می‌شود.

ریئن همچنین می‌تواند از عروسک‌هایش بخواهد که بین دو چی یین یا یانگ سوئیچ کنند و از این طریق تائوی خود را تقویت کنند. با این تغییر، جنسیت آن‌ها نیز مطابق با چی تغییر می‌کند. ریئن مشابه با روش مبارزه تائو فا، قادر است روی قسمت‌هایی از بدن عروسک‌هایش یک سوئیچ چی جزئی انجام دهد تا ویژگی فیزیکی خاصی را در نبرد به دست آورد، مثل تقویت شش بازوی کیشیکای خود با تغییر به یانگ.

دگرگونی کیشیکای

ریئن به عنوان یک تنسن می‌تواند عروسک خود را به حالت کیشیکای وارد کند. به محض ورود به این فرم، ریئن شش بازو به دست می‌آورد که باعث افزایش قدرت تهاجمی او می‌شود. توانایی‌های او در تائو نیز تا جایی افزایش پیدا می‌کند که او قادر است با یک موج، کل کشتی‌اش را از بین ببرد. در این فرم درک و واکنش‌های ریئن نیز به‌طور قابل‌توجهی تیزتر می‌شود. وقتی گابیمارو قصد داشت تکنیکی را روی او استفاده کند، قبل از اینکه گابیمارو فرصتی برای اجرای آن پیدا کند، ریئن با تائوی خود او را منفجر کرد. همین طور بدن او در برابر کاربران تائوی چوب نیز مقاوم‌تر می‌شود.

از آنجایی که فرم کیشیکای بیش از حد از تائو استفاده می‌کند، ریئن تنها نیم ساعت می‌تواند این فرم را حفظ کند و پس از آن بدنش تضعیف می‌شود.

سلاح‌ها

ریئن از یک بادبزن پردار استفاده می‌کند که قدرت برش بالایی دارد، به طوری که می‌تواند بازوی راست شوگن را قطع کند.

صفحات دیگر