بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هرماینی گرنجر

اشتراک‌گذاری

هرماینی گرنجر

Hermione Granger

هرماینی گرنجر - هری پاتر

تولد

۱۹ سپتامبر ۱۹۷۹
بریتانیا، انگلستان

وضعیت خونی

ملیت

انگلیسی

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

خانواده

رون ویزلی (همسر)
رز گرنجر-ویزلی (دختر)
هوگو گرنجر-ویزلی (پسر)

رابطه عاشقانه

ویکتور کرام (قبلا)
کرومک مک‌لاگن (قبلا)
رون ویزلی (همسر)

بوگارت

شکست

چوب جادو

واین، ریشه قلب اژدها
گردو، ریشه قلب اژدها (موقتی)

پاترونوس

سمور دریایی

پیشه

کارمند دپارتمان مقررات و کنترل موجودات جادویی (قبلا)
جانشین رئیس دپارتمان مجری قوانین جادویی (قبلا)
وزیر جادو

گروه

گریفیندور

وفاداری

انجمن ترویج رفاه الف‌ها

هرماینی جین گرنجر (Hermione Jean Granger) که گاهی با نام هرمیون نیز شناخته می‌شود، یک جادوگر انگلیسی، متولد ۱۹ سپتامبر ۱۹۷۹ و دختر دو ماگل یعنی آقای و خانم گرنجر بود. او در یازده سالگی از ذات جادویی خود آگاه شد و در مدرسه جادوگری هاگوارتز پذیرفته شد. هرماینی تحصیل در هاگوارتز را از سال ۱۹۹۱ شروع کرد و در دسته گریفیندور قرار گرفت. او از استعداد علمی درخشانی برخوردار بود و ثابت کرد که تقریبا هر موضوعی را که مطالعه کند، در آن دانش‌آموز مستعدی است.

 هرماینی برای اولین بار در هاگوارتز اکسپرس با هری پاتر و رون ویزلی دیدار کرد، کسانی که در نگاه اول او را غیر دوستانه و آزاردهنده پنداشتند. با این حال، پس از آن که پسران در سال ۱۹۹۱ او را از یک ترول در هالووین نجات دادند، دوستی بین آن‌ها شکل گرفت. او بعدها نقشی اساسی در محافظت از سنگ جادو در برابر ولدمورت را ایفا کرد.

هرماینی در سال دوم حضور خود در مدرسه، قبل از این که تالار اسرار باز شود و او قربانی باسیلیسک شود، نقشی اساسی در کشف این تالار داشت. با این حال او تحت مراقبت خانم پومفری و با معجون ترمیم‌دهنده ماندراک پروفسور اسپروت بهبود پیدا کرد. سال بعد، به هرماینی اجازه داده شد تا از چرخشگر زمان (Time Turner) وزارت جادو استفاده کند تا بتواند روی موضوعاتی که نیاز به سفر در زمان دارد مطالعه کند، هرچند او و هری بعدا از این گردنبند جادویی برای نجات سیریوس بلک از بوسه دیمنتور و همین طور جلوگیری از کشته شدن باکبیک استفاده کردند.

هرماینی در سال چهارم تحصیلش به یک مدافع حقوق الف‌ها تبدیل شد و در همین راستا انجمن ترویج رفاه الف‌ها (S.P.E.W) را بنیان کرد. او همچنین در آماده‌سازی هری برای مسابقات ترایویزارد نیز کمک کرد. در پنجمین سال تحصیلش، او به نیروی محرکه‌ای برای ایجاد ارتش دامبلدور تبدیل شد و در کنار اعضای این ارتش در نبرد دپارتمان اسرار مبارزه کرد. هرماینی در ششمین سال خود به عنوان یک پریفکت انتخاب شد و در نبرد برج ستاره‌شناسی جنگید.

او در بسیاری از نبردهای جنگ دوم جادوگران نیز نقش بسزایی داشت. در سال ۱۹۹۷ او در نبرد هفت پاتر در کنار محفل ققنوس مبارزه کرد. او و رون تصمیم گرفتند که برای آخرین سال تحصیل خود به هاگوارتز برنگردند، و در عوض آن‌ها به هری در زمینه یافتن و نابود کردن هورکراکس‌های ولدمورت کمک کردند، اقدامی که در طی آن هرماینی چندین عمل ضروری را انجام داد. او با استفاده از نیش باسیلیسک که در اتاق اسرار یافته شده بود، جام هافلپاف که یکی از هورکراکس‌ها بود را نابود کرد. سپس او در نبرد هاگوارتز جنگید و یکی از پیروان ولدمورت یعنی بلاتریکس لسترنج که او را شکنجه کرده بود را شکست داد.

پس از جنگ جادوگری دوم، هرماینی برای تکمیل تحصیلات خود به هاگوارتز بازگشت. او بعدها در وزارت جادو استخدام شد، و موضوع حمایت از الف‌ها را پیش برد. پس از آن او به بخش اجرای قوانین جادویی ترفیع پیدا کرد و در آنجا خود را وقف ریشه‌کن کردن قوانینی قدیمی کرد که مغرضانه به نفع جادوگران خون-خالص بود. هرماینی سرانجام با رون ویزلی ازدواج کرد و آن‌‌ها صاحب دو فرزند به نام‌های رز و هوگو شدند. او همچنین تبدیل به مادرخوانده پسر بزرگ هری و جینی یعنی جیمز پاتر شد. هرماینی در سال ۲۰۱۹ به مقام وزیر جادو رسید.

شخصیت و خصوصیات

هرماینی فردی بسیار باهوش، کنجکاو و سخت‌کوش بود. او در اکثر کلاس‌های خود در سطح بالایی ظاهر شده و به طور مداوم به هری و رون در ماجراهایشان کمک می‌کرد. او آن قدر اهل مطالعه بود که وزارتخانه به او اجازه داد در سومین سال تحصیل خود از یک دستگاه چرخاننده-زمان (Time-Turner) استفاده کند تا برای دوره‌های آموزشی بیشتر زمان را برگرداند. او فردی پرکار و دل‌رحم بود که در کنار کارهای خود، از بهبودی وضعیت الف‌ها نیز حمایت می‌کرد و در این مسیر سازمانی به نام S.P.E.W را ایجاد کرد. چنین اعمالی نشان دهنده وجدان اجتماعی و سرسختی او بود.

بر خلاف بیشتر جادوگران که فقط به توانایی جادویی خود وابسته بودند، هرماینی به منطق اعتماد زیادی داشت و همین موضوع به او کمک می‌کرد تا هوشمندانه از اطلاعاتی سایرین متوجه آن نبودند بهره بگیرد. با این حال همین تأکید او بر منطق باعث شده بود که او در مورد پذیرفتن هر چیزی بدون اثبات تردید داشته باشد، که این بر خلاف شیوه‌ی حسی هری بود. برای نمونه هرماینی وجود «یادگاران مرگ» را از آنجایی که هیچ مدرک و شواهدی نبود کاملا رد کرد.

هرماینی نظراتش را کاملا صریح بیان می‌کرد و گاهی اوقات تا حدی بی‌تدبیر بود. برای نمونه صداقت او هنگام معامله با سنتورس‌ها در سال ۱۹۹۶ تقریبا او و هری را به دردسری جدی انداخت. با وجود این هرماینی به طور كلی به احساسات دیگران حساس بود و وقتی مجبور می‌شد دروغ می‌گفت، گرچه دروغگوی ماهری نبود. او همچنین برای کمک به دوستانش به آن‌ها توصیه‌هایی می‌کرد، مثلا او به هری کمک کرد تا رفتار چو چنگ را در زمان قرار ملاقات‌شان درک کند، و همچنین او به جینی پیرامون حسش به هری کمک کرد. این اقدامات او باعث شد تا رون یک بار به او توضیح کند که کتابی درباره تمام «کارهای دیوانه‌وار» دختران بنویسد تا پسران بتوانند آن‌ها را درک کنند.

اگرچه در ابتدا او در رویارویی با موقعیت‌های ناگهانی دچار وحشتی خفیف می‌شد، اما با گذشت زمان او توانست بر این موضوع غلبه کند، و شجاعت و وفاداری شدید خود را نسبت به دوستانش بارها در شرایط خطیر نشان داد، و حتی جان خودش را چندین بار برای کمک به آن‌ها به خطر انداخت. هرماینی اگرچه به اندازه‌ی دوستانش زود-رنج نبود اما در چند مقطع مختلف عصبانیت خود را نشان داده است، مثل سیلی زدن به دراکو مالفوی در دفاع از هاگرید، یا خرابکاری در بازی کورمک مک‌لاگن به خاطر توهین کردن به رون و جینی. هرماینی همچنین فردی استدلالی بود و این ویژگی در تعاملات او با رون مشهود بود.

توانایی‌ها و مهارت‌ها

هرماینی ثابت کرده است که یک جادوگر جوان فوق‌العاده قدرتمند و با استعداد است. او حتی قبل از شروع تحصیلاتش در هاگوارتز، جادوهای ساده‌ای را تمرین و اجرا کرده بود. ریموس لوپین ادعا کرده است که او باهوش‌ترین جادوگری است که تاکنون با سن و سال او دیده است. توانایی جادویی او تقریبا از هر دانش آموز دیگری در سال تحصیلی خود بالاتر بود و تنها تعداد معدودی از شاگردان قادر بودند او را به چالش بکشند.

 • استعداد در جادو: هرماینی در هاگوارتز معمولا اولین کسی بود که بر هر طلسمی تسلط می‌یافت و می‌توانست از طلسم‌هایی فراتر از سطح آموزشی خود استفاده کند. او در جادوهای دفاع در برابر هنرهای تاریک قادر به دریافت درجات «ممتاز» و «فراتر از انتظار» شد. هری پاتر قوی‌ترین دانش آموز در این زمینه بود، اما حتی هری اذعان داشت که هرماینی «بهترینِ سال ما» بود و بارها کار او را تحسین کرد.
 • افسون‌ها: هرماینی در زمینه افسون استعداد فوق العاده‌ای داشت و برخی از تاثیرگذارترین شاهکارهای او در این زمینه بوده است. در سال اول، او بدون زحمت در کلاس افسون‌ها قادر به تسلط یافتن بر افسون شناوری شد و همچنین به سرعت یاد گرفت که چگونه افسون‌های دیگری مانند افسون باز کردن را اجرا کند. او روی کیف دستی کوچک خود یک طلسم گسترش را اعمال کرد تا به او اجازه دهد وسایل بیشتری را در کیفش حمل کند، چیزی که به او، هری و رون این امکان را داد تا ماه‌ها در فضای باز سپری کنند و جان سالم به در ببرند. در ششمین سال تحصیلی خود او با موفقیت افسون کونفوندوس را روی کورمک مک لاگن اعمال کرد.
 • تغییر شکل: هرماینی استعداد خاصی در تغییر شکل دارد. او اولین نفر در کلاس خود بود که قبل از هر دانش آموز دیگری موفق شد کبریت را به سوزن تبدیل کند. در سال ۱۹۹۴، او تنها کسی بود که توانست یک جوجه تیغی را به بالشتک تبدیل کند. او در ناپدید کردن اشیا که یکی از سخت ترین جادوهای این زمینه است، درخشان عمل کرده است. 
 • پرواز کردن: اگرچه هرماینی در پرواز با جاروی پرنده اطمینان خاصی نداشت، اما قادر شد با موفقیت روی چوب جارو در اتاق‌های زیرزمینی پرواز کند تا کلید بالدار را بگیرد. او در اوج گرفتن از طریق هوا ماهرانه عمل کرد.
 • دفاع در برابر هنرهای تاریک: او در این زمینه موفق به دریافت درجه «فراتر از انتظار» شد. در سال اول او بر نفرین بند تمام بدن چیره شد. در سال سوم، زمانی که در امتحان پروفسور لوپین شرکت کرد، او در همه چیز به جز مبارزه با بوگارت عملکرد خوبی داشت. با وجود استعدادش اما هری در این زمینه از او برتر بود و خود هرماینی نیز آزادانه به آن اذعان داشت.
 • هنرهای تاریک: توانایی هرماینی در اجرای جادوی تاریک شناخته نشده است و میزان ظرفیت او واقعا ناشناخته است، اما با توجه به وضعیت نبوغ مرزی‌اش می‌توان فرض کرد که او می‌تواند با موفقیت افسون‌های تاریک قدرتمند را به نمایش بگذارد. او مهارت کافی برای اجرای به یک جینکس بسیار پیچیده را داشت تا ارتش دامبلدور را در برابر خیانتکاران حفظ کند.
 • کیمیاگری: هرماینی در سال اول تخصیلی خود کتابی حاوی اطلاعاتی در مورد کیمیاگری و سنگ فلاسفه را خواند که به خوبی آن را درک کرد. در سال ششم، او به راحتی قانون سوم گلپالوت را درک کرد.
 • معجون‌ها: او در زمینه معجون‌سازی استعداد استثنایی داشت. پس از مطالعه در مورد معجون‌ها و اثرات آن‌ها، او به سرعت قادر به شناسایی آن‌ها شد. در سال دوم تحصیلی، او معجون بسیار پیشرفته و دشوار پالیجویس را برای خودش ، هری و رون درست کرد تا با تغییر چهره به دوستان دراکو مالفوی، به حقیقت تالار اسرار پی ببرد.
 • گیاه‌شناسی: هرماینی درجه تحصیلی «ممتاز» را در این زمینه کسب کرده است. او در این رشته استعداد زیادی از خود نشان داده است. او به ویژه در جادوهای مربوط به دست زدن به گیاهان جادویی مهارت داشت. در سال اول تحصیلی، او قادر به تجات هری و رون از یک دام شیطانی در اتاق‌های زیرزمینی با ایجاد شعله‌های بلوبل شد. او از گیاهان مختلف آگاهی داشت. برای مثال، او تنها کسی بود که در کلاس سال دوم خود می‌دانست که ریشه ماندراک چیست.
 • جادوی احیا: هرماینی مهارت و دانش چشمگیری در جادوی شفابخش دارد. او در دومین سال تحصیلی خود از خواص درمانی ماندراک آگاهی داشت، و با استفاده از اسانس دیتانی موفق شد تا زخم هری پاتر را از مبارزه با ناگینی، همین طور و زخم رون ویزلی را در سال ۱۹۹۷ درمان کند.
 • مطالعات ماگل: این یکی از موضوعاتی بود که هرماینی در سال سوم تحصیلی خود با کمک یک چرخاننده زمان انتخاب کرد. او در این زمینه فوق‌العاده خوب عمل کرد زیرا قادر بود نگرش‌های بیشتری را به کلاس و درس‌ها بیاورد و در امتحان نهایی سال سوم خود امتیاز بالایی را به دست آورد.
 • آریتمنسی: این موضوع مورد علاقه هرمانی در هاگوارتز بود. با توجه به اینکه او جزو معدود افرادی بود که این رشته را انتخاب کرده بود، بنابراین باید در این زمینه مهارت و دانش قابل توجهی داشته باشد.
 • دوئل کردن: هرماینی توانایی‌های مثال زدنی در جادوی رزمی دارد و مهارت دوئل کردن قابل توجهی را در سن پایین نشان داده است. وقتی حرف از کار کردن با چوبدستی باشد، او رفلکس‌های بسیار سریعی دارد. او بارها نشان داده است که زودتر از هری و رون قادر است از چوبدستی خود بهره بگیرد و مثلا در طول نبرد هاگوارتز آن‌ها را از دست مرگ خواران به مکانی امن منتقل کرد. سبک دوئل او خلاقانه و غیرقابل پیش‌بینی است به طوری که او طلسم‌های غیر رزمی را با طلسم‌های رزمی معمولی ترکیب می‌کند تا حریف را شکست دهد. اگرچه او در نبرد دپارتمان اسرار نسبتا زود از پا افتاد، اما در همین مدت کوتاه دو مرگ خوار را از مبارزه حذف کرد.
 • جادوی زبانی و بدون چوبدستی: هرماینی در سال ششم خود در جادوی غیرکلامی مهارت بالایی پیدا کرد و اولین کسی بود که در کلاس دفاع در برابر هنرهای تاریک موفق ظاهر شد و به سرعت در طلسم‌های غیرکلامی پیشرفت کرد که نیازی به گفتن افسون‌ها با صدای بلند نداشت.
 • پدیداری: او اولین نفر در کلاس خود بود که پدیداری را با موفقیت انجام داد. به گفته رون، عملکرد او «بی‌نقص» بود و معلم استعداد او را بسیار تحسین کرد.
 • مطالعه‌ی رون‌های باستانی: هرماینی در ترجمه رون‌های باستانی به انگلیسی استعداد داشت. همین موضوع بعدا به او، هری و رون کمک کرد تا به یادگاران مرگ دستیابی پیدا کنند. او بعدا نسخه اصلی قصه‌های بیدل بارد را به انگلیسی ترجمه کرد و آن را مدتی قبل از کار در وزارت سحر و جادوی بریتانیا منتشر کرد.
 • تاریخچه جادو: او از دوران جوانی علاقه زیادی به تاریخ دنیای جادوگری داشت. حتی قبل از شروع تحصیل در هاگوارتز، او چندین کتاب تاریخی را خریداری کرده بود و آن‌ها را فرا گرفته بود. او یکی از معدود دانش‌آموزانی بود که به سخنرانی‌های پروفسور بینز توجه داشت و به یادداشت‌برداری عالی در کلاس معروف بود.
 • ستاره‌شناسی: او در این زمینه درجات تحصیلی را کسب کرده بود و اغلب در این زمینه به هری و رون کمک می‌کرد تا تکالیف خود را انجام دهند.
 • مراقبت از موجودات جادویی: هرماینی هیچ مشکلی در تعامل با هیپوگریف باک بیک در سال سوم تحصیلی خود نداشت، اما در ششمین سال خود اظهار داشت که این موجود او را می‌ترساند. نگرش او در تعامل با الف‌های اهلی و کارش در سازمان S.P.E.W نشان‌دهنده مهارت او در این زمینه است. او با الف‌هایی چون دابی و وینکی رابطه خوبی داشت و هری را تشویق می‌کرد که با مهربانی بیشتری نسبت به آن‌ها رفتار کند.
 • ساخت جادو (احتمالی): گفته می‌شود که هرماینی حداقل یک طلسم را با موفقیت ایجاد کرده است، یک جینکس که در لیست اعضای ارتش دامبلدور قرار گرفت و اگر فعال می‌شد، صورت فرد مورد نظر را دچار جوش‌هایی می‌کرد که توسط هیچ طلسم-متقابل شناخته شده‌ای قابل برگشت نبود.
 • نبوغ بالا: هرماینی به عنوان یک «نابغه مرزی» شناخته می‌شود، به طوری که در تمام کلاس‌ها نمرات برتر را کسب می‌کرد و در بسیاری از زمینه‌های درجه «ممتاز» را کسب کرده است. او در سال پنجم تحصیلی خود اشاره کرد که کلاه مرتب‌سازی ابتدا در نظر داشت که او را در گروه ریون‌کلا قرار دهد (به دلیل هوشمندی)، اما در پایان تصمیم گرفت او را به گریفیندور بفرستد. هرماینی در منطق مسلط بود که اکثر جادوگران فاقد آن بودند و اظهار می‌کرد که «بسیاری از بزرگترین جادوگران حتی ذره‌ای منطق ندارند». در سال ۱۹۹۲ او توانست با استفاده از منطق، هری را از یک اقدام محافظتی پیرامون سنگ فلاسفه عبور دهد که توسط سوروس اسنیپ تعبیه شده بود.
 • مهارت‌های رهبری: در حالی که تقریبا هری همیشه رهبری را در میان گروه سه نفره آن‌ها بر عهده دارد، اما  این هرماینی بود که او را در مسیری درست نگه می‌داشت. او همچنین به تشکیل و رهبری ارتش دامبلدور در کنار هری کمک کرد.
صفحات دیگر