ویکی هری پاتر

هرماینی گرنجر

اشتراک‌گذاری

هرماینی گرنجر

Hermione Granger

هرماینی گرنجر - هری پاتر

تولد

۱۹ سپتامبر ۱۹۷۹
بریتانیا، انگلستان

وضعیت خونی

ملیت

انگلیسی

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

خانواده

رون ویزلی (همسر)
رز گرنجر-ویزلی (دختر)
هوگو گرنجر-ویزلی (پسر)

رابطه عاشقانه

ویکتور کرام (قبلا)
کرومک مک‌لاگن (قبلا)
رون ویزلی (همسر)

بوگارت

شکست

چوب جادو

واین، قلب اژدها
گردو، قلب اژدها (موقتی)

پاترونوس

سمور دریایی

پیشه

کارمند دپارتمان مقررات و کنترل موجودات جادویی (قبلا)
جانشین رئیس دپارتمان مجری قوانین جادویی (قبلا)
وزیر جادو

گروه

گریفیندور

هرماینی جین گرنجر (Hermione Jean Granger) که گاهی با نام هرمیون نیز شناخته می‌شود، یک جادوگر انگلیسی، متولد ۱۹ سپتامبر ۱۹۷۹ و دختر دو ماگل یعنی آقای و خانم گرنجر بود. او در یازده سالگی از ذات جادویی خود آگاه شد و در مدرسه جادوگری هاگوارتز پذیرفته شد. هرماینی تحصیل در هاگوارتز را از سال ۱۹۹۱ شروع کرد و در دسته گریفیندور قرار گرفت. او از استعداد علمی درخشانی برخوردار بود و ثابت کرد که تقریبا در هر موضوعی را که مطالعه کند، در آن دانش‌آموز مستعدی است.

 هرماینی برای اولین بار در هاگوارتز اکسپرس با هری پاتر و رون ویزلی دیدار کرد، کسانی که در نگاه اول او را غیر دوستانه و آزاردهنده پنداشتند. با این حال، پس از آن که پسران در سال ۱۹۹۱ او را از یک ترول در هالووین نجات دادند، دوستی بین آن‌ها شکل گرفت. او بعدها نقشی اساسی در محافظت از سنگ جادو در برابر ولدمورت را ایفا کرد.

هرماینی در سال دوم حضور خود در مدرسه، قبل از این که تالار اسرار باز شود و او قربانی باسیلیسک شود، نقشی اساسی در کشف این تالار داشت. با این حال او تحت مراقبت خانم پومفری و با معجون ترمیم‌دهنده ماندراک پروفسور اسپروت بهبود پیدا کرد. سال بعد، به هرماینی اجازه داده شد تا از چرخشگر زمان (Time Turner) وزارت جادو استفاده کند تا بتواند روی موضوعاتی که نیاز به سفر در زمان دارد مطالعه کند، هرچند او و هری بعدا از این گردنبند جادویی برای نجات سیریوس بلک از بوسه دیمنتور و همین طور جلوگیری از کشته شدن باکبیک استفاده کردند.

هرماینی در سال چهارم تحصیلش به یک مدافع حقوق الف‌ها تبدیل شد و در همین راستا انجمن ترویج رفاه الف‌ها (S.P.E.W) را بنیان کرد. او همچنین در آماده‌سازی هری برای مسابقات ترایویزارد نیز کمک کرد. در پنجمین سال تحصیلش، او به نیروی محرکه‌ای برای ایجاد ارتش دامبلدور تبدیل شد و در کنار اعضای این ارتش در نبرد دپارتمان اسرار مبارزه کرد. هرماینی در ششمین سال خود به عنوان یک پریفکت انتخاب شد و در نبرد برج ستاره‌شناسی جنگید.

او در بسیاری از نبردهای جنگ دوم جادوگران نیز نقش بسزایی داشت. در سال ۱۹۹۷ او در نبرد هفت پاتر در کنار محفل ققنوس مبارزه کرد. او و رون تصمیم گرفتند که برای آخرین سال تحصیل خود به هاگوارتز برنگردند، و در عوض آن‌ها به هری در زمینه یافتن و نابود کردن هورکراکس‌های ولدمورت کمک کردند، اقدامی که در طی آن هرماینی چندین عمل ضروری را انجام داد. او با استفاده از نیش باسیلیسک که در اتاق اسرار یافته شده بود، جام هافلپاف که یکی از هورکراکس‌ها بود را نابود کرد. سپس او در نبرد هاگوارتز جنگید و یکی از پیروان ولدمورت یعنی بلاتریکس لسترنج که او را شکنجه کرده بود را شکست داد.

پس از جنگ جادوگری دوم، هرماینی برای تکمیل تحصیلات خود به هاگوارتز بازگشت. او بعدها در وزارت جادو استخدام شد، و موضوع حمایت از الف‌ها را پیش برد. پس از آن او به بخش اجرای قوانین جادویی ترفیع پیدا کرد و در آنجا خود را وقف ریشه‌کن کردن قوانینی قدیمی کرد که مغرضانه به نفع جادوگران خون-خالص بود. هرماینی سرانجام با رون ویزلی ازدواج کرد و آن‌‌ها صاحب دو فرزند به نام‌های رز و هوگو شدند. او همچنین تبدیل به مادرخوانده پسر بزرگ هری و جینی یعنی جیمز پاتر شد. هرماینی در سال ۲۰۱۹ به مقام وزیر جادو رسید.

شخصیت و خصوصیات

هرماینی فردی بسیار باهوش، کنجکاو و سخت‌کوش بود. او در اکثر کلاس‌های خود در سطح بالایی ظاهر شده و به طور مداوم به هری و رون در ماجراهایشان کمک می‌کرد. او آن قدر اهل مطالعه بود که وزارتخانه به او اجازه داد در سومین سال تحصیل خود از یک دستگاه چرخاننده-زمان (Time-Turner) استفاده کند تا برای دوره‌های آموزشی بیشتر زمان را برگرداند. او فردی پرکار و دل‌رحم بود که در کنار کارهای خود، از بهبودی وضعیت الف‌ها نیز حمایت می‌کرد و در این مسیر سازمانی به نام S.P.E.W را ایجاد کرد. چنین اعمالی نشان دهنده وجدان اجتماعی و سرسختی او بود.

بر خلاف بیشتر جادوگران که فقط به توانایی جادویی خود وابسته بودند، هرماینی به منطق اعتماد زیادی داشت و همین موضوع به او کمک می‌کرد تا هوشمندانه از اطلاعاتی سایرین متوجه آن نبودند بهره بگیرد. با این حال همین تأکید او بر منطق باعث شده بود که او در مورد پذیرفتن هر چیزی بدون اثبات تردید داشته باشد، که این بر خلاف شیوه‌ی حسی هری بود. برای نمونه هرماینی وجود «یادگاران مرگ» را از آنجایی که هیچ مدرک و شواهدی نبود کاملا رد کرد.

هرماینی نظراتش را کاملا صریح بیان می‌کرد و گاهی اوقات تا حدی بی‌تدبیر بود. برای نمونه صداقت او هنگام معامله با سنتورس‌ها در سال ۱۹۹۶ تقریبا او و هری را به دردسری جدی انداخت. با وجود این هرماینی به طور كلی به احساسات دیگران حساس بود و وقتی مجبور می‌شد دروغ می‌گفت، گرچه دروغگوی ماهری نبود. او همچنین برای کمک به دوستانش به آن‌ها توصیه‌هایی می‌کرد، مثلا او به هری کمک کرد تا رفتار چو چنگ را در زمان قرار ملاقات‌شان درک کند، و همچنین او به جینی پیرامون حسش به هری کمک کرد. این اقدامات او باعث شد تا رون یک بار به او توضیح کند که کتابی درباره تمام «کارهای دیوانه‌وار» دختران بنویسد تا پسران بتوانند آن‌ها را درک کنند.

اگرچه در ابتدا او در رویارویی با موقعیت‌های ناگهانی دچار وحشتی خفیف می‌شد، اما با گذشت زمان او توانست بر این موضوع غلبه کند، و شجاعت و وفاداری شدید خود را نسبت به دوستانش بارها در شرایط خطیر نشان داد، و حتی جان خودش را چندین بار برای کمک به آن‌ها به خطر انداخت. هرماینی اگرچه به اندازه‌ی دوستانش زود-رنج نبود اما در چند مقطع مختلف عصبانیت خود را نشان داده است، مثل سیلی زدن به دراکو مالفوی در دفاع از هاگرید، یا خرابکاری در بازی کورمک مک‌لاگن به خاطر توهین کردن به رون و جینی. هرماینی همچنین فردی استدلالی بود و این ویژگی در تعاملات او با رون مشهود بود.

توانایی‌ها و مهارت‌ها

هرماینی ثابت کرده است که یک جادوگر جوان فوق‌العاده قدرتمند و با استعداد است. او حتی قبل از شروع تحصیلاتش در هاگوارتز، جادوهای ساده‌ای را تمرین و اجرا کرده بود. ریموس لوپین ادعا کرده است که او باهوش‌ترین جادوگری است که تاکنون با سن و سال او دیده است. توانایی جادویی او تقریبا از هر دانش آموز دیگری در سال تحصیلی خود بالاتر بود و تنها تعداد معدودی از شاگردان قادر بودند او را به چالش بکشند.

 • شایستگی و استعداد در جادو
 • جادوی غیر کلامی و بدون چوب‌دستی
 • دوئل کردن
 • افسون‌ها
 • تغییر شکل
 • دفاع در برابر هنرهای تاریک
 • هنرهای تاریک
 • معجون‌ها
 • گیاه‌شناسی
 • کیمیاگری
 • پدیداری
 • آریتمنسی
 • جادوی احیا
 • مطالعه‌ی رون‌های باستانی
 • تاریخچه جادو
 • ستاره‌شناسی
 • مطالعات ماگل
 • مراقبت از موجودات جادویی
 • پرواز کردن
 • ساخت جادو (احتمالی)
 • نبوغ بالا
 • مهارت‌های رهبری