ویکی God of War

گالاهورن

اشتراک‌گذاری

گالاهورن

Gjallarhorn

گالاهورن - God of War

حاملان

گالاهورن (Gjallarhorn) شیپور توانای هایم‌دال است. این یک شیپور جنگی بود که او برای هشدار دادن به سایر خدایان از آن استفاده می‌کرد. او با دمیدن در این شیپور، صدای خود را به سراسر نه قلمرو می‌رساند، و حضور دشمنان، غول‌ها، و رویداد راگناروک را به خدایان هشدار می‌دهد.

در مجموعه خدای جنگ

اطلاعات زیادی در مورد منشا گلارهورن در دست نیست. آنچه که مشخص است این است که هنگام دمیدن در آن، صدای بسیار بلند و قدرتمندی منتشر می‌شود. در زمان نامعلومی، اودین این شیپور را در اختیار گرفت، و سپس آن را به هایم‌دال داد تا از قلمرو آسگارد در زمان راگناروک حفاظت کند. با شروع یان جنگ آخرالزمانی، هایم‌دال قرار بود در این شیپور بدمد تا سایر خدایان آسیر و نیروهایشان را آماده جنگ کند.

با این حال، زمانی که خدای جنگ یونان یعنی کریتوس، هایم‌دال را در نبردی قبل از آغاز راگناروک کشت، این شیپور را تصاحب کرد. پس از کشته شدن بروک توسط اودین، کریتوس که بی‌هدف شده بود، گالاهورن را به فریا تحویل داد.

مدت‌ها بعد، کریتوس و متحدانش در معبد تیر گرد هم آمدند و او این شیپور را به صدا در آورد که در تمام نه قلمرو طنین‌انداز شد و همه‌ی نه قلمرو را به یکباره مشتعل کرد و آغاز نبرد نهایی را اعلام کرد. آلف‌هایم، هل‌هایم و واناهایم به نبرد پیوستند. در نهایت گالاهورن که هدف اصلی‌اش محقق شده بود از بین رفت.