ویکی God of War

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

موسپل‌هایم

اشتراک‌گذاری

موسپل‌هایم

Muspelheim

موسپل‌هایم - God of War

حاکم

بومیان

زیست‌بوم

گدازه، کوهستان

پایتخت

هیچ

بخشی از

باس‌ها

والکری‌ها

گوندول

نمایش‌ها

خدای جنگ (۲۰۱۸)
خدای جنگ راگناروک

موسپل‌هایم (Muspelheim) یکی از نه قلمرو از درخت جهان و سرزمین غول‌های آتش افسانه‌ای است. مدت‌ها پیش، این قلمرو آتشین جرقه‌ی خلقت کیهان اسکاندیناوی را زد، زمانی که آتش آن در گینونگاگپ (Ginnungagap) با یخ‌های نیفل‌هایم (دیگر قلمروی اولیه) برخورد کرد. مکانی که این دو قلمرو به هم می‌رسند به عنوان «جرقه جهان» شناخته می‌شود.

دنیای آتشین به یکی از ستون‌های حیات تبدیل شد زیرا گرمای شدید آن نه قلمرو را گرم می‌کرد، در حالی که شدت آتش آن توسط نفس سرد نیفل‌هایم تعدیل می‌شد. اگرچه این قلمرو به طور قابل توجهی از آن زمان سرد شد، اما هنوز آنقدر آتشین است که امکان توسعه در آن ندارد و سطح آن به معنای واقعی کلمه پوشیده از گدازه است. امروز عملا هیچ روح زنده‌ای در چنین مکان خصمانه‌ای پیدا نمی‌شود، مگر موجودات و هیولاهایی که خود را با گرمای شدید آن وفق داده‌اند.

موسپل‌هایم در God of War (2018) به عنوان یک مکان اختیاری قابل دسترس است. کریتوس و آترئوس می‌توانند وقتی یاد گرفتند که چگونه از معبد تیر سفر کنند و به محض اینکه رمزهای موسپل‌هایم را در میدگارد و آلف‌هایم جمع‌آوری کردند، قادر شدند تا آزادانه به این قلمرو بروند. در حالی که این قلمروی آتشین واقعا کوچک است و به داستان اصلی مربوط نمی‌شود، اما امکان بهبود مهارت‌ها با چالش‌های موجود در این قلمرو وجود دارد که در انتهای آن یک والکری قدرتمند انتظار بازیکن را می‌کشد.

موسپل‌هایم در God of War: Ragnarök یک مکان اصلی است. بازدید از این قلمرو آتشی این بار اجباری است زیرا هم آترئوس و هم ثور در مأموریتی به آنجا می‌روند تا بخشی از ماسک اودین را بازیابی کنند. با این حال، بعدا موسپل‌هایم نقش مهمی را نیز در داستان ایفا می‌کند، زیرا کریتوس و پسرش به آنجا سفر می‌کنند تا از سورت افسانه‌ای کمک بگیرند تا طی تلاشی ناامیدانه راگناروک را شروع کنند و به سلطنت اودین یک‌بار برای همیشه پایان دهند. پس از نابودی آسگارد، برخی از بقایای آن را می‌توان در سراسر این قلمرو آتشین یافت و همچنین ملکه والکری یعنی گنا صبورانه در Crucible منتظر خواهد بود...

صفحات دیگر